fbpx
Повеќе модели за деловно работење, разновидни придружни заслуги
06 / 21 / 2019
Врвни агенти за извори на 10 во Кина за увоз и извоз со меѓународна трговија
06 / 21 / 2019

Најдобра компанија за испорака, логистика или шпедиција 10 доставува од Кина до целиот свет

Со развојот на економската глобализација, прекуграничната трговија се зголемува. И за ценовната предност на кинеските производи, се повеќе и повеќе кинески производи се извезуваат ширум светот, а со тоа има сè поголема побарувачка кинеските производи да се испорачуваат во целиот свет. Ако имате потреба да продавате производи од Кина во други земји или сакате да увезувате или купувате производи од Кина, можеби ќе сакате да пронајдете соодветен агент за испорака и да знаете повеќе за добрите логистички компании. Следното ќе ја претстави најдобрата испорака, логистика или шпедитерска компанија 10 од Кина до целиот свет.

1 CJDropshipping.com

CJDropshipping основана во Кина може да биде агент за испорака за својот бизнис опфаќа превозот. Станува збор за платформа за отстапување која обезбедува производи извори, обработка на нарачки и испорака за да испуштаат пратки од Кина во целиот свет. Има цена предност и во цената на производите и во цената на испорака.

Обезбедува различни методи за испорака на клиентите да изберат, иако некои се ограничени заради земјата на дестинација и тежината на пакетот. Има интерфејс за клиентите полесно да ги проверат методот на испорака, цената на испорака, како и времето за испорака од една до друга земја. По внесувањето на релативните информации, можете да видите различни начини на испорака со различни трошоци и време на испорака и можете да изберете најсоодветен метод.

2 CJPacket.com

CJPacket е платформа која обезбедува само еден метод за испорака, но е поевтина кога истиот производ се испорачува во исто време. И, исто така, обезбеди логистичко следење од потекло до дестинација дека можете да го внесете бројот за следење и да ги проверите логистичките информации на пакетот. Во друг свет, тој обезбедува целосен логистички ланец.

За обичен производ кој тежи 1 кг и има должина од 20cm, и ширина и висина, ако сакате да го испорачате од Кина до САД, потребно е само да платите 11.63 $ и ќе достави до дестинацијата помеѓу 5 до 10 дена . За споредба, производите што ги испраќаат наликуваат на Кина EMS, но цената на CJPacket е поевтина. Истиот производ испитуван погоре треба да се плати 26.65 $, а исто така да се достави до дестинацијата помеѓу 5 до 15 дена, ако изберете Кина EMS.

3 Jewelshipping.com

Продажба на накит е ексклузивен и сигурен метод за испорака создаден за мали предмети за електронска трговија, како накит кој може да биде потеклото на неговото име. Може да испорача мали парчиња од Кина до САД со просек од 7 дена со навистина ниска цена. Тоа не е само брза испорака, туку може и да се следи. Само внесете го бројот за следење и ќе ги добиете логистичките информации на пакетот.

Па, што е дефиницијата за мало парче? Тоа е нешто со дебелина <1cm и тежина <100g. Достапно е со испорака од Кина до други земји и домашна испорака. Ако се занимавате со е-трговија и имате мали парчиња за испорака од Кина, тоа е добар избор.

4 Ајде

Таа е професионална, точна, интелигентна прекугранична интегрирана платформа за логистика и е инкорпорирање со многу познати компании, како што се Shopify и Aliexpress. Со текот на годините, веруваат повеќе од продавници за е-трговија 100,00 и им обезбедува логистичка услуга за нив. 98% од клиентите се задоволни од некои нарачки и подобрата логистичка услуга исто така им помага на клиентите да го подобрат задржувањето на клиентите.

Исто така, обезбедува следење на пакети и поддржува курири 600 ширум светот. Може да постигне следење во реално време и обезбедува точни и услуги за брзо следење засновани на интелигентни големи анализи на податоци. Покрај тоа, се интегрира со Shopify и другите платформи за е-трговија, купувачите можат да го следат пакетот во вашата продавница.

5 МОЛ логистика

МОЛ логистика има седиште во Јапонија и има глобална канцелариска мрежа. Неговите деловни страници ги покриваат земјите 27 со канцеларии 126 / деловни страници. И има канцелариски агенции 179 прекуокеанија кои опфаќаат 51 земји.

МОЛ логистика работи преку глобална мрежа базирана во целиот свет и нуди целосна постава на логистички услуги, вклучувајќи шпедиција за воздух и океани. Тие постојано го подобруваат квалитетот на нашите услуги за да се вклопат во диверзифицирање на потребите на логистиката на клиентите.

МОЛ логистика го презеде меѓународниот воздушен транспорт како основен бизнис од основањето во 1960. Благодарение на долгата корпоративна историја, МОЛ логистика може флексибилно да го искористи своето искуство и експертиза за да обезбеди услуги за транспорт од врата до врата преку својата глобална мрежа. Одличен е за транспорт на карго во врвна состојба.

Како компанија за испорака NVOCC, МОЛ логистика, исто како и за воздушниот превоз, прави целосна употреба на својата силна прекуокеанска мрежа и обезбедува прецизен и квалитетен услуги за испорака од врата до врата. Поточно, неговиот меѓународен превоз на море вклучува FCL услуги, услуги за мешани контејнери, специјални услуги за контејнери / конвенционални садови, трговија со триаголник / мултилатерален глобален транспорт, услуги за мешани контејнери за опасен товар, услуга за консолидација на купувачот.

6 coscoshipping.com

Компанијата China Ocean Shipping (Група) основана во 1961 е во сопственост на кинеската влада и има седиште во Шангај. COSCO е најголемиот превозник на сув дел во Кина и се рангира како еден од најголемите ширум светот.

Во февруари 2016, COSCO групата се соедини со линиите со Кина за испорака на контејнери (CSCL), со што се формираше Кина COSCO Corporation Corporation.

После ова, сега е светска најголема компанија за испорака 4, најголемата компанија за испорака надвор од Европа и една од единствените компании 4 која има вкупен капацитет над 1 милиони TEU.

COSCO сега е сопственик на 5 од најголемите бродови со контејнери 10, од кои секој може да се справи со контејнерите со дваесет нозе 19,000. Севкупно, групата има 361 пловни објекти од кои 285 се бродови со контејнери. Исто така, опфаќа 85 земји или региони со портови 267 и има 355 превозни линии, како и 1,539,618 TEU.

Тој им нуди на своите клиенти широк спектар на услуги, вклучително и испорака на контејнери, испорака на товар на товар, испорака на нафта и гас, специјализирано и општо карго превоз, сектор за финансии за испорака и услуги за лагер на патници.

7 ups.com

UPS-от е најголемата компанија во светот на експресниот оператор и испорака на пакети. Со седиште во Сиетл, САД, секој ден испорачува повеќе од 14.8 милиони пакети во повеќе од 200 земји низ целиот свет. Тоа е шпедитер, како и агент за курир.

Услугата UPS World Express Express, обезбедува брза меѓународна пратка низ целиот свет. Ако имате голема меѓународна пратка, но времето е итно, тоа е добар избор. Увезете и извезете стока што повеќе од 150 LBS / 70 кг ќе пристигнат на поголемите глобални пазари во рок од 1-3 работни дена.

И UPS Worldwide Expedited нуди царинење, одредена дневна достава до повеќе од 220 земји и територии за два до пет работни дена. Кога роковите се пофлексибилни, оваа глобална услуга најдобро во класа може да ви помогне да ја балансирате брзината со трошоците. Добијте ги пратките таму каде што треба да бидат без да му штетат на вашиот буџет.

Како најголем агент на царинење во светот и една од најголемите светски мрежни авионски летови, таа им обезбедува на клиентите назначена услуга за испорака на датумот, да обезбедат навремена достава од врата до врата и опфаќа повеќе од 50 земји и региони. Исто така, обезбедува професионални услуги за испорака, како што се рефус испорака, шпедиција и превоз со повеќе превози.

8 chrobinson.com

CHRobinson е еден од најголемите светски провајдери за логистика на трети страни во светот и нуди иновативни решенија за синџирот на снабдување на клиентите ширум светот. Со транспортот на стоки, таа ја води светската економија. Неговото седиште на компанијата е во Северна Америка и има големи компании за бренч низ цела Азија, Европа и Јужна Америка.

Со богато логистика и шпедитерско искуство и историја, тој е најголемиот не-бродски превозник (NVOCC) со најголем обем на товар од Кина до Северна Америка, и една од првите пет NVOCC што служи во Азија, југоисточна Азија и индиското потконтинент. Сите овие се достојни за доверба.

Со широка мрежа на филијали и добавувачи, може брзо и ефикасно да испорачува скоро било кој товар на кое било место во светот. Усвојува интермодално за пренесување на стоки низ Азија и низ целиот свет. Тоа не само што може да доставува стока со камион, воз, авион и брод низ целиот свет, туку и да го подобри синџирот на снабдување на клиентот.

9 фуџибутуриу.co

Фуџи Логистика основана во 1975 има домашен и меѓународен бизнис логистички. Неговото седиште е во Јапонија со неколку бренч компании во Кина, Европа, Малезија, Сингапур. Тоа е интегриран давател на услуги за логистика, вклучително и логистички бизнис (транспорт, пакување, складирање, итн.), Бизнис за управување со логистика и така натаму.

Неговата меѓународна логистичка мрежа им нуди на клиентите глобални логистички услуги без граници. Има и соодветна и ниска цена превозна услуга и брз воздушен сервис. Дистрибутивните мрежи на Фуџи логистика, кои ги имаат воспоставено во секој логистички центар, овозможуваат испорака на потребната стока само на време. За огромниот и тежок меѓународен логистички бизнис, клиентите можат да го предадат на логистичкиот агент на Фуџи и да се концентрираат на нивната основна дејност.

Во Кина, Фуџи Логистика (Кина) копродукции, Ltd е една од нејзините компании во странство поврзани. Тие ја позиционираа оваа компанија како клучна точка во нивните меѓународни сеопфатни логистички услуги за да обезбедат најсоодветни домашни логистички услуги во рамките на Кина, во соработка со Фуџи Логистика (Далијан ФТЗ) копродукции, Ltd, и Фуџи Логистика (Шангај) копродукции, Рибар Покрај тоа, со меѓународни услуги за транспорт, погодно е да се испраќаат стоки од Кина во други земји, особено Јапонија, Европа, Малезија, Сингапур.

10 cargofromchina.com

Како професионален и искусен трговски агент во Кина / товар, Cargo From China Limited (ака ЦФЦ) е и локален и глобален. Тој продолжува да се фокусира на давање услуги за морска / воздушна / железничка / курирска превозот за домашни извозници и светски увозници од 2003. Тоа не само што испорачува контејнери, палети, картони, пакети, парцели, документи, што е уште поважно, тоа обезбедува бизниси и среќа. ЦФЦ може да обезбеди испорака преку море, воздушен пат, железница, курир и мултимодни начини и може да им помогне на нивните клиенти навремено, ефикасно и усогласено да ги транспортираат кинеските производи на различни дестинации во различни земји. Без оглед на нејзината испорака на FCL (полн товар на контејнерот), LCL пратката (помалку од товарот на контејнерот), воздушната испорака, железничката пратка или експресната курирска пратка.

Морски превозници

Воздушни превозници

Благодарение на нивните партнери во светот и долгогодишните добри односи со морските линии, авиокомпаниите и другите водечки внатрешни и меѓународни превозници, тие се стручни за:

  • Внатрешен превоз од вашиот добавувач / производител до пристаништето за вчитување или аеродром
  • Консолидација и складирање на магацини кај / во близина на пристаништето за вчитување или аеродром
  • Резервирајте простор за контејнери од најисплатливи превозници
  • Услуги за шпедиција на морето на FCL и LCL до светот
  • Услуги за шпедиција со воздух до светот
  • Railелезнички шпедитерски услуги до Русија, Монголија, Централна Азија и Европа
  • Царинска декларација / дозвола, осигурување, поврзана документација
  • И повеќе за да откриете како можеме да имаме корист од вашиот менаџмент на снабдувачки синџири

Пронајдете добитни производи за продажба на апликација.cjdropshipping

Фејсбук Коментари