fbpx
925 сребрен накит е нова модерна категорија за измет
08 / 30 / 2019
Како да се користи нова карактеристика на пакетот?
09 / 09 / 2019

Што е награда за поени и како да се искористи?

Поинт наградите е ново додадена услуга на CJDropshipping. Со ставање нарачки на системот CJDropshipping, можете да добиете одредени поени според износот на продажбата. На пример, ако износот на продажбата е 1000 долари, може да добиете 100 поени што ќе се прикажат во вашата табла за CJ. Откако ќе акумулирате одредени точки, можете да ги користите овие точки за да добиете соодветна услуга во Кина, што ќе ви овозможи голема погодност ако сакате да дојдете во Кина или планирате да патувате во Кина.

Па, што е вклучено во услугата „Награди за поени“? Како да го користите?

Кои се тие награди?

1 Услуга за пикап

Кога ќе одите во Кина, ќе организираме такси за да чекаме на аеродромот пред пристигнувањето на вашиот лет. Нашето специјално такси ќе ве однесе до секаде каде што сакате да одите. Земајќи ја нашата канцеларија Хангжу како пример, нашиот возач ќе ве однесе од аеродромот до нашата канцеларија. Како и да е, аеродромот за пикап мора да биде на растојание од 2 час автомобил далеку од нашата канцеларија во Хангжу. Ако вашата дестинација за летот е аеродромот во Пекинг, жалам што не ве одбравме во Пекинг.

2 Хотелски услуги

Ние исто така ќе обезбедиме услуга за резервации на хотели за вас. Кога однапред се чувствувате збунето со резервацијата на кинески хотел, би сакале да назначиме некој да го стори тоа за вас. Без разлика дали станува збор за хотел со три вездички или хотел со пет вездички, ние ќе совршено сè за вас. Можеби ќе сакате да знаете дали можете да комбинирате пикап-услуга со оваа. Одговорот е да. Можете да ја изберете услугата Пикап и хотелот заедно.

3 Услуга за храна

Зборувајќи за кинеска храна, многумина од вас можеби ја знаат куанската кујна која е позната по зачинот. Точно е, куаната Чуан е топ најпознатата главна кујна 8. Всушност, покрај кујната Чуан, потекнува од провинцијата Сечуан, кујната „heе“ од провинцијата hejеџијанг е голема кујна во Кина, како што е „Донгпо свинско“ кое е доста популарно во југоисточна Кина. Ако сакате да пробате кинеска храна, оваа услуга ќе биде одличен избор за вас.

4 Преведувачка услуга

Плашете се да не можете да разберете кинески и да зборувате кинески? Тоа не вреди да ја привлечете вашата загриженост. Ние ќе обезбедиме професионална услуга за превод за вас. Ние ќе назначиме квалификуван преведувач заедно со вас за да ви донесе добро искуство. Општо, услугата ќе биде кинески-англиски и англиски-кинески превод. Во иднина, можеби ќе поддржуваме други јазици, што зависи и од бројот на барања.

5 Туристички услуги

Можеби ќе дојдете во Кина за вашиот бизнис. Но, кинеската фантастична глетка, исто така, заслужува да се погледне. Во Хангжу, Западното Езеро е задолжително место за туристите. Ако сакате мирен и убав пејзаж, Западното Езеро е совршено место за посета. И добра вест е дека Западното Езеро е тотално бесплатна привлечност. Однапред можеме да резервираме групна посета на друго место за интерес.

Како да го користам?

Може да го пронајдете делот „Награди за поени“ на контролната табла CJDropshipping како на следните слики што се прикажани на сликата и да кликнете на точката.

Кога планирате да користите услуга како хотелски услуги, само ставете го покажувачот на глувчето таму и потоа страницата ќе се претвори во каде можете да го изберете типот на хотелот, бројот на собата и лицата. Откако ќе ги изберете сите потребни информации, потребните точки ќе бидат пресметани и автоматски се појавуваат на аголот. Можете да изберете други услуги со користење на ист начин.

Откако ќе ги завршите чекорите на подигање, треба само да се спуштите на поднеси.

Тогаш прегледот за резервација ќе се појави за да потврдите. Ако сè е точно, кликнете на Поднесете. Но, тоа нема да успее ако достапните поени не се доволни за да платите за услугата, затоа треба да го подобрите износот на продажбата за да добиете повеќе поени.

На крајот, страницата за успех на резервацијата ќе ја прикаже следната фотографија. Ако сакаш резервирајте повеќе услуги, потоа само кликнете на копчето што го покажува на дното.

Наградите за пунктови се тотално нови и бесплатни услуги за клиентите на CJDropshipping. Во минатото, ние нудиме одлична услуга за извори и испорака за нашите клиенти. Вие продавате, ние извориме и испраќаме за вас. Сега, покрај фантастичната услуга за извори и испорака, ние исто така ќе понудиме одлична услуга за посета која опфаќа трансфер на аеродроми, резервација на хотели, патувања, превод и разни кинески јадења. Сè додека планирате да ја посетите Кина, можете да ги добиете оние кул услуга користејќи ги вашите поени без да потрошите денар.

Продадете повеќе производи сега!

Фејсбук Коментари