fbpx
Кои се проблемите со заедничката продавница за Woocommerce и што треба да направам?
09 / 24 / 2019
Зошто мојот број за следење не е синхронизиран за да се купува?
10 / 11 / 2019

CJDropshipping им помага на Dropshippers кои сакаат да го зголемат продажбата во САД во Q4

Целта на кој било dropshipper е ефикасно скала до продажбата како што растат приходите, особено за време на големиот сообраќаен период како што е празникот. Сепак, намалувањето на вашите операции може да претставува ретки можности, како и некои уникатни предизвици.

Дали некогаш сте ги зеле во предвид следниве прашања пред да планирате да ја зголемите вашата деловна активност преку Интернет? Дали вашата компанија може да се справи со зголеменото обврски за исполнување штом бизнисот е зголемен? Дали имате доволно извори на стока да го проширите вашиот бизнис соочувајќи со нарачките за излевање? Дали сè уште можете да обезбедите квалитетна услуга за клиенти кога го достигнувате очекуваниот раст?

Овие прашања мора да се размислат надвор од кутијата пред да се зголеми продажбата. Додека се зголемуваат базите на клиенти и каталозите на производи, одржувањето на услуги на клиентите на високо ниво е исто така многу важно. Како можеме да се справиме со големите притисоци врз тимот за исполнување со пакување и испорака на побрз начин?

Добијте CJDropshipping за помош во следниве три аспекти!

1.Стабилност на сметката за реклами на Facebook

За многу компании подготвени за размери, dropshipping може ефикасно да го зголеми вашиот асортиман на производи без зголемување на надземните трошоци. Луѓето кои се вклучени во пукањето низ сите знаат дека рекламите на Фејсбук се ефикасен начин за привлекување сообраќај за вашите онлајн продавници. Верувам дека повеќето од вас некогаш наишле на вакви проблеми како вашите Сметка на Фејсбук или PayPal е затворена без причина или нејасни причини понекогаш. Толку досадно! Зошто? Всушност, тоа е поврзано со информациите на експресниот лист. Повеќето производи испорачани од Кина до Соединетите Држави се означени дека изворот на снабдување е од Кина, што може да ја наруши регулативата или политиката на Фејсбук или PayPal. Но, откако ќе го изберете логистичкиот метод на USPS, проблемот може лесно да се реши.

2. Силно намалената цена на испораката

За dropshippers, испорака може да биде одземаат многу време и одводнување на енергија за водење на онлајн продавница, особено кога вашата деловна активност се зголемува. Цело време слушаме од dropshippers кои имаат прашања околу тоа испорака начини, пакети за следење, и така натаму. CJDropshipping може да ви помогне да ги зголемите вашите приходи додека ги зголемувате давајќи значителен попуст за вашата испорака и да ги намалите трошоците за испорака.

Со оглед на зголемената популарност на кинеските производи во Соединетите Држави, го олеснуваме превозот на пакети во САД и ние сме среќни што им нудиме на нашите клиенти неверојатно економични цени за испорака. CJDropshipping може да ви помогне да добиете голема количина на пакетите за испорака во САД, дозволувајќи ви да користите калкулатор за испорака. Имаме услуги до САД со USPS и така натаму. Фокусирајте се на USPS и USPS + денес.

Испорака од магацин во Кина и 10-30% OFF со USPS Испорака за испорака од магацин во САД и 10-30% OFF со USPS + Испорака

Совети за USPS +

USPS + е методот што CJ го користи за испраќање американски пакети за клиенти кои избираат да складираат попис во нашиот магацин во САД).

Цена: $ 2.00 - $ 2.50 повеќе по нарачка (ова вклучува и најголем надомест за испорака од Кина во САД) Време на испорака: 2-5 дена. Стапка на испорака: 2-5 дена е 99% Земји на располагање: САД Стапка на непродадени пакети: 0.01%

Ако одлучите да го чувате вашиот инвентар во нашите магацини во САД, ние ја нарачуваме вашата нарачка следниот ден преку USPS и како што можете да видите, на денот на 5th, ја гледаме стапката на испорака 99.9%. Што е најважно, ние не наплатуваме никаков магацин, чување такса или каква било такса, единствената цена што ја наплатуваме е депозитот (кој ќе ви се врати кога инвентарот ќе опаѓа на 0 $), цената на производот + USPS + такса за испорака.

- Зачувајте го вашиот инвентар со ставање 30% како депозит. Willе организираме испорака на големо за да го испратиме вашиот инвентар во нашиот магацин во САД. Кога информациите за инвентарот ќе бидат поставени на вашата платформа CJ, можете да започнете да поставувате нарачки што ќе бидат доставени за 2-5 дена од USPS +. Депозитот 30% ќе ви биде вратен 100% кога вашиот инвентар ќе опаѓа на 0 $. Единствената причина зошто го наплаќаме ова е затоа што сакаме да бидете сигурни дека сте сериозни во продажба на производот, а не само да го ставате во нашиот магацин за да собереме пајаци мрежи за Ноќта на вештерките…

- Можете да изберете да го ставите 100% на инвентарот и вредноста на залихите по SKU може да се намали на $ 1,000. Ако ја изберете оваа рута, прашајте го вашиот агент на СП за да видите дали можат да ви дадат попуст за испорака. Истиот аранжман за испорака на најголемиот дел од пратките во магацинот во САД, и ние ќе ги обработуваме вашите нарачки следниот ден во САД и ќе ги доставиме до рацете на вашите клиенти за 2-5 дена.

3. Извори на трендовски и победнички производи

СП може да извори квалитетни производи за вашиот бизнис. Претплатата на производи е достапна и POD услуги се обезбедени за да ги задоволите потребите на клиентите. Со еден клик преку https://app.cjdropshipping.com/ може да ви помогне при објавување на производи и обработка на нарачки. Може да се постигне ажурирање на производот со топла продажба во реално време, што ви овозможува да одржите чекор со модните трендови и да ја зголемите продажбата на производи. Со околу стотици соработувани фабрики и магацини во САД, можете да испорачате широк спектар на производи на вашите клиенти по пониска цена без нивно складирање. Сите овие услуги можат да ви помогнат да ги зголемите вашите деловни активности.

Нема сомнение дека CJ Дали вашиот Man Friday се соочува со претстојната сезона на врв. Обидете се сега!

Земјите на располагање CJPacket се подолу:https://app.cjdropshipping.com/calculation.html

* Белешка: Најбрзиот метод за испорака е USPS +, метод за домашна испорака во САД

Фејсбук Коментари
Енди Чоу
Енди Чоу
Вие продавате - ние испорачуваме извор и испраќаме за вас!