fbpx

капка превозот

08 / 02 / 2019

Добавувач на измет во Хангжу, Шенжен Кина - Wiio и Тан Брат

Ако го читате овој пост, тогаш можеби ќе сакате да знаете како да направите бизнис од Кина. Па, не грижи се, денес ќе воведам [...]
07 / 12 / 2019

Како да ја поставите политиката за испорака на продавницата за испорака на капки на клиенти?

Испуштањето на капки е една од најневеројатните платформи во кои се гледа дека поединците се зголемуваат од обични деловни луѓе на забележителни брендови што се почитуваат насекаде околу [...]
03 / 08 / 2019

Како да ги користите CJ Drop Shipping и Aliexpress подобро во исто време?

Неспорно е дека Алиекспрес е најдобриот избор за почетниците да започнат со испорака на капки. Постојат многу различни видови на производи и продавачи во Алиекспрес. [...]
02 / 21 / 2019

Колку можете да заработите од испорака на капки?

Како што знаете, испораката на капка е еден од најлесните начини да се оствари голем профит преку Интернет. За еден, не бара огромен буџет. [...]