fbpx
Рециклирани броеви за следење USPS
12 / 13 / 2018
Како да го користите печатењето на СП на Карактеристики на побарувачката за да растат вашиот бизнис во измет - Дизајн на трговци
12 / 18 / 2018

Како да се искористи исполнувањето на Амазон (FBA) со апликацијата CJ Dropshipping

Здраво, добра вест за вас момци кои користат Амазон исполнетост. СП започна нова функција за да ви помогне; можете да го видите во „Мој CJ“> „Амазон ФБА“. И сега, би сакал да ви запознаам како да ја користите оваа одлика. Првата работа што треба да ја направите е „Start“. Willе ве доведе до нашиот пазар.

Вие само можете да изберете производи на пазарот или да напишете SKU или кинески / англиски име на производот во лентата за пребарување за да го пронајдете она што го сакате.

Кога ќе го поставите глувчето над избраниот производ, се појавува копчето 'Додади во кошничка'. Потоа, треба да ја изберете варијантата на производот, но за количината, ве молиме, поставете ја подоцна кога креирате под нарачки.

Откако ќе се додадат сите варијанти на производи, можете да кликнете на количката за да поминете низ нив. Потоа, продолжете да проверите дали сè е точно.

Во новоотворениот прозорец, поставете ги адресите за испорака и продолжете да ги завршите деталите за нарачката со „Split Order“.

Потоа кликнете на „Сплит ред“ за да создадете под нарачки. Потоа изберете ги адресите за испорака и производите за овие нарачки. Исто така, тоа е кога треба да ги поставите количините. Пред да кликнете на "Зачувај", ве молиме проверете дали нема грешки.

Тогаш треба да изберете метод за испорака и да испратите етикета за испорака и FNSKU за секој под налог.

Кога сите овие чекори се завршени, можете да ја поднесете вашата нарачка и да ја извршите исплатата.

За да ги проверите деталите за вашата нарачка и нејзината пратка, кликнете на „Детали за нарачката“.

Ако сè уште имате други прашања во врска со нашата карактеристика на ФБА, ве молиме слободно оставете коментар подолу или само контактирајте го вашиот агент на СП. Ние секогаш сме таму за вас!

Фејсбук Коментари