fbpx
CJ do t'ju trajtojë me Hotel, Vakt dhe Udhëzues nëse vizitoni objektin tonë ose Tregun Futian në Yiwu nga Tetori. 10- Nëntor 9, 2018
09 / 25 / 2018
Ju duhet të përdorni depon e CJ USA në Sezonin e Lartë dhe Vitin e Ri Kinez
10 / 18 / 2018

Si të buroni nga Taobao dhe të gjeni produktet e modës?

Para fillimit të burimit nga Taobao, duhet ta dini këtë:

  • Ju nuk mund të blini asgjë direkt, sepse Taobao është në dispozicion vetëm pagesa nga RMB ose Alipay. Nuk mund të paguhet me kartë krediti ose PayPal.
  • Ju nuk mund të kërkoni anije shitësi në ndërkombëtar, ata nuk kanë ndonjë përvojë me përpunimin ndërkombëtar.
  • Ju nuk mund t'u bëni atyre pyetje në anglisht, sepse 99% e shitësve atje flasin mandarinisht.
  • Ju mund të vizitoni vetëm burimin kinez dhe të kërkoni një agjent për të blerë për ju

Duke zgjidhur çështjen e mësipërme, ju duhet të punoni një agjent si CJDropshipping për t'ju ndihmuar, dhe CJ ka Googless Extension shtesë pune si Oberlo te Aliexpress, CJ tonë Google Chrome Extension po punon me Taobao, 1688 dhe Tmall, mund të instaloni Extension APP i Chrome.

Extension CJ Google Chrome do të ndihmojë që transportuesit të lëshojnë anije, burim dhe blerje direkt nga Taobao, Tmall dhe 1688. Do të keni mundësi të përpunoni gjithçka duke paguar me PayPal ose Card Card.

Ju mund të mësoni më shumë për Si të përdorni CJ Google Chrome Extension për 1688, Transporti Drop Taobao.

Zgjidhni sitin e territorit të Kinës:

Taobao.com ishte duke u përqëndruar vetëm në Tregun Kinez i cili është platforma më e madhe C2C. Tani ajo gjithashtu po luan një rol në importimin e produkteve nga e gjithë bota në Kinë gjithashtu. Ka një kategori të ndryshme në sit kur i huaji viziton faqen. Shumë transportues me pika janë duke planifikuar gjithashtu të synojnë tregun kinez, dhe unë thjesht këshillova JO.

Ju lutemi sigurohuni që faqja që po vizitoni është https://www.taobao.com/ në vend të https://world.taobao.com/

Kaloni gjuhën e sitit nga kinezisht në anglisht ose gjuhën e preferuar

Ndërroni gjuhën dhe mbajeni gjithmonë përkthehen në gjuhën tuaj të preferuar

Krijo nje llogari

Do të jetë më mirë nëse mund të krijoni një llogari në Taobao.com. Ju mund të përdorni emailin ose numrin tuaj celular për të krijuar llogarinë shumë lehtë. Do të jetë shumë më e butë nëse keni një llogari në Taobao.com.

Ajo që ju nevojitet është të kërkoni produktet. Ju duhet të dini se çfarë do të thotë Baby Tmall ose Shop.

Foshnja në të vërtetë është një pseudonim i produkteve, kur kërkoni në këtë pjesë që do të thotë se do të kërkoni në produktet nën Taobao.

Tmall është si Taobao + i cili priti shumë produkte të markave kineze ose ndërkombëtare me të drejtat e autorit. Tmall përmban produkte dhe shërbime me cilësi më të lartë se Taobao.

Dyqani është si shitësit, ju do të keni mundësi të gjeni shitës të ndryshëm, por furnizoni të njëjtat produkte.

Lejon të kontrolloni me Print në produktet Demond që janë në dispozicion në Taobao, Mund të përdorni drejtpërdrejt kërkimin në anglisht ose duke përdorur Google Translate Unë rekomandoj të përdorni Google Translate dhe më pas kopjoni dhe ngjitni kinezisht.

Shtypni në kërkesë = 个性 化

The search result: https://s.taobao.com/search?q=%E4%B8%AA%E6%80%A7%E5%8C%96%E5%AE%9A%E5%88%B6&imgfile=&js=1&stats_click=search_radio_all%3A1&initiative_id=staobaoz_20180927&ie=utf8&sort=sale-desc

Ai përmban shumë produkte të shtypshëm përtej bluzave, turi, këpucë, jastëk. Ai përmban shumë larmi si portofolin, çakmakun, bizhuteritë, zanatet etj. CJ do të përpiqet të marrë sa më shumë larmi të jetë e mundur në lidhje me POD nga Taobao, kështu që transportuesit tanë me pika do të kenë më shumë mundësi për veten e tyre ose blerësit përfundimtarë.

Mjeti më i fuqishëm është butoni CAMERA.

Ky buton është goxha i dobishëm nëse keni emrin e produkteve dhe nuk e dini emrin kinez që do të heqë dorë nga kërkimi.

Ajo funksionon si 1688, ato kanë të njëjtat karakteristika të kërkimit sipas imazheve. Ju vetëm duhet të paraqisni imazhet dhe më pas, do të dalin produktet e njohura. Sistemi Alibaba ka shumë të dhëna, ata e dinë se çfarë flasin fotografitë tuaja.

Shiko nga Kategoria

Pavarësisht se kërkoni nga fjalët kyçe të produktit sipas kategorisë, ju mund ta filtroni rezultatin sipas veçorive

Normalisht, do të jetë nga Marka, Materiali etj. Varet nga lloji i kategorisë.

Gjëja më e rëndësishme që ju duhet të dini është që ju gjithashtu mund të renditni produktet e shitjes së nxehtë me urdhra si Aliexpress

Taobao shfaq vetëm historinë e shitjeve në ditët 30 e cila është e ndryshme nga Aliexpress.

VS

Sidoqoftë, asnjëherë 100% nuk ​​i besoni historisë së shitjeve Taobao dhe Aliexpress, ngjarje në Amazon. Po ashtu as inventari. Sepse këto platforma u japin më shumë trafik produkteve që duken si shitje shumë dhe kanë inventar të plotë. Kështu që shumë shitës do të krijojnë të dhëna false për produktet, kështu që platforma do ta ndihmojë atë. Por normalisht vetë produkti duhet të ketë shitje të mira, vetëm se shitjet nuk janë të shumta siç përshkruhet.

Nëse dëshironi të kontrolloni historinë e shitjeve, duhet të klikoni në butonin e përkthimit dhe të klikoni në faqen origjinale. Kjo do të thotë se historia do të shfaqet në gjuhën kineze.

Një tjetër veçori e shkëlqyeshme FIND SIMILAR ose GJETI SI

Taobao duhet të ketë numrin më të madh të listave të produkteve në botë. Në gjuhën kineze, vetëm ju nuk mund ta përfytyroni atë, kurrë nuk keni arritur në burimin e saj. Klikoni në butonin dy, do të keni një listë të produkteve të njëjta ose të ngjashme për të krahasuar çmimin e vlerësimeve.

Faqja e produkteve pothuajse e njëjtë me Aliexpress

Pika më e rëndësishme këtu ka të bëjë me KOMENTin e klientit, ju do të kontrolloni sesi njerëzit i pëlqejnë këto produkte

Një tjetër analizë e produkteve Taverno Trending është duke përdorur një mjet http://www.maijiabashi.com

Duke përdorur këtë mjet, ju do të dini se cilat janë blerësit më të fundit në kërkim dhe cila kategori është e nxehtë në kinezisht, dhe produktet lidhin analizën e shitjeve. Ju do të duhet të krijoni një llogari në këtë sit.

Nëse dëshironi të merrni një listë cilësore dhe të tërheqni blerësin tuaj sipas përshtypjes së parë, duhet të përdorni Taobao për burim sepse çmimi është i mirë, por kopjoni imazhet e produkteve Tmall në dyqanin tuaj, askush nuk do t'ju padisë për imazhet.

Komente Facebook
Andy Chou
Andy Chou
Ju shesni - ne anije burim dhe anije për ju!