fbpx
Како да се користи Служба за снимање видео и фотографии од CJDropshipping
11 / 09 / 2018
Цената на испорака на EPacket се зголеми, зошто да не испробате ефективна CJPacket
11 / 14 / 2018

Најдобри методи за испорака 3 за испорака од Кина во 2018 - CJ Packet, Epacket, USPS +

Видовме дека продажбата се зголемува на CJDropshipping овие последните неколку недели скоро остро како што температурата опаѓа овде во Јужна Калифорнија. Бидејќи го искористивме CJ Packet пред еден месец, добивме прашања во врска со поплавување околу CJ Packet. Луѓето нè прашуваа што е CJ Packet и како се споредува со Epacket и USPS +? Ние сакаме да споделиме неколку реални статистики од нашиот магацин во Кина за да можете да формирате свое мислење. Прочитајте понатаму за да дознаете добрите и лошите страни на секој метод.

CJ пакет е специјална линија за испорака формирана од CJdropshipping.

Цена: Цена помалку од епакет

Време на испорака: 5-10 денови

Стапката на испорака на 5-10 дена е: 95% - 97%

Земја на располагање: https://app.cjdropshipping.com/calculation.html

Стапката на непродадени пакувања: 0.38%

Добри страни на CJPacket - побрзи и посигурни во споредба со Epacket

Достапни земји до март. 2020 година, и додавање на повеќе земји.

AT Австрија
AU Австралија
BE Белгија
BR Бразил
CA Канада
DE Германија
ES Шпанија
FI Финска
FR Франција
GB Велика Британија на Велика Британија и Северна Ирска (the)
IN Индија
IT Италија
MX Мексико
NL Холандија ()
SE Шведска
TH Тајланд
US Соединетите држави (на)
VN Виетнам

Epacket во моментов е најпопуларен избор меѓу dropshippers:

Цена: Беше ефтино, сè додека САД не тргнаа во трговска војна со Кина, цените на епикетите низ таблата се зголемуваат на 11 / 9… о чекај… тоа е денес! <-обидете се со методот на испорака „YanWen“ за популарните европски земји

Време на испорака: 7-20 денови

Стапка на испорака на 15 - 16 дена е 78% - 81%

Земји што се достапни: 38 земји *

Стапка на непродадени пакети: 1.37%

Добри страни за е-пакет - достапни во многу земји **, ефтино

Конс на ePacket - бавно време на испорака, особено во сезоната на празници што може да трае до 40 дена - 2 месеци.

USPS + е метод што CJ го користи за испраќање американски пакети за клиенти кои избираат да складираат попис во нашиот магацин во САД.

Цена: $ 2.00 - $ 2.50 повеќе по нарачка (ова го вклучува и најголемиот дел од пратката за испорака од Кина во САД)

Време на испорака: 2-5 денови

Стапка на испорака: 2-5 дена е 99%

Земји на располагање: САД

Стапка на непродадени пакети: 0.01%

Ако одлучите да го чувате вашиот инвентар во нашите магацини во САД, ние ја нарачуваме вашата нарачка следниот ден преку USPS, и како што можете да видите, на денот 5th, ја гледаме стапката на испорака 99.9%.

Добрите: Брзо, навистина навистина брзо!

Конс: достапни само во САД и придржувајте се до условите на магацин во САД *

* 2 начини за користење на магацин во САД:

- Зачувајте го вашиот инвентар (мин. $ 2,000 во вредност по SKU) со ставање 30% како депозит. Willе организираме испорака на големо за да го испратиме вашиот инвентар во нашиот магацин во САД. Кога информациите за инвентарот ќе бидат поставени на вашата платформа CJ, можете да започнете да поставувате нарачки што ќе бидат доставени за 2-5 дена од USPS +. Депозитот 30% ќе ви биде вратен 100% кога вашиот инвентар ќе се намали на $ 0. Единствената причина зошто го наплаќаме тоа е затоа што сакаме да бидете сигурни дека сте сериозни во продажба на производот, а не само да го ставате во нашиот магацин за да собереме пајаци мрежи за Ноќта на вештерките…

- Можете да изберете да го ставите 100% на инвентарот и вредноста на залихот по SKU може да се намали на $ 1,000. Ако ја изберете оваа рута, прашајте го вашиот агент на СП за да видите дали можат да ви дадат попуст за испорака. Истиот аранжман за испорака на најголемиот дел од пратките во магацинот во САД, и ние ќе ги обработуваме вашите нарачки следниот ден во САД и ќе ги доставиме до рацете на вашите клиенти за 2-5 дена.

ЗАБЕЛЕШКА: ние не наплатуваме никаков надомест за складиште, чување на чување или што и да е такса, единствената цена што ја наплатуваме е депозитот (кој ќе ви се врати кога инвентарот ќе опаѓа на 0 $), цената на производот + USPS + превозот.

** Земји од епикет:

1 US Соединети Држави
2 AU Австралија
3 DE Германија
4 GB Велика Британија или Велика Британија
5 CA Канада
6 FR Франција
7 RU Русија
8 UA Украина
9 IL Израел
10 НЕ Норвешка
11 SA Саудиска Арабија
12 NZ Нов Зеланд
13 KR Кореја
14 MY Малезија
15 AT Австрија
16 BE Белгија
17 NL Холандија
18 CH Швајцарија
18 GR Грција
19 DK Данска
21 HU Унгарија
22 IT Италија
23 LU Луксембург
24 PL Полска
25 TR Турција
26 FI Финска
27 IE Ирска
28 PT Португалија
29 BR Бразил
30 SG Сингапур
31 MX Мексико
31 MX Мексико
32 ES Шпанија
33 JP Јапонија
34 HK Хонг Конг
35 TH Тајланд
36 SE Шведска
37 VN Виетнам
38 KZ Казахстан

Патем, лично никогаш не препорачувам таргетирање „ширум светот“ во вашите кампањи, јас само би препорачал да ги таргетирате земјите за епакет (види подолу за списокот на земји во епакет); Земјите недостижни од ePacket се изложени на ризик да нема ажурирања за следење / испорака и исклучително време за достава на долг рок, т.е. 40 дена - 2 месеци +.

Се надевам дека овој напис ќе ви помогне да одлучите кои методи за испорака до вас. Те молам, дај ми ги палците ако сакаш да видиш повеќе написи како оваа, потребни се многу мускули на прстите за да се собере написот: П.

Фејсбук Коментари