fbpx
Како да се искористи исполнувањето на Амазон (FBA) со апликацијата CJ Dropshipping
12 / 14 / 2018
ТОП 10 Верзија за компаниите побарувачка во светот
12 / 18 / 2018

Како да го користите печатењето на СП на Карактеристики на побарувачката за да растат вашиот бизнис во измет - Дизајн на трговци

Добар ден, сите! По неколкумесечна напорна работа, драго ни е да ве информираме дека нашата карактеристика POD (Печатете на побарувачка) е достапна сега! Овој вид на карактеристика ви овозможува на Вашите клиенти и да додадете специјални дизајни на нашите производи во областа „Печати по барање“.

Сепак, постојат некои мали разлики помеѓу дизајнот од трговците и купувачите. Затоа, целата карактеристика ќе биде воведена во два одделни статии. И овој се фокусира на тоа како трговците ги објавуваат своите дизајни за одреден производ.

Само побарајте и одберете кој било производ за кој сте заинтересирани од нашиот пазар за печатење побарувачка и кликнете на. И потоа продолжете со „Start Design“ на страницата со детали за производот.

Можете да поставите и прилагодите вашата слика на истата страница. Додајте текст на производот во страницата за дизајнирање напред и назад. Забележете дека големината на сликата за дизајн не може да биде помала од 1000 * 1000. Откако сите ќе бидат поставени, само кликнете на 'Зачувај'. Ефектите на сликата можете да ги видите со промена на бојата на стварта (некои артикли, сите ја немаат оваа фикција).

На информациите за производот, можете да го промените името на производот, да изберете варијанти на бои и метод на испорака за вашиот единствен производ. Потоа кликнете на „Зачувај“ за да ни го испратите вашиот дизајн. Може да потрае неколку секунди за да се заврши поради големината на вашата слика.

После тоа, можете да го проверите вашиот сопствен дизајн во списокот "My CJ"> "Печати по барање"> "Design Myself". И со кликнување на сликата или името на производот, можете да ги видите сите детали на следната страница.

Како што можете да видите од оваа слика, производот дизајниран самостојно е ексклузивен за вас. Дури и SKU е генерирана само за вас. Секој друг клиент не може да добие пристап до него од нашата платформа.

Пред да ги наведете дизајнираните производи во вашата продавница, одете на страницата за овластување за да проверите дали е овозможена функцијата POD. Ако можете да го видите 'Додадете ја функцијата POD"копче", значи дека оваа одлика сè уште не е вклучена. Така, треба да кликнете на копчето. Овластете ја вашата продавница.

Можете да го поставите стилот на копчето во вашата продавница со кликнување на поставката POD на страницата за овластување.

Сега, можете само да ги додадете со кликнување на „Листа“ и да пополните некои празни места на страницата за производи или во претходниот список „Дизајн себе“.

Конечно, вашиот клиент може да го види овој производ од вашата продавница исто како и нашиот пример за производ подолу.

Па, јас сум навистина лош дизајнер ... Секој од вас може да направи подобро од мене. Сакате да дојдете и да пробате во оваа функција за печатење по барање од CJ Dropshipping?

Фејсбук Коментари