fbpx
Дали Dropshipping е мртов во Q4 2019?
08 / 13 / 2019
Како да ја поврзете вашата продавница Лазада со апликацијата CJ Dropshipping?
08 / 19 / 2019

CJPacket ја заврши интеграцијата со сопственост

Преку нашата заедничка работа со тимот на Aftership со месеци, интеграцијата помеѓу CJpacket и Aftership конечно заврши. Тоа значи дека можете да ги проверите информациите за следење на нарачки доставени од CJPacket на платформата за Aftership, што ќе им обезбеди голема погодност на нашите клиенти.

Што е награда?

Aftership е информативна платформа за следење, основана на почетниот викенд 1st, Хонг Конг во ноември 2011. Бидејќи AfterShip е основана во 2011, им помогна на 10,000 трговците на мало и на места како што се Wish, Etsy, Lazada и Zalora да го подобрат искуството на клиентите за следење на пратката. На јули 2014, AfterShip доби $ 1M $ серија А финансирање од IDG-Accel.

Во моментов поддржува курири 576 ширум светот, вклучително и DHL. USPS и сега CJPacket. Може автоматски да открие курир врз основа на формат на броеви за следење.

Што е CJPacket?

CJPacket е линија за испорака основана од CJDropshipping специјализирана за пратката. Нашето време на испорака е обично 5-10 дена. Ние сме посветени на обезбедување подобра испорака и услуги за следење на нашите клиенти.

Достапни земји до март. 2020 година, и додавање на повеќе земји.

ATАвстрија
AUАвстралија
BEБелгија
BRБразил
CAКанада
DEГерманија
ESШпанија
FIФинска
FRФранција
GBВелика Британија на Велика Британија и Северна Ирска (the)
INИндија
ITИталија
MXМексико
NLХоландија ()
SEШведска
THТајланд
USСоединетите држави (на)
VNВиетнам

Тогаш, како да ги проверите информациите за следење на сопственоста?

1. внесете Страницата на CJPacket на Aftership.

2 Напишете го бројот за следење и проверете го. Потоа, тој ќе го покаже резултатот од проверката ако се ажурира.

Уште поважно, ако веќе имате сопственост на продавница на Shopify, eBay или Woocommerce, само треба да инсталирате приклучок Aftership на таа платформа апликација, по што можете да уживате во услуга за веднаш известување за логистика сè додека има ажурирање.

CJDropshipping е секогаш посветен на обезбедување фантастично искуство за нашите клиенти. Ние секогаш сме на пат, исто како што рече Стив Jobsобс, „Остани гладни, остани будала“. Овој пат е интеграцијата на CJpacket со Aftership, што ќе биде следно?

Фејсбук Коментари