fbpx
Pasqyrë e tregtisë elektronike në Hollandë
06 / 20 / 2019
Modele të shumta biznesi, merita të ndryshme bashkëpunimi
06 / 21 / 2019

Pasqyrë e Tregut E-commerce të Azisë Juglindore

Madhësia e tregut

Numri i përdoruesve të Internetit në Azinë Juglindore, dhe veçanërisht në vendet më të mëdha XEUMX ASEAN, shtohet për të krijuar një treg të madh të pashfrytëzuar. Ekzistojnë njëmbëdhjetë vende në Azinë Juglindore dhe 6% e popullsisë së Azisë Juglindore janë në 87 prej tyre, përkatësisht Indonezi, Filipine, Vietnam, Tajlandë, Malajzi dhe Singapor, së bashku ASEAN. Megjithëse tregu Singapor i e-commerce është më i pjekur dhe tregu malajzian është më dinamik, në Indonezi, Tajlandë, Filipine dhe Vietnam, e-commerce është akoma në një fazë shumë të hershme dhe mbetet një rezervuar i rëndësishëm i rritjes për ASEAN.

Tregtia elektronike në rajon është rritur me më shumë se 62% CAGR gjatë viteve të kaluara 3 sipas raportit të Google-Temasek e-Conomy SEA 2018. Raporti gjithashtu vlerëson se tregtia elektronike do të kalojë 100 $ miliardë dollarë në GMV nga 2025, nga 23 $ miliardë në 2018. Përkundër numrave të tillë mahnitës, tregtia online mbetet jashtëzakonisht e nën-vlerësuar, me rreth 2 -3% të shitjeve totale me pakicë. Kjo është në krahasim me rreth 20% dhe 10% në Kinë dhe SHBA përkatësisht. Ky raport konfirmoi besimin në rritje midis investitorëve në rajon.

Dhe sipas hulumtimit të Hootsuite, aziatikët nga Juglindja kalojnë më shumë kohë në internetin e lëvizshëm sesa kudo tjetër në botë. Përdoruesit e Internetit në Tajlandë kalojnë orë 4 dhe 56 minuta çdo ditë duke përdorur telefon — më shumë se në çdo vend tjetër. Përdoruesit indonezianë, filipinas dhe malajzianë, të cilët kalojnë rreth 4 orë çdo ditë në internet me celular, janë gjithashtu ndër kryesorët 10 globalisht për sa i përket angazhimit. Për krahasim, përdoruesit e internetit në Mbretërinë e Bashkuar dhe në SH.B.A. kalojnë pak më shumë se 2 orë në ditë në internet celular, ndërsa përdoruesit në Francë, Gjermani dhe Japoni kalojnë orë 1 dhe 30 minuta.

Trendi i tregut

Ekziston një shfaqje e e-tregtisë eksperimentale - zbulimi, argëtimi dhe angazhimi shoqëror.

Në një kohë kur konsumatorët kanë zgjedhje të pakufishme për blerje, si offline ashtu edhe ato në internet, përvojat janë monedha e re. Konsumatorët duan më shumë sesa të bëjnë blerje për atë që u nevojiten - duan të zbulojnë produkte të reja, të argëtohen dhe madje të angazhohen me komunitetin dhe miqtë.

Si rezultat, blerjet në internet në Azinë Juglindore po bëhen një përvojë gjithnjë e më sociale, gjithnjë e më zhytëse.

Gjithnjë e më shumë, aplikacionet e tregtisë elektronike në rajon nuk janë thjesht platforma transaksionale brenda dhe jashtë për konsumatorët. Përkundrazi, konsumatorët mund të zhyten në aplikacion pa një dëshirë paraprake për të blerë artikuj specifikë dhe përkundrazi thjesht të shikojnë nëpër produkte dhe marrëveshje të kuruara nga platformat e tregtisë elektronike. Konsumatorët gjithashtu mund të dëshirojnë të bisedojnë me shitësit për të mësuar më shumë rreth produkteve të ndryshme, ose të kapin burimet shoqërore të miqve ose familjes së tyre.

Ata madje mund të vijnë në aplikacione e-commerce për të konsumuar përmbajtje. Për shembull, një nga karakteristikat e reja më të njohura të Shopee është një kuiz interaktiv brenda aplikacionit që mund të luani me familjen dhe miqtë, të pritur nga të famshëm.

Ndërsa kufijtë midis blerjeve, sociale dhe argëtimit zbehen, koha e kaluar në aplikacione dhe aftësia për të mbajtur vëmendjen e përdoruesve ka të ngjarë të bëhen metrikë më të rëndësishme të performancës për platformat e tregtisë elektronike.

Platformat e Tregtisë

Sipas raportimeve të mediave të huaja, Shopee është bërë platforma më e vizituar e-commerce në Azinë Juglindore, duke rrahur Lazada në vendin e dytë dhe Tokopedia në vendin e tretë, me një mesatare prej 184.4 milion vizita në desktop dhe rrjetet celularë në tremujorin e parë të 2019.

Sipas rezultateve të një studimi të kohëve të fundit nga iPrice Group dhe App Annie, trafiku mesatar i përgjithshëm i Shopee u rrit 5%, kryesisht falë rritjes së trafikut në Indonezi dhe Tajlandë. IPrice tha që ndërsa Shopee ishte në gjendje të mbante vrullin e saj të rritjes në tremujorin e mëparshëm, tremujori i parë i 2019 ishte parë si jashtë pikut.

Ndërkohë, trafiku i përgjithshëm mesatar i Lazada ra 12% nga tremujori i mëparshëm, në 179.7 milion vizitorë në tremujorin e parë të 2019. IPrice i atribuoi rënies një ndryshimi në aktivitetin e marketingut midis dy tremujorëve. Megjithatë, Lazada mbetet platforma më e vizituar e-tregtisë në Malajzi, Singapor, Filipine dhe Tajlandë, sipas studimit.

Ndërkohë, Tokopedia, Bukalapak dhe Tiki i Vietnamit janë ndër pesë platformat më të preferuara të e-commerce në Azinë Juglindore, megjithëse ata shesin vetëm në një treg të vetëm.

Përveç Indonezisë dhe Vietnamit, platforma tjetër lokale e-tregtisë që performoi mirë është Lelong, e cila renditet e treta në Malajzi. Argomall renditet i katërti në Filipine; Qoo10 është numri një në Singapor; Chilindo është i treti në Tajlandë.

Aplikacione për blerje në tregti

Kur bëhet fjalë për aplikacione celulare, Lazada është zgjedhja kryesore për konsumatorët në Malajzi, Singapor, Filipine dhe Tajlandë, ndërsa Tokopedia dhe Shopee janë aplikacionet më të njohura përkatësisht në Indonezi dhe Vietnam. Për Malajzinë në veçanti, aplikacione të tjera të njohura të blerjeve celular janë Shopee, taobao, 11street dhe AliExpress. Ndërkohë në Singapor, Qoo10 Singapori, Shopee, taobao dhe ezbuy janë pesë aplikacionet më të preferuara të blerjeve elektronike.

Mënyra pagese

Indonezia është padyshim një treg i mundshëm për pagesa celular. Bukalapak, platforma më e njohur e tregtisë elektronike në rajon, partneritet me DANA (mbështetur nga milingonat financiare) për të lansuar tiparin e pagesës me këste të e-portofolit BukaDana dhe BukaCicil, duke synuar të sigurojë konsumatorët një përvojë më të sigurt dhe më të përshtatshme të pagesës dixhitale.

Në Malajzi, 50% e konsumatorëve janë të shqetësuar për sigurinë dhe mashtrimet e sjella nga kuletat e lëvizshme. Por Malajzia tashmë ka më shumë sesa emetues të monedhës elektronike jo-bankare 30, sipas bankës qendrore, BNM. Në përgjithësi, ekzistojnë disa perspektiva pozitive për pagesa elektronike, të tilla si GrabPay nga Singapori, pagesa alipay dhe WeChat nga Kina, dhe konkurrentët vendas Boost and Touch 'n Go.

Rreth 80 përqind e këtyre kanë llogari bankare, por vetëm 5.7 përqind kanë karta krediti. PayPal është deri tani mënyra më e popullarizuar e pagesës për kuletat elektronike. Dhe për kartat, tregu është pothuajse i dominuar nga Visa (79%) dhe MasterCard (20%). Tajlanda po shtyn më shumë pjesëmarrës të industrisë që të miratojnë pagesa për celular. LINE siguron LINE Pagesa Lepuri, duke shërbyer një llogari 4.5 milion përdorues në Tajlandë. Garena ofron kuletat AirPay, si dhe kuletat TrueMoney. Një tjetër metodë pa para është programi kombëtar i pagesave elektronike PromptPay.

Në shoqërinë "Cash is king" të Vietnamit, Cash on Delivery është mënyra mbizotëruese e pagesës. MoMo është duke u rritur në ofruesin më të madh të portofolit celular në Vietnam duke ndërtuar partneritete me një gamë të gjerë lojtarësh vendas dhe duke siguruar klientëve përvojën e mirë.

Kartat bankare janë metodat më të njohura të pagesave në Singapor shumë të zhvilluar. Singapori ka shqetësime në lidhje me sigurinë e të dhënave dhe privatësinë në pagesa elektronike. Shtë një çështje që institucionet e ndryshme financiare të Singaporit veprojnë në mënyrë të pavarur dhe modeli i lëshimit të kartave bankare është shumë i fragmentuar. Rreth 56 përqind e kredisë CARDS planifikohet të lëshohet nga institucionet vendore.

Nivele të larta mashtrimi dhe sulme kibernetike në Filipine kanë bërë që konsumatorët të jenë të kujdesshëm ndaj transaksioneve në internet. Alibaba ant Financial, në bashkëpunim me GlobeTelecom, një ofrues i mirënjohur i shërbimit të telefonisë celulare në Filipine, Mynt, një kompani e financave dixhitale dhe grupi Ayala, një operator i qendrës tregtare, nisi promovimin e "pagesa skanimit" të GCash në Filipine.

Tax Regulations

Imazhi i mësipërm tregon gjendjen e rregullave të taksave mbi tregtinë në të gjashtë tregjet kryesore të Azisë Juglindore. Në Indonezi dhe Tajlandë, taksa mbi tregtinë parashikohet të forcojë rritjen e tregtisë sociale sepse, ndryshe nga vendet e tregut, ato janë të pakontrolluara. Singapori gjithashtu mund të shohë një ulje të blerjeve ndërkufitare pasi çmimet rriten me futjen e Taksave për Shërbime dhe Shërbime (GST) në mallrat dhe shërbimet e e-tregtisë nga jashtë. Aktualisht, 89% e të gjitha transaksioneve ndërkufitare në rajonin e Azisë Paqësorit kryhen nga Singaporeans.

Logjistikë

Tabela më poshtë tregon vlerësimet më të fundit dhe renditjen e vendeve nga Indeksi i Performancës së Logjistikës 2018 të Bankës Botërore (FPI), një analizë e thelluar globale që krahason dhjetëra vende për të vlerësuar dhe renditur aftësitë e tyre logjistike.

Të gjitha këto vende aktualisht janë duke kaluar një urbanizim të shpejtë, i cili zakonisht çon në rritjen e kërkesës për infrastrukturë dhe mallra të konsumit. Padyshim ka hapësirë ​​të konsiderueshme për përmirësim, pasi që infrastruktura e përgjithshme është akoma e dobët.

Dhe kompanitë e logjistikës duhet të kapin kërkesën në rritje dhe të mbështesin aktivitetin e lulëzuar ekonomik të secilit vend. Përshtatja me teknologjinë që ndryshon me shpejtësi është e nevojshme për të ofruar zgjidhje efikase, megjithatë. Menaxhimi i mirë i një procesi logjistik kërkon efikasitet dhe besueshmëri. Prandaj, ndërmarrjet logjistike duhet të fitojnë teknologji e cila mund të drejtojë të gjithë zinxhirin e furnizimit.

Gjeni produkte fitues për t'i shitur app.cjdropshipping

Komente Facebook