fbpx

Kthehu në punë pas festave të Vitit të Ri Kinez

Katër këshilla për ju për të drejtuar dyqanin tuaj më mirë
02 / 01 / 2019
Pse duhet të zgjidhni produkte POD mbi ato normale
02 / 12 / 2019

Kthehu në punë pas festave të Vitit të Ri Kinez

Si po shkon, djema? Shpresoj se të gjithë bëni mirë gjatë atyre ditëve.

I gjithë stafi i CJ ka kaluar pushimet e tyre të lumtura për ribashkimin me familjen dhe miqtë dhe nga sot, ata gradualisht janë rikthyer në punë. Dhe unë mendoj se ka disa pyetje për të cilat ju shqetësoni më shumë pas CNY.

1. Kur stafi i CJ raporton në detyrë

Shumë agjentë dhe staf depo fillojnë të punojnë sot, kështu që mos u shqetësoni të shqetësoni agjentin tuaj për ndihmë. Por nëse nuk jeni ende në gjendje të kontaktoni agjentin tuaj, kjo mund të ndodhë sepse ai është në rrugëdalje ose ende përleshni për biletat. E dini, transporti i pranverës është shumë i zënë në Kinë, dhe shumë herë njerëzit nuk mund të blejnë një biletë në kohë. Ju lutemi prisni me durim nëse agjentët tuaj nuk janë rikthyer në punë. Ai po ushtron të gjitha energjitë e tij për t'ju afruar. Nëse ka diçka urgjente për tu përpunuar, mund të vendosni pyetje edhe në grupin në Facebook (https://www.facebook.com/groups/cjdropshipping/), do të ketë agjentë të tjerë që punojnë për ju. Me ngutje, qindra mijëra njerëz janë në rrugën e transportit.

Sidoqoftë, stafi i kompanisë (gati 200) të gjithë do të raportojnë në detyrë para Shkurt 18.

2. Kur produktet mund të dërgohen

Shumica e fabrikave do të rivendosin prodhimin e tyre gjatë Shkurt.15 deri në Shkurt 20, logjistika e brendshme do të rivendoset nga Shkurt.10 deri në Shkurt 15, dhe logjistika ndërkombëtare do të rivendoset nga Shkurt.10 deri në Shkurt.15, kështu koha e përpunimit të porosisë, ditët e transportit do të shtyhen në këtë gjysmë muaj. Ne do të vlerësojmë mirëkuptimin tuaj.

3. Magazina e dytë amerikane në New Jersey

Andy, menaxheri i përgjithshëm i CJ ka qenë në New Jersey për të ngritur një depo të dytë atje. Nëse doni të takoni Andy ose doni të dini ndonjë gjë në lidhje me depon e re, ju lutemi kontaktoni atë në Facebook (Andy Chou)https://www.facebook.com/AndyZhou87?fref=hovercard&hc_location=chat

Një vit i ri, një fillim i ri. Uroj që ne të krijojmë një situatë të favorshme.

Komente Facebook