fbpx
Numrat përcjellës të ricikluar të USPS
12 / 13 / 2018
Si të përdorni shtypjen e CJ në tipar të kërkesës për të rritur biznesin tuaj të braktisjes - Dizajni nga Tregtarët
12 / 18 / 2018

Si të përdoret përmbarimi nga Amazon (FBA) me aplikacionin CJ Dropshipping

Përshëndetje, një pjesë e lajmeve të mira për ju djem që po përdorni përmbushjen nga Amazon. CJ ka filluar një funksion të ri për t'ju ndihmuar; mund ta shihni në 'My CJ'> 'Amazon FBA'. Dhe tani, unë do të doja të ju prezantoj se si ta përdorni këtë funksion. Gjëja e parë që duhet të bëni është 'Fillimi'. Kjo do t'ju çojë në tregun tonë.

Ju thjesht mund të zgjidhni produkte në treg ose shkruani emrin SKU ose emrin kinez / anglisht të produktit në shiritin e kërkimit për të gjetur atë që dëshironi.

Kur vendosni miun mbi produktin e zgjedhur, shfaqet një buton 'Shto në shportë'. Atëherë duhet të zgjidhni variantin e produktit, por për sasinë, ju lutemi vendoseni më vonë kur krijoni nën urdhëra.

Pasi të shtohen të gjitha variantet e produkteve, mund të klikoni në shportën për të kaluar nëpër to. Pastaj vazhdoni të kontrolloni nëse gjithçka është e saktë.

Në dritaren e hapur, ju lutemi vendosni adresat e dorëzimit dhe lëvizni për të kompletuar detajet e rendit me "Urdhrin Split".

Pastaj klikoni në 'Split Order' për të krijuar nën urdhëra. Pastaj zgjidhni adresën e dorëzimit dhe produktet për këto porosi. Gjithashtu, kjo është kur ju duhet të vendosni sasitë. Para se të klikoni në 'Conserve', ju lutemi sigurohuni që nuk ka gabime.

Atëherë ju duhet të zgjidhni një metodë të transportit dhe të ngarkoni etiketën e transportit dhe FNSKU për secilën nën urdhëra.

Kur të jenë bërë të gjitha këto hapa, ju mund të paraqisni porosinë tuaj dhe të bëni pagesën.

Për të kontrolluar detajet e porosisë tuaj dhe dërgesën e saj, ju lutemi klikoni 'Detajet e porositjes'.

Nëse keni akoma pyetje të tjera në lidhje me karakteristikën tonë FBA, ju lutem mos ngurroni të lini një koment më poshtë ose thjesht kontaktoni agjentin tuaj të CJ. Ne jemi gjithmonë atje për ju!

Komente Facebook