fbpx
Повлекување на САД од универзалната поштенска унија: Како да се прескокне зголемувањето на цената на испорака на е-пакетот?
08 / 29 / 2019
Што е награда за поени и како да се искористи?
09 / 04 / 2019

925 сребрен накит е нова модерна категорија за измет

925 сребрен накит е нова трендовски категорија за измет. Евтини додатоци веќе не се опција. 925 сребрен накит се користи во секој вид накит што може да се замисли за да се создаде изглед што може да биде и безвременски и модерен. И тоа е разноврсна, софистицирана и безвремена. Современите дизајнери на накит, исто така, се собираат на овој благороден метал, бидејќи тоа е совршена комбинација на податливост, убавина и издржливост. Написот ќе ги воведе предностите конкретно на сребрениот накит 925.

Постојат многу опции и поддршка за прилагодување

За накитниците е лесно да се обликуваат и да експериментираат затоа што среброто е релативно мек метал. И 925 среброто е достапен и обработлив метал, како и популарен кај дизајнерите. Ова значи дека постојано има нови дизајни за понуда. И широкиот спектар на стилови и дизајни во 925 сребрен накит значи дека сте сигурни дека ќе најдете некои стилови до dropship и ќе им дадете на вашите клиенти толку многу опции.

Уште повеќе, тоа исто така поддржува и прилагодување. Можете да ги искажете вашите точни спецификации за 925 среброто што сакате да го напуштите и ќе биде дизајнирано и изработено. Така, клиентите ќе имаат повеќе опции. Клиентите исто така можат да ги дизајнираат да создадат парче накит како што сакаат, без да го срушат буџетот што може да ги направи поверојатно да нарачаат. На пример, клиентот можеби сака ѓердан печат или врежан со иницијалите на нејзините деца и може да го прилагодите 925 сребрен накит и да го задоволите нејзиното барање.

Издржливо е за клиент

925 сребрен накит може да трае цел живот, ако правилно се грижи. Може да изгледа точно исто дури и по четириесет години. Вистинскиот 925 сребрен накит не е евтин. Дополнителниот трошок е повеќе отколку што вреди за квалитетот и животната вредност на накитот. Следат како работи трајноста на среброто 925 со четири од најчестите видови накит, вклучувајќи ѓердани, обетки, нараквици и прстени.

  • Nердани: Во ѓерданите, стерлинг среброто обезбедува силен материјал што нема да гребе или лесно заби. Доволно светло за да се носи цел ден, но доволно издржливо за да се спротивстави на абење и солза.
  • Обетки: 925 сребрени обетки се убави, елегантни и доволно цврсти за да одолеат на виткање.
  • Нараквици: трајноста на 925 среброто создава цврсти нараквици кои ќе се спротивстават на свиткување и гребнатини.
  • Прстени: 925 сребрени прстени се силни и лесни, и тие ќе ја задржат својата форма дури и кога се носат цел ден.

Покрај тоа, иако изгледа нечисто или обесцветено откако седна во кутија за накит само малку премногу долго, постојат лесни начини да се врати неговата оригинална сјај. Повеќето занаетчиски продавници или продавници за хардвер носат лак што ќе работи со 925 сребро. Чистењето на накит со лак и свежа крпа ќе го добие сребреното пенливо. И ако клиентите често ги носат, тие не треба да се грижат за тој валкан изглед затоа што носењето на нив всушност може да помогне да се спречи оцрнување. Носењето сребрен накит често е најдобриот начин да го направите да изгледа светло и пенливо.

Тој е висококвалитетен со хипоалергично

Алергија на никел може да резултира во фрустрирачки симптоми, како што се иритирана и чешање на кожата и краста. Другите ефтини метали, како месинг, исто така, можат да предизвикаат алергиска реакција на кожата, предизвикувајќи црвенило, оток и плускавци. За разлика од парчињата изработени од ефтин никел, месинг или други основни метали, сребрен накит 925 не содржи метални дополнувања што можат да предизвикаат алергиска реакција. Изработено од 92.5 проценти фино сребро и е совршена хипоалергична алтернатива. И металниот додаток на 925 среброто обично е бакар, што не е толку веројатно да предизвика алергиска реакција. Луѓето кои се алергични на метали, како што се никел и месинг, можат да носат фунта со сребрен накит без многу да се грижат. Ова е особено важно за додатоци како обетки.

Е Корисно и Bпријатно Pакагиран

Многу луѓе избираат сребрен накит 925 за себе и како подароци на другите. Некои дури имаат колекција накит. Честопати има убав пакет. 925 сребрен накит работи одлично за свадби, вечерни забави и редовна секојдневна употреба. Може да се носи во канцеларија, надвор од градот или дури и дома. Уште повеќе, може да се носи со сè, од најдобрите вечерни фустани до секојдневните маици и сините фармерки. Неговата разноврсност се должи на нејзината прекрасна боја и широкиот асортиман на стилови. И покрај тоа што дизајните може да се променат, ништо нема да ја намали популарноста на овој флексибилен метал. 925 сребрен накит е совршен за сите времиња, бидејќи никогаш не излегува од стил. Може да ја најдете и нејзината постојана популарност од Google Trend. Следната слика ја покажува нејзината популарност во изминатите 10 години. Додека го ставате сребрен накит 925, влегувате во воспоставениот пазар што ги задоволува сите видови на клиенти на модата.

Неговата цена за испорака е ефтина

925 сребрен накит е лесен и мал. Дури и со прекрасниот пакет, сепак е лесен во споредба со другите артикли. Така, нејзината цена за испорака е поевтина што значи дека вашата цена ќе биде пониска ако ја намалите. И можете да испратите многу сребрен накит 925 со различни стилови едновремено. Покрај тоа, таа е достапна и е ефтина во споредба со златен накит. Ако купите неколку примероци за да ги видите неговиот квалитет и стилови пред да се откажат од бродот, тоа нема да ве чини многу.

Пронајдете добитни производи за продажба на апликација.cjdropshipping

Фејсбук Коментари