fbpx
Како да работите со CJDropShipping
05 / 03 / 2018
Како да се постави, автоматски се откажува од обработката на нарачките за испорака од CJ APP
05 / 05 / 2018

Врвен меѓународен центар за исполнување 10 или логистичка компанија за измет во Кина

Голем број нарачатели со капки го користат традиционалниот метод за користење DHL, UPS, FedEx, TNT или прекуокеански сад за да испраќаат нарачки на големо во нивниот магацин во странство и потоа да користат локален центар за исполнување за да испраќаат нарачки до нивните клиенти.

Ова е застарен метод кој не само што е неефикасен, туку и неефикасен. А подобар избор ќе биде да се оди со еден од Топ 10 Меѓународниот центар за исполнување кој во моментов се здобива со голема популарност во арената капка по капка.

РАНКЕР БЕ. 1 - CJDROPSHIPPING.COM

погодност - Наместо да испраќате контејнер во странство во различни локални центри за исполнување низ целиот свет, зошто не само да изберете CJ Dropshipping каде можат да ги испраќаат предметите што ги продавате насекаде во светот од Кина? Логистиката на Кина е веројатно една од најнапредните инфраструктури во Кина. Домашната испорака во Кина е максимум иста до три дена. Ова се намалува на времето за испорака, го поедноставува процесот на логистика и треба да се справите само со еден центар за исполнување, наместо со 10 од локалните.

Пониска цена - CJ Dropshipping има склад 100,000 квадратни метри (и сè уште се проширува) магацин за да ги смести сите попис на производите што ги правите. Тие не наплатуваат такса за магацин ако го внесувате производот преку нивната услуга (БЕСПЛАТНО). Сè што треба да направите е да се насочите кон https://app.cjdropshipping.com и да се регистрирате за да започнете да објавувате барање за извори.

Нема вишок инвентар - Кога испраќате контејнер со производи до локалниот центар за исполнување, повеќето од нив ќе ви наплатуваат такса за склад или залихи што е застоена. Од CJ Dropshipping се добро вкоренети во трговскиот пазар Yiwu, тие се во можност да пред-акции што ги продавате добро за да бидете сигурни дека вашата нарачка обработува секојдневно, но тие се исто така во можност да вратат вишок инвентар во фабриките за да не мора да го носите цена на залихите што не продаваат. Контролирањето на нивото на залихите за вашата продавница за постери е бесплатна услуга што ќе ја изберете кога ќе изберете да ја користите нивната платформа: https://app.cjdropshipping.com

Го поедноставува процесот - CJ Dropshipping исто така го поедноставува процесот за вас. Постојат многу луѓе кои се вклучени во заднината, со цел вашиот производ да оди од фабрика до рацете на вашиот клиент. Има фабриката или производителот, компанијата за инспекција за квалитет, логистичката компанија и центарот за исполнување. CJ Dropshipping ги вклучува сите тие фази, така што тие ќе бидат единствената точка на контакт од извори на вашите производи од производителот до инспекција на квалитетот на производите што пристигнале, до уредувањето производот да се бере и испорачува од локалните превозници кои потоа му помагаат на производот да исчистете ги клиентите за да може да стигне во рацете на вашите клиенти. CJ Dropshipping's платформата исто така ви овозможува да го следите статусот на производот од извори до преработка, до испорака на сите на едно место. Можете да го видите целиот екосистем со регистрација на https://app.cjdropshipping.com

Брзо време на испорака - Бидејќи CJ dropshipping е единствениот што се справува со процесот од почеток до крај, го намалува времето за комуникација од еден чекор до друг. Тие исто така имаат сопствен магацин во САД и свој метод на испорака што го скратува времето на испорака до 7-10 дена наместо вообичаените 12-20 дена од еПакет.

Интегрира со продавниците на Shopify - Нивната платформа беспрекорно се интегрира во продавниците на Shopify и може автоматски да повлекува нарачки од продавниците на Shopify за да поставите нарачки на нивната платформа. Откако ќе се изврши нарачката, броевите за следење автоматски ќе се населат во продавницата на Shopify за вашите клиенти да можат да го следат статусот на нивните пакети без дополнителна работа од вас.

Нема минимален редослед - ова е голема продажна точка за оние што штотуку започнаа да пукаат.

Англиски услуги за клиенти - Еден од најфрустрирачките аспекти на уредување на пратката преку традиционалниот метод е дека мора да бидете во можност да зборувате кинески или мора да имате навистина добро разбирање на „Чинглиш“ за да комуницирате што сакате на другите продавачи. CJ Dropshipping обезбедува професионална поддршка за услуги на клиентите на англиски јазик.

CJ Dropshipping лесно доаѓа како Топ 1 како меѓународен центар за исполнување, затоа што тие се позиционираа како едношалтерски продавници за капка по капка и ги елиминираа многуте комплексности поврзани со логистичките аранжмани.

Упатство: Како да користите услуга за исполнување на СП.

РАНКЕР БЕ. 2 - CJDROPSHIP.COM

Можеби ќе наидете на CJDropship.com како алтернатива на CJDropshipping.com. CJDropship беше оригиналниот креатор на CJDropshipping.com. CJ Dropshipping е искусна компанија која може да се справи со сите чекори што ги размислувате за меѓународни центри за исполнување.

Само за да повторам, тука се придобивките од користењето на CJ Dropship.com

 1. Нема вишок инвентар, додека сè уште обезбедува ист ден
 2. Бесплатно испитување на квалитетот на производите
 3. Забрзано време на испорака
 4. Како и да е, содржината за видео на производи по барање, сепак, генеричката видео содржина е достапна за преземање со мала такса
 5. Магацин во САД - ја намалува можноста за исчезнати пакети и го скратува времето за испорака
 6. Бесплатни извори!
 7. Нема минимална количина - идеја за оние кои сакаат да го тестираат пазарот со различни производи
 8. Поддршка за англиски клиенти

Упатство: Како да користите услуга за исполнување на СП.

РАНКЕР БЕ. 3 - CUTEJEWLERY.CN

Ако во моментов користите Алиекспрес за да го исполните вашето исполнување, размислете за снабдувач на снабдување за убаво, како алтернатива за вашиот партнер за исполнување. Тие работат со Alibaba (Aliexpress е под иста сопственост како Alibaba) клиенти уште од 2015 и оттогаш добиваат многу клиенти.

Работи што можете да ги направите преку cutejewlery.cn:

 • Објавувајте барање за извори на производи и остатоци што немаат
 • Наместете ги нарачките за репродукција на најголемиот дел CSV или EXCEL за експериментирање на вашата нарачка
 • Продавницата на Алиекспрес е достапна за синхронизација со апликациите за управување со нарачки, како што е Оберло
 • API што се интегрира со продавниците на Shopify
 • Најнови препораки за лажат за да ве одржат ажурирани производи со топла продажба
 • Услуги за производство на видео или фотографија достапни на барање за производи што ги наведувате во вашата продавница за е-трговија.

РАНКЕР БЕ. 4 - Кина го регистрираше пост EMS (е-пакет)

Epacket е популарен метод кај dropshippers. Сепак, dropshippers имаат врска со relationshipубов и омраза со користење на овој метод за да ги исполнат своите нарачки заради долгото време на испорака и зголемувањето на процентот на оштетени или исчезнати пакети. Броевите за следење на Epacket може да покажат дека е на одредено место 15 дена и следењето не дава ажурирања за состојбата на пакетите. Овој вид на состојба лесно може да предизвика загриженост кај клиентите и спорови околу PayPal што резултираат не само во загуба на профитот и трошоците за рекламирање, туку и дополнителни казни за неисполнување на нарачката од Paypal или Shopify.

EMS е меѓународна поштенска експресна пошта услуга, за документи и стоки, понудени од поштенски оператори на Универзална поштенска унија (UPU) што поврзува повеќе од 180 земји и територии низ целиот свет.

 • Приоритетна експресна услуга - EMS има предност пред другите поштенски услуги.
 • Практично - Глобалната мрежа ЕМС има најмногу точки за пристап до клиент во светот засновани на бројачите на поштата.
 • Најголема мрежа за испорака низ целиот свет - Поштенските оператори на ЕМС ја имаат најголемата последна милја покриеност низ целиот свет, поддржана од мрежата за поштенска достава, за да стигнат до секој бизнис и граѓанин во светот.

РАНКЕР БЕ. 5 - СТО Експрес

СТО марка е основана во 1993. Компанијата е посветена на изградба и развој на национални брендови и постојано го подобрува тродимензионалниот систем на работа на терминалната мрежа, транзитната транспортна мрежа и информатичката мрежа. Врз основа на традиционалната експресна испорака бизнис, целосно влегува во областа на е-трговија, со професионална Услугата и строгиот менаџмент на квалитет го промовираат развојот на експресната испорака во Кина индустрија.

Со развојот на експресниот пазар на испорака во Кина, СТО Експрес продолжува активно да ги истражува деловните активности, додека обезбедува традиционални услуги за експресна испорака, обезбедувајќи им на клиентите складирање, дистрибуција, системи, услуги на клиентите и други еднократни логистички услуги, наплата на плаќања, канали за скапоцености и сл. Транспортен ладен ланец и други услуги имаат воспоставено голем број деловни организации, како што се собирање информации, развој на пазарот, дистрибуција на логистика и експресна испорака. Во исто време, СТО Експрес, исто така, активно инвестираше во изградба на глобален систем на услуги за складирање во странство за да им обезбеди на прекуграничните компании за е-трговија со едношалтерски услуги за синџирот на снабдување, како што се транспорт од глава до глава, царинење, управување со магацин, инвентар контрола, обработка на нарачки, дистрибуција на логистика и повратна информација. Во моментов, меѓународниот бизнис на СТО се прошири во САД, Русија, Австралија, Канада, Јужна Кореја, Јапонија, Нов Зеланд, Индонезија, Непал, Велика Британија, Холандија, Европа, Малезија, Тајланд, Бангладеш и други земји.

После повеќе од 20 години развој, СТО Експрес воспостави целосна и непречена самоуправа експресна мрежа за експресна испорака на национално ниво. Од јануари 2018, компанијата има 1,899 независни места и гранки, повеќе од 20,000 продажни места и продажни места, повеќе од продажни места на 15,000, преку 90 центри за директен и недиректен трансфер центар и одделенијата за воздухопловство и повеќе од вработените во 300,000. Секоја година, се создаваат скоро 10,000 нови работни места.

Во август 2017, СТО успешно го разви и воведе новиот систем „СТО Експрес“ со независни права на интелектуална сопственост. Овој систем е основен оперативен систем на СТО и вклучува: експресна услуга за испорака, квалитет на услугата, транспортни ресурси, финансиско порамнување, анализа на податоци, меѓународни системи, автоматско сортирање и многу други функционални модули. Во исто време, независната основна база на податоци на Шентонг е повторно изградена за да се заштити безбедноста на информациите на целата мрежа, унифицирани корисници, унифициран орган, унифицирана автентикација и унифицирана безбедност. Обезбедува интегрирани операции, прашања, населби и функции за управување со домашни и меѓународни бизниси и мрежни центри за дистрибуција.

Во 2017, Shentong Express постигна извонредни резултати во паметната логистика и научните и технолошките апликации. Автоматското сортирање, скенирањето, мерењето и мерната опрема беа пуштени во употреба во голем број, особено во системите за сортирање Yiwu, Zhengzhou, Tianjin и Linfen „Little Yellow“. Во еден момент, таа стана Нето Црвена, додавајќи светли бои на иновативната технологија за експресна испорака во Кина. Во зелената област на експресна испорака индустрија, СТО Експрес ја презеде водечката улога во лансирањето на еко-пријателски чипови. Споредено со ткаени еднократна употреба, новите торби се водоотпорни и отпорни на абење, со што се намалуваат штетите; рециклирање, заштеда на трошоци; материјали за заштита на животната средина, униформа спецификации и многу други предности. Заклучно со август 2017, со исклучок на регионот Тибет, целиот центар за претовар на мрежата на СТО спроведе употреба на градежни комплети за еко-кеси. Секој ден, 180,000 еко-кеси се користат во текот на целата мрежа, што значи дека заштедува 180,000 еднаш дневно. Секс торбите се 1.971 милијарди годишно. СТО Експрес го спроведува концептот за заштита на животната средина со малку јаглерод и зелен развој со практични активности.

Во процесот на континуиран развој и проширување на компанијата, СТО Експрес активно ги практикува обврските на корпоративните граѓани и презема општествени одговорности од различни аспекти. Таа започна со помош на малолетни, срдечни студентски асистенции, една на една помош, грижа за децата од лево зад себе и бесплатен превоз за деца во сиромашни планински области. Материјали, донации од 40 милиони, формирање фондови за стимулирање за образование и настава и многу други активности за социјална заштита. Компанијата има освоено голем број почести, како што се „Добротворна Starвезда“, „Големото претпријатие на придонесот за развој на индустријата во Шангај“, „Шангај мај награда за труд“, итн. Таа ја освои репутацијата на индустријата и ја шири позитивната енергија на индустрија.

Во моментов, СТО е потпретседател на Кина Експрес, асоцијација за индустрија Шангај експрес и Здружение на индустрија „hejеџијанг експрес“, а нејзините франшизи се исто така потпретседатели или управни тела во секоја провинција. Во 2017, СТО ја доби наградата за општествена одговорност 2017 China Express, Годишната награда за бренд на 2017 China Express, и 2017 првите десет награди за иновации. Во 2016, Shentong Express ја освои Националната врвна 100 логистика претпријатија, врвните даночни обврзници 100 во округот Кингпу, Напредниот колектив за управување со безбедно возење во Шангај и Наградата за најдобар меѓународен развој на бизнисот за China Express. Гледајќи ја иднината, СТО ќе продолжи да го поддржува концептот на услуги на „Грижа за вас и мене“ и ќе користи технологија и таленти како движечка сила за целосно подобрување на услужните способности и нивото на кинеската експресна испорака индустрија и активно учество во националната стратегија „Еден појас и еден пат“ и експресна испорака. „Развој“ кон „запад“ и „коннадвор“ ќе го натера Shentong Express компанија за мерила за експресна испорака индустрија во Кина, Азија, па дури и во светот, овозможувајќи им на клиентите од целиот свет да уживаат во висококвалитетни услуги за експресна испорака во Кина .

РАНКЕР БЕ. 6 - Јуантонг експрес

Yuantong Express копродукции, Ltd (во понатамошниот текст Yuantong Express) е основана на мај 28th, 2000. Сега стана голема група на претпријатија што распоредува нова експресна логистика, нова технологија, нова малопродажба, нови финансиски, нови здравствени деловни сегменти и меѓународен бизнис. . Основните вредности на компанијата се „интегритет, иновации и споделување“; позиционирањето е „експресна испорака платформа за Интернет-информатичка технологија“; визијата е „Кинеска експресна испорака, а светот е на дофат на раката“.

На октомври 20, 2016, Yuantong express испорака (600233.SH) беше првиот што успешно се наведува во индустријата. Во 2017, таа ја стекна компанијата Хонг Конг котирана Xianda International Logistics Holdings Limited (06123.HK), а на февруари 28, 2018, таа се смени во „Yutong Express (International) Holdings Co., Ltd.“.

Како приватна експресна компанија за испорака со домашни авиокомпании, Јуангонг Авијација инвестираше карго-авиони во сопственост на 10 и во основа изгради мрежна патека која ги опфаќа сите поголеми региони. Вкупниот број на патеки за стомачни кабини го надминува 1,000, опфаќа повеќе од 120 домашни градови.

Во Кина, Yuantong сега има повеќе од 400,000 вработени, 118 центри за претовар и повеќе од продажни места за 68,000. Стапката на покриеност на урбаните мрежи на и над нивото на округот е 98%, а просечниот дневен волумен за експресна испорака надминува 20 милиони. Пазарниот удел на пазарот е во првите редови на индустријата. Во меѓународната заедница, Меѓународната мрежа Јуангонг опфаќа четири континенти и има повеќе од 60 меѓународни директни локации за работа што опфаќа повеќе од 50 земји и региони. Отворени се повеќе од 2,000 меѓународни правци и мрежните агенти во странство се пробија преку 1,000. Во исто време, Глобалната алијанса за парцели (GPA) иницирана од компанијата е исто така единствена меѓународна платформа за алијанса за експресна испорака за логистика, иницирана од домашни логистички експресни испораки компании.

Во исто време, компанијата исто така обезбедува производи и услуги кои опфаќаат пет главни деловни сегменти и е посветена на градење на логистичка платформа која обезбедува едношалтерски интегрирани логистички решенија.

Во областа на научните и технолошките иновации, Јуантонг инсистира на тоа дека науката и технологијата бараат продуктивност, а технолошката иновација го води идниот развој на компанијата. Следниот чекор е да се преземе водството во заедничката конструкција на предностите на споделување и споделување на логистичките информации и примената на националните инженерски лаборатории за промовирање на брзиот развој на науката и технолошката интелигенција.

Во областа на зелената заштита на животната средина, Јуантонг отсекогаш воспоставил зелен концепт, постојано истражувајќи нови модели на зелена експресна испорака, активно промовирајќи го развојот на зелената логистика преку зелена амбалажа, енергично промовирање на електрични возила за експресно испорака и започнување со активности на зелена алијанса и опстојува во создавање одржлив „зелен“ развој. Експресна логистичка компанија.

Во исто време, компанијата исто така обезбедува производи и услуги кои опфаќаат пет главни деловни сегменти и е посветена на градење на логистичка платформа која обезбедува едношалтерски интегрирани логистички решенија.

РАНКЕР БЕ. 7 - ZTO Express

Zhongtong Express е основана на мај 8, 2002. Тоа е компанија од голема група која интегрира експресна испорака, логистика, е-трговија и услуги за печатење. Регистрираните трговски марки се „Zhongtong®“ и „zto®“.

Под водство на основните вредности на „Градење на споделување, доверба и одговорност, иновации и претприемништво“, сите жители на Zhонгтонг се посветени на мисијата „користење на нашите производи да создадат поголема благосостојба на луѓето“ и да обезбедат ефикасни, безбедни и економични услуги . Експресниот сервис за испорака ја доби довербата и поддршката од сите сфери на животот. Добитник е на многу почесни титули, како што се „врвните кинески влијателни 10 брендови во индустријата за експресна испорака“ и „Врвните кинески брендови 10“ во индустријата за експресни испораки.

„Познатата Кина, достапна за светот“. Zhонгтонг Експрес ќе даде се од себе за да му овозможи на секој вработен да ужива во „здраво тело, среќна работа и среќен живот“ и сесрдно се стреми кон придобивките и развојот на секој клиент. Сите жители на ongонгтонг ќе ја имаат предвид мисијата, ќе ја преземат храброста да преземат одговорност и ќе работат напорно за да постигнат „достоинствен, почитуван давател на услуги за интегрирана логистичка светска класа“ и „да го спроведат сонот националниот експрес“.

Во последниве години, Zhongtong купи повеќе од 3,000 mu земја низ целата земја, изгради голем дистрибутивен центар, авијацискиот центар и центарот за е-трговија, со инвестиција од 10 милијарди јуани; повеќе од 1,000 акри земјиште се во преговори, а инвестицијата се зголемува. Овие инвестиции не само што додадоа голем број работни места и фискални приходи на различни места, туку и го промовираа одржливиот и здрав развој на кинеската индустрија за експресно испорака и кинеската економија.

Во исто време, ongонгтонг континуирано ја зајакнуваше изградбата на информации, а системот за експресен пошта, независно развиен, беше пуштен во употреба. Активиран е системот за управување со ERP, отворен е унифициран телефонски сервис и популаризирана е употребата на GPS и рачни терминали. Преку големи инвестиции и големи градежни работи, ќе се промовира развој на Кина-Тонда.

РАНКЕР БЕ. 8 - БЕСТ АД Експрес

BES комбинира Интернет, информатичка технологија и традиционални логистички услуги за да создаде нов непушачки деловен модел за интегрирање на огромната логистичка индустрија во Кина и подобрување на ефикасноста и примената на информатичката технологија. Седиштето на БЕС Кина е вкоренето во прекрасното западно езеро, Хангжу, и има воспоставено мулти-ниво на оперативен центар на национално ниво. Дистрибутивната мрежа ја опфаќа целата земја и се протега на округот и на ниво на населено место. Преку целосен и систематски систем за управување со сертификација на партнери, професионален дизајн на решенија за синџирот на снабдување, напредна информатичка технологија и сопствена интегрирана оперативна платформа на компанијата GeniMax, Најдобри понуди интегриран дизајн и логистички услуги на синџирот на снабдување за домашни и странски компании. После неколку години напорна работа, обемот на компанијата брзо се прошири. Секоја година, седумте најголеми деловни поделби обезбедуваат сеопфатен ланец на снабдување, експресна испорака, експресна испорака и софтверски услуги. Од март 2017, операциите 678 се воспоставени на целата земја. Центарот и повеќе од 420 милиони квадратни метри магацини и транспортерски центри, со повеќе од 9,000 вработени со полно работно време и десетици илјади франшизи и партнери, мрежа за складирање и дистрибуција што ја опфаќа целата земја, а се прошири и на округот и населено место. Основната филозофија на компанијата е да инвестира во технологија и луѓе.

БЕСТ носи револуционерни промени во целата логистичка индустрија со моќта на Интернет, информатичка технологија и иновации. Тој е посветен на градење на едношалтерска платформа за логистика и снабдување со синџирот на снабдување, обезбедување на клиенти со ефикасни услуги и искуства и да стане најсигурен и почитуван лидер за логистика.

РАНКЕР БЕ. 9 - ЈУНДА ЕКСПРЕС

Ова е петта година по ред што Јунда експрес ја освои оваа награда во 2011, 2012, 2013 и 2014, откако беше наградена со „Врвни даночни обврзници 100 во округот Кингпу“.

Од своето основање во 1999, Yunda Express отсекогаш бил посветен на обезбедување висококвалитетни услуги за експресна испорака на стотици милиони клиенти. Тој се придржува кон концептот за развој во Шангај, соочување со целата земја и развој во светот. Преку повеќе од десет години развој, тој секогаш го поддржуваше управувањето со интегритетот и плаќаше даноци во согласност со законот. Сите аспекти се во првите редови на експресната испорака индустрија и вложија непрекинати напори за унапредување на економскиот и социјалниот развој.

Yunda Express ќе го искористи ова како можност за совесно спроведување на националните закони и регулативи, вистинска имплементација на деловната филозофија „ориентирана кон побарувачката на клиенти“, континуирано подобрување на квалитетот на услугата, способноста и нивото, зголемување на свеста за брендот и задоволството на клиентите и настојување да стане посилна претпријатие. Да се ​​даде поголем придонес во економскиот и социјалниот развој на нашата земја.

Неодамна, Шангај Јунда Експрес копродукции, ООД (во понатамошниот текст „Јунда експрес“) беше доделена од државното пошта како „Напредно претпријатие во статистиката на пост индустријата во 2014“. Ова е исто така признание на Јунда експрес за статистичката работа за поштенската индустрија седум последователни години од страна на Државното биро за пошта. Оваа награда ја добија и продажните места на Rhyme Express 14 и центрите за дистрибуција 5. Тие се компанија во Пекинг, компанија Фуџијан angангжу, компанија Гуангдонг Гуангжу, компанија Гуангдонг Шунде, компанија Гуангдонг Jiangmen, компанија Гуангдонг ongонгшан, компанија Гуангкси Лиужоу, компанија Хенан hengенгжу, компанија ,иангсу Сукијан, Qиангсу Сукијан Корпорејшн, Кингхаи Ксинг корпорација, Шандонг дежоу корпорација, Шангај Сингјанг Корпорејшн, Шангај Сингјанг округ Ксингиао Корпорејшн, корпорација Сечуан Неџијанг, Корпорејшн xеџијанг Тонгксианг, Шангај дистрибутивен центар, Дистрибутивен центар Тијанџин, Дистрибутивен центар Донггуан, Дистрибутивен центар Вухан, Дистрибутивен центар Чангша, центар за дистрибуција во Шангај

Во поштенската индустрија, статистичките работи во 2014, Yunda Express внимателно ги спроведе барањата и работата на Државниот пошта за статистичка работа во поштенската индустрија под раководство на Државното биро за пошта, провинциите (автономни региони и општини), ниво на префектури градови и поштенски администрации на испратени институции. Аранжмани, барате вистини и прагматични, ригорозни, прецизни, точни и навремени завршувања на сите статистички задачи. Според релевантното лице одговорно за финансискиот оддел на седиштето „Јунда експрес“, во следната работа, „Јунда експрес“ ќе продолжи да работи посилно, иновативни начини на работа и ќе се стреми кон постигнување поголем успех во статистичката работа на поштенската индустрија.

РАНКЕР БЕ. 10 - СФ ЕКСПРЕС

Во 1993, Шунфенг е роден во Шунде, Гуангдонг. Од своето основање, SF Express секогаш се фокусираше на подобрување на квалитетот на услугите, продолжи да ја зајакнува изградбата на инфраструктурата, активно истражувана и воведена високо-технолошка информатичка технологија и опрема за подобрување на нивото на автоматизација на работењето, и воспостави голема количина на собирање на информации и развој на пазарот дома и во странство. Дистрибуција на логистика, експресна испорака и други експресни сервисни агенции и мрежни услуги.

Врз основа на континуирано јакнење на својот брза работа, SFG инсистира на потребите на клиентите како основно и активно го проширува својот разновиден бизнис. Развие едношалтерско решение за синџирот на снабдување за различни типови клиенти, вклучувајќи е-трговија, храна, лекови, авто-делови и електроника. Обезбедете сеопфатни услуги за финансирање, како што се плаќање, финансирање, управување со богатството и осигурани цени. Во исто време, потпирајќи се на силни логистички предности, го формиравме SF Express за да им обезбедиме на клиентите квалитетот на услугите за живот и да создадеме квалитетно искуство за живеење за SF Express.

Со текот на годините, SF Express продолжи со иновации и континуирано создава висококвалитетни услужни искуства за да им обезбеди на клиентите солидна и силна поддршка за успех.

Фејсбук Коментари