fbpx
Поделени нарачки
Како да се поделат нарачки за прекумерна тежина на CJ APP?
08 / 31 / 2018
CJdropshipping-подвлечен-труд-ден-супер-169
По промоција за денови на трудот, Dropshipping VS Општа платформа за е-трговија
09 / 06 / 2018

Како да ги вратите Нарачките за Dropshipping на CJ APP?

Од многу причини, купувачите можеби ќе треба да вратат пакети во СП. Обично, не знаеме кој ги вратил и што имало внатре. Willе се направат недоразбирања и конфузии. Конечно, тоа ќе предизвика неуспех за враќање. За да го решиме, ние го пишуваме овој туторијал за вас. Ве молиме, сторете го тоа чекор по чекор, како што следи.

1. Оди до „Како сервисен центар“ на DropShipping и кликнете на „Враќање“ копчето во горниот десен агол.

2. Оди до "Поставување". Пополнете ја врската со продавницата и сликата за продавницата.

3. Испратете ја линкот за враќање до вашиот клиент и оставете го / таа да влезе во формуларот. Ние ќе ве известиме откако ќе го примиме пакетот.

Фејсбук Коментари
Енди Чоу
Енди Чоу
Вие продавате - ние испорачуваме извор и испраќаме за вас!