fbpx
Како да ги намалите ефектите од кинеската нова година на вашиот бизнис со измет?
12 / 26 / 2019
Како да се користи CJ APP на Shopify за да се олесни Dropshipping
01 / 09 / 2020

Како да растете бизнис со CJ COD?

Во некои земји, Пари на испорака (КОД) сè уште е вообичаен избор за клиентите при купување преку Интернет. Willе ги задржи од незгодна ситуација - пари земени без производ. Затоа, многу продавачи, особено во Југоисточна Азија, ќе го препознаат КОД како популарен метод на плаќање.

Неодамна, го започнавме нашиот бизнис во Тајланд и го поставивме нашиот магацин. Ни е кажано дека КОД може да ги намали таксите и да заштеди време за обработка на кредитни картички. И некои продавници ќе нудат попусти ако плаќаат во готово. Затоа, СП изготви програма за продавачите на КОД да ги задоволат нивните потреби.

Еве упатства како да ја користите нашата веб-страница КОД:

Чекор 1: Логирај се со вашата сметка за СП, или регистрирајте нова. Потоа, ќе поминеме низ нив.

Чекор 2: Изберете производ што сакате да го продадете на Marketplace и зачувајте ја сликата на страницата со производи за промоција.

Чекор 3: Испратете линк за разговор со фотографијата до вашата социјална платформа како реклами на Фејсбук, Инстаграм, Пинтерест или вашата лична веб-страница. Откако ќе внесете име и е-пошта, вашиот клиент може да разговара за производот директно со вас во собата за разговор;

Чекор 4: Откако нарачката ќе ја постави вашиот клиент, треба да го додадете производот на Листа на продажба и поставете ја цената;

Чекор 5: Погледнете го производот во списокот на продажба и „додајте го во корпа";

Чекор 6: Кликнете на копчето за коли и додајте ги трошоците за испорака. Потоа, потврди тоа и дајте му на клиентот врската да ги пополните неговите детали, вклучувајќи име, адреса, телефонски број и е-пошта. Ние ќе испратиме е-пошта до вашиот клиент за да го следи пакетот.

Чекор 7: Нарачката ќе биде прикажана под Центарот за измет> Увезени нарачки> Задолжителен процес. Изберете го и Додади го во кошничка.

Чекор 8: Откако ќе ги проверите сите информации, треба плати за тоа со цената на СП. Ние нудиме повеќе начини на плаќање, вклучувајќи кредитна картичка, Paypal, Payoneer или трансфер на Wire.

По плаќањето, ние ќе ја процесираме вашата нарачка и ќе ја испратиме до вашиот клиент. Ние ќе ги пренесеме парите на вашиот паричник и ќе можете да ги повлечете штом ги прими од вашиот клиент од шпедитерската компанија.

Забелешка: COD во моментов ќе биде достапен само во Тајланд. во иднина ќе отвориме на повеќе земји на југо-исток. Со вашиот бизнис DropShipping во вашата земја, искрено се надеваме дека ќе помогне.

Фејсбук Коментари