fbpx
Кутија за коментари SVG икониКористено за икони за слично, споделување, коментар и реакција

Оваа порака е видлива само за администраторите:
Проблем со прикажување на објавите на Фејсбук. Резервна копија во употреба.

грешка: Грешка при потврдување на токенот за пристап: Сесии за корисникот не се дозволени бидејќи корисникот не е потврден корисник.
тип: OAuthException
Кликнете овде за решавање проблеми.

пред 1 недела

Енди Чоу

„Лази вратоврска Еластични силиконски чевли“
Еластичен дизајн, нема потреба да се плашите од ненадејно кршење за време на интензивно вежбање. Меки и без точки на притисок на горниот дел од нозете.
Лесно е со чипка, и не треба да се врзуваат еднаш да се врзуваат, еднаш засекогаш.
Цена на производот од $ 0.83 !!! 💰
Проверете овде: bit.ly/2QXjHuy
„Отворете го целиот свет“

#cjdropshipping #dropshipping
... Види повеќеВиди Помалку

пред 1 недела

Енди Чоу

„Патнички авиони перница“
Во секое време, каде било, грижи се за цервикалниот пршлен !!!
Само цена на производот 3.97 $ !!! 💰
Проверете овде: bit.ly/2QXwQDX
„Отворете го целиот свет“

#cjdropshipping #dropshipping
... Види повеќеВиди Помалку

пред 1 недела

Енди Чоу

AbБиби бања со сунѓер
Ткаенина пријателска за кожата, меѓу-слој отпорен на протекување, мрежна ткаенина.
Нема аголен дизајн, имитирајќи ја топлата матка на мајката, давајќи чувство на сигурност.
Само цена на производот од $ 3.31 !!!
Проверете овде: bit.ly/33tPhCS
„Отворете го целиот свет“

#cjdropshipping #dropshipping
... Види повеќеВиди Помалку

пред 1 недела

Енди Чоу

„Фитнес прстен“
Треба да инсталирате радост-конус на фитнесот, прстен и каиш на бутот, соодветно, а потоа да завршите со трчање, летање, пловење и други активности во играта со смисол за движење! Само уживајте во играта!
Цена на производот: $ 5.09 !!! 💰
Проверете овде: bit.ly/35Hkunt
„Отворете го целиот свет“

#cjdropshipping #dropshipping
... Види повеќеВиди Помалку

Коментар на Фејсбук

Одличен. Но, каква е играта за рингот?

пред 1 недела

Енди Чоу

# รับ สมัคร พนักงาน ทำงาน ประจำ ที่ สาขา ใน ประเทศไทย
1. ตำแหน่ง ธุรการ (ล่าม อังกฤษ / จีน) จำนวน 1
มี ประสบการณ์ 1-2 ปี ขึ้น
2. ตำแหน่ง เจ้าหน้าที่ บัญชี (ต่าง ประเทศ) จำนวน 1
มี ประสบการณ์ 3 ขึ้น
3. Marketing Маркетинг на оператор จำนวน 2
มี ประสบการณ์ 1-2 ปี ขึ้น
4. ตำแหน่ง Офлајн продажба จำนวน 1
มี ประสบการณ์ 1-2 ปี ขึ้น ไป (เข้า ออฟฟิศ 2-3 วัน ต่อ สัปดาห์)
5. ตำแหน่ง Интернет услуги за клиенти \ продажба จำนวน 10
ยินดี รับ นักศึกษา จบ

**** คุณสมบัติ ผู้ สมัคร ****
คน มี ประสบการณ์ ทำงาน และ สามารถ สื่อสาร ภาษา อังกฤษ ได้ บ้าง
พูด ภาษา จีน ได้ จะ พิจารณา เป็น พิเศษ รู้จัก ธุรกิจ อีคอมเมิร์ซ
และ คุ้นเคย กับ เว็ ป ช้ อป ปี้ ลาซา ด้า สามารถ เรียน รู้ ได้ รวดเร็ว เป็นต้น

*** สถาน ที่ ทำงาน ****
หมู่บ้าน ลดาวัลย์ ศรีนครินทร์ บา พลี
ขอ คน ที่ สะดวก ต่อ การ เดินทาง และ สามารถ เริ่ม งาน ได้ เลย
(ตาม ตกลง สามารถ ต่อ รอง ได้)

N ทำงาน จันทร์ ถึง เสาร์ เวลา ทำงาน 8.30-17.30.

*** สนใจ ติดต่อ ส่ง เร ซู เม่ มา ที่ cjdropshippingthailand@gmail.com
wechat: Ranya-07 หรือ Линија: 56ranya
แอด มา สอบถาม ราย ละเอียด เพิ่มเติม ได้
... Види повеќеВиди Помалку

# รับ สมัคร พนักงาน ทำงาน ประจำ ที่ สาขา ใน ประเทศไทย N 1. ตำแหน่ง ธุรการ (ล่าม อังกฤษ / จีน) จำนวน 1 คน มี ประสบการณ์ 1-2 ปี ขึ้น ไป 2. ตำแหน่ง เจ้าหน้าที่ บัญชี (ต่าง ประเทศ) จำนวน 1 คน มี ประสบการณ์ UM X ตำแหน่ง Оперативен маркетинг จำนวน 3 คน มี ประสบการณ์ 3-2 ปี ไป ไป 1. ตำแหน่ง Офлајн продажба จำนวน 2 มี ประสบการณ์ 4-1 ปี ขึ้น ไป (เข้า ออฟฟิศ 1-2 วัน ต่อ สัปดาห์ สัปดาห์) 2 услуги 3 คน น ดี รับ นักศึกษา จบ **** คุณสมบัติ ผู้ สมัคร **** ต้องการ คน มี ประสบการณ์ ทำงาน และ สามารถ สื่อสาร ภาษา อังกฤษ ได้ บ้าง หาก พูด ภาษา จีน ได้ ได้ หาก พูด ได้ ได้ จะ พิจารณา ด้า สามารถ เรียน รู้ ได้ เป็นต้น *** สถาน ที่ ทำงาน **** หมู่บ้าน ลดาวัลย์ ศรีนครินทร์ บา พลี สมุทรปราการ ขอ คน ที่ สะดวก ต่อ การ เดินทาง และ และ เริ่ม เริ่ม งาน เดินทาง เงิน (เงิน เ ดือ น ตาม ตกลง ต่อ รอง ได้) วัน ทำงาน จันทร์ ถึง เสาร์ เวลา ทำงาน 5-10 ***. *** สนใจ ติดต่อ ส่ง เร ซู เม่ มา ที่ cjdropshippingthailand@gmail.comwechat: Ranya-8.30 หรือ Line: 17.30ranya แอด สอบถาม ราย ละเอียด เพิ่มเติม ได้Прилог на сликаПрилог на слика

ЗДРАВЈЕ НА СУПЕР НА САД

banner_web_new
Имаме центар за исполнување на магацин во САД за бродски превозници кои бараат брз, безбеден и стабилен метод за прибирање на предмети на вашите клиенти, магацинот во САД е бесплатен! Наместо да чекаме време на испорака на ePacket, 12-20 дена за да исфрлиме производи од брод од Кина до склад во САД, можеме да ги набавиме победничките производи од 1688 со добра цена, а потоа и пред-акции во нашата магацина во САД. Штом пристигне инвентарот во нашата магацин во САД, кој трае околу 10 работни дена. Откако вашиот инвентар ќе се складира во нашиот магацин во САД, вашите нарачки ќе бидат обработени истиот ден во магацинот во САД и ќе се испраќаат преку USPS за 2-5 дена! Вие само треба да плаќате превозот цена до тогаш. Разговарајте со нашиот агент.
СП-логистика

CJPacket

Накит

USPS

DHL

е-пакет

Специјална линија

Зошто CJDropshipping е најдобар?

Ние сме професионален тим со 300 + луѓе и една цел за испорака на капки. Нашите главни клиенти се тркачи на Shopify, Wordpress, eBay, Amazon, Etsy кои се фокусираат на маркетинг и оставија други работи како што се производи за набавка, обработка на нарачки и испорака до нас. Имаме околу стотици соработувани фабрики и магацин 20,000 квадратни метри. Фабрики за директно снабдување со фабрики, кои нудат целосен асортиман на деловни активности за испорака на капки, ви овозможуваат да носите голема разновидност на производи по ниска цена без трошоци за нивно чување. Имаме своја БЕСПЛАТНА АПП и сто илјади производи што можат да бидат испратени до вашите продавници со само неколку кликања. Поставете барање за набавување до нас, а потоа продадете ги сите производи со тоа што не го гледате. Имаме сопствен магацин во САД и производите овде можат да бидат доставени само во 2-5 дена до клиент на САД. Една до една комуникација, така што ќе знаете нешто за статусот на вашите производи и нарачки. Покрај тоа, вашите сопствени картички и торбички се исто така достапни за да бидат вметнати во секоја ваша парцела. Најбрзото време на обработка е истиот ден. Што се однесува до сега, ние сме примарен партнер за испорака на многу катчиња од најдобрите врвни продавници 100 Shopify и WooCommerce.
  • Без надомест за наплата, без месечна претплата, без такси за чување, без минимална нарачка
  • CJ APP е лесен за употреба за објавување стотици илјади производи, обработка на нарачки и бесплатно
  • Печатете на Побарувачката со илјадници производи, вашиот купувач исто така го дизајнира
  • Инвентар и испорака на магацини во САД, уште еден побрз превоз од е-пакет
  • Извори на сите производи за вашиот бизнис со испорака на капки и бесплатно
  • Контрола на квалитетот и градење бренд за вас
  • Цената е нормално пониска од продавачите на Aliexpress и eBay
  • Ист ден обработка ако производи се складираат во магацин
  • Ажурирање на производи за топла продажба во реално време
  • Снабдување на видео и слики со професионални производи

Сè на едно: Оберло Верзија за печатење

Aliexpress алтернатива со извори од 1688 / Taobao и користејќи побрзи методи за испорака CJPacket, Jewelshipping, USPS, освен ePacket.

Партнер за испорака

Примарниот партнер за испорака на капки на многу од најдобрите продавници 100 SHOPIFY, WooCommerce, AMAZON, eBay, ETSY.

Зошто нас наместо Алиекспрес

CJDropshipping.com

Клиентите се чувствуваат под стрес да добиваат различни пакувања кога ставаат една нарачка во иста продавница. Можеме да комбинираме нарачки за вас, можеме да ставиме различни производи во еден ист пакет, тоа ќе ви заштеди време, цена за испорака и клиентот ќе биде многу задоволен со тоа. Кога имате проблем со нарачките, нема да треба да контактирате со различни продавачи, ние сме единствената забава по продажбата со која ќе треба да се справите. Willе се погрижиме за сè. Ние ќе извориме за вас со многу различни опции за цени и со пониска цена од Алиекспрес или еБај. Изработка на вашата продавница посигурна.
1: Тешко е да се разговара со различни добавувачи
2: putе ставиме различни производи во еден пакет, ќе заштедите на испорака, време и конфузија.
3: Алиекспрес веќе нема да биде ефтин
4: Премногу конкурент кога се зголемува
5: Ние нема да ја одбиеме вашата исплата!

Прочитај повеќе

Барање за извори

Зошто е потребно барање за извори

Постои можност за 80% дека вашите врвни продавачи сè уште не се наведени на нашата АПП. Воопшто не се грижи, ние сме во Кина која е позната како најголема земја извозник и можеме да извориме какви било производи во земјата за вас без никакви трошоци.
Испратете барање за извори до CJ APP и вие ќе добиете понуда во 24 работни часови, можете исто така да испратите или водите до нашата е-пошта за поддршка или Skype и ние ќе го провериме.
1 Треба да ја обезбедите Aliexpress или друга платформа-врска на тие производи.
2 Ти треба да изберете метод за испорака што би сакале да го користите.
3 Треба да ни ја кажете вашата целна цена на dropshipping за овој производ.
4 Ако е можно, ве молиме дефинирајте ја тежината на овој производ.
5 Ако не ви пречи, ве молиме, исто така, кажете ни ги количините на оние производи што ќе ги продавате.

Прочитај повеќе
11 / 26 / 2019

Карактеристики за масовно список се достапни сега!

Да се ​​обезбеди совршена услуга е секогаш наше извршување, но исто така и цел на сите компании за е-трговија. Еден од стандардите за добра услуга е да се направи [...]
11 / 26 / 2019

Нема потреба да го ревидирате списокот на производи во вашата продавница - Само користете ја одликата CJ за автоматско поврзување

Поврзете го производот дозволува податоците да се движат од Производите во CJ до вашата продавница, така што вашите производи да се ажурираат со описот и другите основни информации. Најмногу [...]
11 / 23 / 2019

Врвните држави 10 користат услуга за готовина при испорака (COD)

Во ерата на општеството без готовина, да ги видиме земјите од Топ 10 најчесто користат пари за испорака… 1. Тајланд Дури и повеќето тајландски луѓе почнуваат да се менуваат во употреба [...]
11 / 21 / 2019

Како работи готовина на испорака (КОД) во Тајланд?

Можеби не знаете една од најдобрите земји со КОД е Тајланд. И луѓето во Југоисточна Азија (СЕА) сакаат да користат Пари на испорака за да направат [...]
11 / 20 / 2019

Како да се користи CJ снабдувачот систем?

Парче добра вест за вас! Воведовме нов систем на снабдувачи во CJ APP кој само наплатува такси и провизија за испорака. Кога ти [...]
11 / 13 / 2019

Договор за преземање на Dropshipping за eBay, Shopify, Amazon, Lazada, Shopee Dropshippers

Треба да се признае дека dropshipping е еден од најпрофитабилните и лесни начини за влегување во деловна активност. Од статистиката прикажана на Google [...]
11 / 01 / 2019
пребарување или извор на производ по слика

Како да пребарувате или да внесувате производ по слика на CJ?

Дали сте вознемирени со тоа како да ги опишете предметите што точно ви се допаѓаат или сакате да ги најдете? Дали се чувствувате фрустрирани кога не можете да пребарувате ништо [...]
10 / 28 / 2019

Тајланд - уште еден нов магацин на CJ

СП го проширува својот дострел низ целиот свет. Деловниот центар CJ DropShipping сега има пет магацини, два во Кина, два во САД, еден во Тајланд, каде што ги спакуваме [...]
10 / 24 / 2019

Како да користите CJ и Shopmaster за да започнете со Dropshipping

CJ сега е еден снабдувач на ShopMaster's. ShopMaster, исто така, му обезбедува на нашиот клиент CJ решение за dropshipping, што поддржува dropshipping од 20 + добавувачи до eBay, Wish, Shopify WooCommerce и CJDropShipping. Од [...]
10 / 16 / 2019

ЕЛИТИ: Да ви помогнеме да станете елита во измет

Dropshipping е лесно. Со ЕЛИТИ, може да биде многу полесно. Dropshipping е техника за управување со синџирот на снабдување во која малопродажба не чува стока во [...]
10 / 11 / 2019

Двојно е зголемена стапката на Комисијата за Програма за приклучување на СП за нова приклучна сметка и упатувања во следните месеци 6

Програма за приклучување на CJ е посветена на помагање на оние кои ги мотивираат луѓето што прават бизнис на измет. Со многу придружни партнери ни се придружуваат и брзо [...]
10 / 11 / 2019

Зошто мојот број за следење не е синхронизиран за да се купува?

Многу клиенти деновиве ги одразија нивните броеви за следење кои не се синхронизирани за успешно да ги продаваат продавниците, што предизвика огромна непријатност во работењето. Откако направивме темелно [...]
10 / 09 / 2019

CJDropshipping им помага на Dropshippers кои сакаат да го зголемат продажбата во САД во Q4

Целта на кој било dropshipper е ефикасно да ја зголеми продажбата при зголемувањето на приходите, особено за време на периодот на голем сообраќај, како што е празникот. Сепак, [...]
09 / 24 / 2019

Кои се проблемите со заедничката продавница за Woocommerce и што треба да направам?

Woocommerce е една од најважните платформи за соработка. Ние високо ги цениме нашите клиенти на Woocomerce и многу ги потенцираме проблемите од продавниците за Woocommerce. Со оглед на тоа, ние [...]
09 / 24 / 2019

Зошто не се набројува списокот на продавницата на eBay и што треба да направам?

Дали некогаш сте успеале да наведете CJ производи во вашата eBay продавница? Ако имате eBay продавница поврзана со CJDropshipping и претрпете неколку неуспеси во списокот, [...]
09 / 12 / 2019

Како да ја поврзете вашата продавница за Shopee со апликацијата CJ Dropshipping?

Шопе, пронајдена во 2015, е платформа за електронска трговија преку седиште во Сингапур. Тој е посветен на обезбедување фантастични услуги за купувачите и продавачите од Јужна Азија [...]
09 / 09 / 2019

Како да се користи нова карактеристика на пакетот?

Дали сакате да дизајнирате свој сопствен пакет за ваша марка и бела етикета? Кој е прилагодениот пакет? Прилагодениот пакет е карактеристика што [...]

Ажурирање на нашите видеа

Исклучете ја испораката од Aliexpress е вашата паметна акција! Можеби планирате да се префрлите на 1688 и Taobao затоа што тие се многу поевтини.

Oerview на CJ APP работи

Како да се работи со СП

апликација.cjdropshipping.com

Вие треба да Пријавете сметка за апликацијата.cjdropshipping.com ако сте испраќач на капки. Можеби ќе можете Побарувачка за пошта, освојте поени, плаќајте со кредит, автоматско ажурирање на броеви за следење, Наведете стотици илјади производи на CJ, проверете го статусот на нарачките, следете ги вашите нарачки и слично со кликања.

Ако сте гуру или блогер ве молиме Регистрирајте сметка на affiliate.cjdropshipping.com, тогаш би можеле да заработите пари кога ќе нè запознаете со пријателите ако дојдоа со нарачки.

Со сметката, ќе бидете вистински праќач за капки да знаете производи со новости од Кина и топли ниши во бизнисот со испорака на капки, ќе добиете сè организирано и ќе ја подобрите вашата работна ефикасност, а помалку грешка.

со Врска со производи, ќе можете да му кажете на нашиот систем кои производи во вашата продавница треба да бидат исполнети. Можеш разговарајте со нашите претставници за производите што ги продавате. И тогаш тие ќе ги постават производите на вашите СКУ список ако не Овластете ја вашата продавница до нашата АПП. Willе мора да го исполните SKU за Датотека CSV. Нормално, бројот на SKU е наведен на вашата сметка.

По Врска со производи, системот ќе увезува нарачки од вашите продавници. Можете да изберете која било од овие нарачки и да додадете во кошничката и да ја платите одеднаш. Дури и ние спиеме, можете да испратите нарачки до нас со помош на нашата апликација. Ние ќе ги процесираме нарачките откако ќе работиме. Забележете го целосното плаќање се бара пред да се испрати нарачката. Willе го цениме ако извршите плаќање ASAP, така што нема да има одложување во обработката на нарачката за испорака на големо капнување.

Нашиот систем app.cjdropshipping.com е достапен за автоматски да испраќате броеви за следење на вашите продавници, не треба да правите ништо откако ќе ја направите исплатата.

Ако ја овластите вашата продавница на нашата АПП, тогаш можете да пристапите до Центар за спуштање >> Процесиран. После тоа, вие ќе можете сами да ги преземате броевите за следење.