fbpx
Kompanitë më të mira të inspektimit të cilësisë 8 në Kinë
06 / 27 / 2019
Një Nicë Trending e Bukurisë: Cannabidiol (CBD)
07 / 01 / 2019

Di mbi kutitë e pajtimeve dhe kompanitë më të mira të saj 5

Rreth Nesh Abonim Boxes

Kutitë e pajtimeve janë një shpërndarje e përsëritur e produkteve të ngrohtë, si pjesë e një strategjie të marketingut dhe një metodë e shpërndarjes së produktit. Ata do të regjistrohen dhe synojnë një gamë të gjerë të klientëve dhe do t'u ofrojnë këtyre klientëve dërgesa të rregullta të sendeve të kuruara për t'u kujdesur për një shumëllojshmëri të tyre të nevojave dhe interesave specifike. Abonimet ndryshojnë si në kosto ashtu edhe në frekuencë, duke i bërë ata më të aksesueshëm për një gamë më të madhe të klientëve me prejardhje të ndryshme socio-ekonomike. Kutitë e pajtimeve priren të variojnë nga $ 10 deri në $ 100.

Dhe dropshipping me kutinë e pajtimit është që të kombinoni modelin dropshipping dhe modelin e pajtimit. Disa nga format e mëparshme të abonimeve ishin gjëra si revista dhe gazeta. Këto ditë, konsumatorët mund të pajtohen me produktet e tyre të preferuara, ose madje mund të paguajnë një tarifë mujore për të marrë një përzierje artikujsh që nuk do t'i dinë deri sa të arrijnë. Aspekti i misterit për kutitë e kuruara është bërë një pikë e madhe shitje.

Dhe nëse dëshironi të lëshoni kutinë e abonimit, thjesht do të duhet të gjeni një transportues automobilistik që shet gjithçka që dëshironi të dërgoni në kutinë e pajtimit. Ose ju gjithashtu mund të jeni vetë një dropshipper dhe të gjeni klientët që duan dhe kanë nevojë për kuti abonimi, dhe t'i jepni furnizuesit tuaj informacionin relativ si frekuenca, produkte, pako. Në këtë mënyrë, klienti do të marrë një paketë rregullisht. Ju gjithashtu do të duhet të mesazhoni para kohe për të parë nëse ai nuk ka mend të shtojë paketimin e klientëve / çfarëdo tjetër që ju nevojitet. Dhe ju duhet të vendosni se çfarë lloj produktesh duhet të ofroni, sa shpesh ato dërgohen, sa për të ngarkuar dhe disa gjëra të tjera.

Kutitë e pajtimeve janë një nga tendencat më të nxehta që prishin tregtinë elektronike. Industria është rritur me një përqindje të madhe 3,000 në tre vitet e fundit, me dhjetëra miliona amerikanë që tani paguajnë çdo muaj për dërgesat e gjithçkaje, nga sendet e kafshëve shtëpiake deri tek pajisjet e vaktit, deri tek rrobat e deri te furnizimet e bukurisë. Isshtë vlerësuar se ka 400 deri 600 lloje të ndryshme të kutive të pajtimeve vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe më shumë jashtë shtetit.

Shtë e qartë se kutitë e pajtimeve janë duke u bërë më të njohura ndërsa lindin më shumë mundësi. Një studim i kohëve të fundit nga Crimson Hexagon, i cili analizoi bisedat në mediat sociale përreth aktorëve kryesorë të industrisë, zbuloi pse këto kuti abonimesh janë bërë kaq të njohura:

  • Ndjenjë misteri: Konsumatorët zbulojnë produkte që mund të mos kishin ndryshe. Kjo lejon klientët të provojnë produkte dhe marka pa rrezik. Ekspozimi i shtuar ndaj produkteve të reja ndihmon klientët të zbulojnë produkte optimale për preferencat dhe nevojat e tyre.
  • Elementi i befasisë dhe eksitimit: Shumë thanë se marrja e një kutie të re në postë, pavarësisht nga kategoria e produkteve, në të vërtetë është e paparashikueshme, "i bëri ata të ndjehen sikur të ishte mëngjesi i Krishtëlindjes".
  • Rregullimi: Njerëzit njoftuan për gëzimin që ndjejnë të marrin një kuti sendesh të përshtatura për shijet e tyre. Në pjesën më të madhe, ata janë të bindur se kutitë e pajtimeve po i ekspozojnë ato vetëm me produkte me cilësi të lartë, të verifikuar nga ekspertët.
  • Zgjidhje perfekte për të bërë zgjedhje: Sipas "Paradoksi i Zgjedhjes: Pse Më shumë është më pak", në një botë me zgjedhje dërrmuese, konsumatorët mund të ngecin kur bëhet fjalë për zgjedhjen e artikujve që ata dëshirojnë. Kutitë e pajtimit janë zgjidhja e përsosur për indecizivitetin dhe keqardhjen, pasi ato kurojnë produkte sipas preferencave personale të një klienti, duke thjeshtuar procesin.
  • Përshtatjen: Kutitë e pajtimit u japin konsumatorëve kohën e kthimit që përndryshe do të shpenzohej duke parë dallimin midis artikujve të ngjashëm në dyqane ose në internet. Përfitimi klasik i tregtisë elektronike, i cili nuk është nevoja të largohet nga shtëpia, luan edhe këtu.

Sidoqoftë, ka kritikë të kutive të pajtimeve që kanë ekzaminuar ndikimin mjedisor të kutive të pajtimeve. Transporti i mallrave në distanca të gjata kërkon energji, megjithatë, energjia e përdorur për të dërguar kuti abonimesh nuk është gjithmonë më shumë se blerja e produkteve në vend. Përmbajtja në kutitë e pajtimeve nuk mund të apelojë gjithmonë ndaj pajtimtarit. Kjo çon në humbje të produkteve dhe kostove të transportit. Kjo ndikon në mjedisin në formën e energjisë që duhet për të marrë produktin tek konsumatori, burimet natyrore për të bërë produktin dhe shpenzimet e asgjësimit për të hequr qafe produktin. Sidomos sepse disa nga produktet që dërgohen mund të blihen.

Kompanitë më të mira të abonimit me 5

1.Birchbox

Merrni mostra bukurie të nivelit të lartë që ju lejojnë të zbuloni produkte të reja. Birchbox i themeluar në 2010 është një shërbim abonimi mujor online. Ata janë zgjedhur për ju bazuar në profilin tuaj personal. Ai përfshin përbërjen, artikujt për lëkurën dhe mostrat e parfumeve ose produkte të tjerë të lidhura me bukurinë. Kostoja është rreth 10 $ çdo muaj. Kompania ka shitur miliona kuti përmes shërbimit të tyre të pajtimit, dhe që atëherë i ka shtuar në BirchboxMan. Ata kanë selinë e tyre në New York City, dhe ata gjithashtu kanë operacione në Spanjë, Mbretërinë e Bashkuar, Francë dhe Belgjikë.

Uebfaqja funksionon mirë nga katër hapat e mëposhtëm:

Plotësoni profilin tuaj: Tregojuni atyre për preferencat tuaja të bukurisë dhe ata do t'i përdorin ato për të rregulluar kutinë tuaj.

Eksploro kutinë tënde: Trajtimi juaj i bukurisë mujore do të jetë një përzierje e markave prestigj dhe ngrohtë. Zbuloni të preferuarat e reja dhe shikoni se çfarë funksionon për ju.

Bleni atë që doni: Bleni versione me përmasa të plota të mostrave tuaja të rreme (ato dërgojnë falas!). Kthehuni $ 1 përsëri në Pikat e Besnikërisë për çdo 10 $ që keni shpenzuar në Dyqanin tonë.

Më mirë Kutia juaj: Ju mund të zgjidhni një nga mostrat tuaja çdo muaj duke filluar me kutinë tuaj të dytë. Plus, rishikoni produktet në mënyrë që ata të mësojnë më shumë rreth jush.

2. dhuruar

I dhuruari (më parë Klutchbox) ka produkte të fitnesit, shëndetit dhe mirëqenies, përfshirë bare ushqyese, DVD stërvitje dhe lëngje të ndryshme. Nëse merrni pjesë në faqen e internetit, ju keni mundësinë të fitoni pikë drejt versioneve me madhësi të plotë të mostrave të tyre. Ju gjithashtu keni mundësinë për të fituar më shumë kuti mujore. Nëse paguani për muaj, bëhet fjalë për 25 $ dhe nëse paguani për muaj të shumëfishtë në një kohë, ka një zbritje. Dhuruar vetëm anijet brenda Shteteve të Bashkuara. Ata kanë një të ardhur të vlerësuar prej $ 20 $.

3.BarkBox

BarkBox është një mundësi e shkëlqyeshme për njerëzit që dëshirojnë të marrin sende në postë çdo muaj për qentë e tyre. Shtë një shërbim abonimi mujor që ofron produkte, shërbime dhe përvoja të qenve. Zgjidhni madhësinë e qenit tuaj, dhe do të merrni sende të zgjedhura posaçërisht siç janë trajtimet, shampon, kockat dhe shumë më tepër. Një pjesë e të ardhurave nga shitjet u jepen shpëtuesve vendas dhe strehimoreve. Kostoja është rreth 20 $ / muaj për BarkBox. Kompania është e vendosur në Shtetet e Bashkuara dhe dërgohet në të gjithë Shtetet e Bashkuara dhe Kanada. BarkBox ka rreth pajtimtarë mujorë 200,000 dhe të ardhura të vlerësuara prej $ 3 $.

4. Arkë grabitqare

Loot Crate është një kompani e lojërave të lojërave video që filloi të shesë një kuti me tematikë të sendeve të kulturës pop në muaj që nga 2012. Kohët e fundit, ata kanë shtuar në abonime të ndryshme, duke përfshirë Loot Anime, Loot Gaming dhe Loot Pets. Ata dërgojnë tek klientët në të gjithë botën, megjithëse janë me qendër në Shtetet e Bashkuara. Që nga vera e 2014, ka pasur mbi abonentë 200,000 çdo muaj, megjithëse ka raportime për rritje prej 20% në muaj që nga atëherë. Kostoja është 16 $ / muaj për arkën themelore të grabitjes. Mimet ndryshojnë për secilën nga kutitë.

5.Kutia e grumbullimit

Graze Box vjen me katër ushqime të shijshme dhe të shëndetshme, duke përfshirë patate të skuqura, salcë, fruta të thata dhe më shumë. Ju mund të zgjidhni "dashuri, si, provoni, ose plehra" në mënyrë që të merrni vetëm sende që do t'ju pëlqejnë. Ka mbi 200 snacks të ndryshme, që do të thotë se ka miliona kombinime për kutitë e pajtimit me rostiçeri. Kompania ka selinë e saj në Angli. Kompania shpërndan mijëra kuti rostiçeri në ditë në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Ajo zgjeroi operacionet për të përfshirë Shtetet e Bashkuara në 2013, duke lëshuar snacks në shitësit me pakicë në 2016. Aktualisht, kutitë e Graze mund të dërgohen vetëm brenda Shteteve të Bashkuara. Kutia e tetë llojeve të rostiçeri kushton 14 $. Kompania ka një të ardhur të vlerësuar prej $ 69 $.

Gjeni produkte fitues për t'i shitur app.cjdropshipping

Komente Facebook