fbpx
Transporti Yanwen
Gjithnjë e më shumë transportues të pikave dëshirojnë të dinë në lidhje me Transportin YANWEN për Dropshipping, FBA, POD
09 / 12 / 2018
Zgjedhje e zgjuar për të përdorur CJ si furnizuesi juaj i Clickfunnels, sepse CJ mund të kombinojë urdhërat dhe transporti Aliexpress është Fake!
09 / 19 / 2018

Pse produktet CJ është më e lirë se Aliexpress, por kostoja e transportit është më e lartë?

1. Pricemimi i produkteve të CJ është më i lirë pasi që burojmë drejtpërdrejt nga prodhuesi, ndonjëherë vendosim porosinë edhe në fabrikën e bashkëpunuar.

CJ ka shumë fabrika të bashkëpunuara sepse kemi qenë në tregtinë e jashtme 10 + vjet. Shumica e fabrikës e njohin CJ në Kinë dhe dëshirojnë të punojnë me ne, CJ është besuar nga shumë prodhues.
CJ do të hapë portin e shitësve në të ardhmen e afërt, me këtë sjellje, shitësi gjithnjë e më shumë i verifikuar do të jetë i disponueshëm për të bërë biznes të anijeve si në Aliexpress.

2. Kostoja e transportit Aliexpress është e rreme, shitësit shtuan transportin në koston e produkteve.

Kostoja e transportit = Tarifa e Regjistruar + Kostoja për Peshë

Siç mund ta shihni, kur dorëzoni një produkt brenda vendit, kostoja e transportit duhet të bazohet në peshën! Në Aliexpress, shumica e shitësve thjesht përcaktojnë koston e transportit falas, $ 1 ose $ 2.3 madje dërgojnë një dronë i cili është më i rëndë për 2kg. Ju duhet të mendoni për këtë, pse? Nuk mund të jetë e vërtetë. Sepse 1 $ ose 2.3 $ është vetëm një tarifë regjistrimi, dhe shitësit shtojnë Koston për Peshë në çmimin e produkteve.

Kjo duhet të dijë për këtë, dhe të jetë i qartë për këtë.

3. Ne do të kursejmë koston tuaj kur kombinoni porositë

Kur kombinoni porositë, në të vërtetë kompania e transportit detar ngarkon një tarifë vetëm regjistrimi një herë. Por në Aliexpress, ata do të paguajnë dy herë! Ju mund ta tregoni këtë duke rritur sasinë e produkteve, dhe madje është edhe transporti falas, në të vërtetë, ajo ngarkoi dy herë brenda çmimit të produktit. Në CJ, ne jemi transparentë për klientët, kur rritni sasinë e produkteve, çmimi i përgjithshëm ose çmimi i transportit nuk do të jetë dy herë.
Disa transportues me pika nuk do të kujdesen për diferencën e tarifës së regjistrimit, sepse ata po shesin diçka shumë të shtrenjtë ose pesha e produkteve është mjaft e rëndë. Por do të jetë e kushtueshme pasi të keni shitur disa produkte më të lehta ashtu si bizhuteri ose një T-shirt etj. Po ashtu, pse të mos kurseni kosto në një mënyrë të thjeshtë madje është 1 $ ose 1.6 $?

Thjesht duhet të kontrolloni shumën totale të transportit, për më tepër, të rrisni sasinë e produktit për më shumë se 2. Sa më shumë që të shtoni, dhe CJ më i lirë do të jetë.

Sidoqoftë, CJ po ju tregon pjesët e vërteta të transportit nga pika, dhe vendosni të krijoni një botë të re të transportit.

Komente Facebook
Andy Chou
Andy Chou
Ju shesni - ne anije burim dhe anije për ju!