fbpx

CjDropshipping.com е официјална веб-страница за Dropshipping на Yiwu симпатична накит копродукции, Ltd

Основана е во годината 2000 од Енди Чоу (извршен директор) и неговиот тим. Сместено е во Футијан пазар во центарот на градот Јиву, провинција hejеџијанг; кој е познат по накит и производство на стоки во светот. Во 2015, го променивме името на компанијата во Yiwu Cu Jia Trade Co, Ltd и фокусирајќи се на деловно работење. Нашата главна група на клиенти е корисници на Shopify и Woocommerce, eBay, Amazon и продавачите на Лазада и Shopee кои се фокусирани на маркетингот и оставаат други работи како извори на производи, обработка на нарачки и испорака до нас. Ние сме еден од најпрофесионалните партнери за испорака на испорака во Кина, докажано со нашата способност да се фокусираме на потребите на нашите клиенти додека остануваме високо конкурентни. Нашите производи се дистрибуирани во над 60 земји и региони илјадници, и ние сè уште продолжуваме да го нудиме истото ниво на услуга и денес. Со нетрпение очекуваме да соработуваме со вас и да му помогнеме на вашиот бизнис да тргне. Можете да ја посетите нашата веб-страница за да добиете повеќе ажурирани информации или директно да контактирате со нас.

 • Без надомест за утврдување
 • Без месечна претплата
 • Без надомест за чување
 • Нема минимална нарачка
 • Без плаќање по продадена ставка
 • Нема скриени обвиненија

80%

Ние испуштаме испорака преку 80% стока

Имаме околу 200 фабрики кои соработуваат. И се наоѓа во Јиву пазар, центарот на градот Yiwu, провинцијата hejеџијанг, кој е познат по накит и производство на производи во светот. Можеме да извориме и обезбедиме над 80% потрошувачки производ со фабричка цена за испорака од фабрика.


99%

Строга контрола на квалитетот

Задоволството на клиентите е нашиот врвен приоритет, нашите строги упатства за контрола на квалитетот директно влијаат врз среќата на нашите клиенти. Ние го прегледуваме секој производ пред пакувањето и ги доставуваме за да бидете сигурни дека вашите производи безбедно ја достигнуваат нивната дестинација. 99.9% финален клиент, како нивното купување искуство од нашата веб-страница за клиенти.


Ефикасна поддршка

Нашиот тим за поддршка е околу 60 луѓе од Кина и Филипини со 18 часа достапно време и три различни јазици, ние користиме алатка за непосредна комуникација Skype, Whatsapp што никогаш нема да чувствувате дека сме далеку од овде.

 • 7 * 24 часовна поддршка преку Интернет
 • Три различни јазици
 • Искусни претставници

Безбедна обработка

Најбрзото време на обработка и испорака е 24 часа по приемот на плаќањето. Ние не ставиме никаква потврда за фактура или друга вметнување во парцелата, освен ако не сакате да ја поставиме вашата сопствена амбалажа за брендови. Преземаме невидени мерки за да гарантираме дека вашите работи пристигнуваат безбедно и во добра состојба.

Брза испорака

Имаме договор со 5, потпишан ефикасен пошта во Кина, и 33 земји достапни со ePacket. Просечното време на испорака во САД е 8 дена. Имавме складишта 3 во САД, таму има околу 1 000 SKU. Домашниот превоз трае пристигнување околу 2-4 дена.

 • Најбрза достава за 4 дена
 • Превоз во магацин во странство
 • Превозот во целиот свет

Историја на CJDropshipping

-Ипоставувајте производи во вашите продавници со само неколку кликања
-Се бесплатни производи за извори на услуги и илјадници ПОД производи
-Се извори од 1688 и Taobao директно
1. Без надомест за наплата, без месечна претплата, без такси за чување, без минимална нарачка;
2. CJ APP прави стотици илјади објавувања на производи, обработка на нарачки полесно и бесплатно;
3. Печатете на побарувачка со илјадници производи, вашиот купувач го дизајнира;
4. САД, Европа, Инвентар за магацини низ целиот свет, домашно извршување и извршување на ист ден;
5. Извори на кои било производи со цена Нормално пониски од Алиекспрес или eBay и Бесплатно;
6. Контрола на квалитетот, бела етикета и брендирање за вашите он-лајн продавници;
7. Исполнување од Кина до светски, трговија на големо и вашиот изворен извор во Кина;
8. Достапно за испорака на пари и CJPacket испорачуваат многу побрз испорака од ePacket;
9. Ажурирање на производи за топла продажба во реално време со мобилна апликација;
10. Професионална услуга за снимање видеа и слики за вашите добитни производи;
Увезете производи од нашата земја. Откако ќе го пронајдете производот што сакате да го увезете, само кликнете на копчето LIST и промена на цената што сакате да ја продадете, подготвена е да се објави во вашата продавница.
Поврзете производи што веќе ги продавате во вашата продавница со CJ APP. Системот само генерира нарачки дека производите се поврзани од вашата продавница со CJ. Вие не треба да го менувате списокот во вашата продавница, нашиот систем автоматски ќе увезува нарачки од вашата продавница.
Ние ќе ја скриеме вашата деловна тајна, откако ќе имате производи со врвен продавач, кои само ви припаѓаат. Ние нема да им кажуваме на другите клиенти на производите, ниту за продажбата.
Ако производите не постојат во нашата АПП, можете да испратите барање за извори до нас, и ќе можете да ги наведете или да ги поврзете веднаш по успехот на изворот.
За да испратите производ на вашиот клиент, само кликнете на "Додај во кошничка" и потврдете ги нарачките. Сè друго автоматски се прави со CJDropshipping.
Ако сè уште сакате да користите модели за нарачки ексел или CSV, тогаш можете да го користите копчето Import Excel Orders, ќе има две опции за поставување EXCEL или COPY и PASTE за овој стил. Системот ќе ја пресмета самата сума, ќе можете да преземате броеви за следење во секое време кога сакате.
Да се ​​зачува целосен инвентар може да се подобри брзината на обработка на вашите нарачки. За производи со порибување, можеме да ги процесираме побрзо како истиот ден. Можете да нарачате инвентар за топлите производи со попуст цена. Исто така, имаме сопствен магацин во САД за обработка на нарачки.
- Пресметка на трошоците и следење на пратката
Бесплатна алатка за пресметување цена за испорака за сите достапни начини на испорака. Знајте каде се вашите нарачки во секое време, тоа може да направи анализа за испорака.

Цената за испорака ќе биде пониска од продавачите на Алиекспрес, Абај со испраќање на барање за извори со следниов линк.
Да бидеме успешни заедно, ние ќе бидеме квалификуван партнер за испорака на капки.


Контактирајте не
Фејсбук Коментари