fbpx
Qyteti më i lartë i tregtisë me 10 në Kinë për Përmbushjen dhe Dropshipping
07 / 03 / 2019
Lëngu i Transportit të Lëngshëm dhe Banka e Energjisë: Cilat janë metodat e logjistikës?
07 / 04 / 2019

Cilat hije të buzëve janë në modë tani? - Udhëzues për hijen më të mirë për ju

Dëshiron të dukesh bukur dhe bukur? A doni të arrini lart kur po ndjeheni pak më poshtë? Me sa di unë, mënyra më e lehtë dhe më e përshtatshme për ta bërë këtë është me buzëkuq. Ju mund të zgjidhni nga një larmi ngjyrash, si nudo, rozë, portokalli, të kuqe dhe ngjyra të tjera të pazakonta dhe dalluese si ju dëshironi. Le të ndjekim trendin e hijeve të buzëve dhe të gjejmë ngjyrën më të mirë për këtë verë!

Kuq buzësh nudo

Kur bëhet fjalë për tendencat më të fundit të përbërjes së kuq buzësh, përputheni buzëkuq lakuriq me një pamje të guximshme për përbërjen e syve është gjithmonë një ilaç i mirë pasi buzëkuqi lakuriq është goxha neutral. Ka nudes atje për çdo ton dhe ndërprerje të lëkurës, këtu janë disa udhëzime për tonet e ndryshme të lëkurës.

Për ton të drejtë të lëkurës
Nëse keni një fytyrë të drejtë të lëkurës, buzëkuq nudo MAC ($ 18.50) është perfekt për ju.
Për tonin e lëkurës së ullirit
Hije lakuriq me shenjat e trëndafilave funksionojnë më së miri për tonet e lëkurës së ullirit! Kjo hije e kuq buzësh Nars në resecliff ($ 28) është e përsosur!
Për tonin e lëkurës së karamelit
Nëse lëkura juaj ka më shumë një nuancë karamel, është mirë që të shkoni me një buzëkuq nudo që ka ndërmarrje pjeshke siç është kjo ngjyre e buzëve Tom Ford në bukuroshe të zhveshur ($ 53).
Që media të ketë ton të thellë në lëkurë
Një hije me ngjyrën kafe funksionon më së miri për tonet e lëkurës mesatare dhe të thella dhe ndihmon që buzët tuaja të popullohen. Ky buzëkuq hidratues Lancome rouge në 283 Henne ($ 32) është zgjidhja perfekte.

Kuq buzësh Pink

Kur vishen në buzë, roza mund të duket e natyrshme dhe rinore, nuk është çudi që buzëkuqët rozë të mbeten një vit i mirëpritur brenda dhe jashtë vitit. Në një botë ku tendencat e modës dhe bukurisë po kthehen përgjithmonë në stil, kuq buzësh rozë po e rikthen sundimin e saj si pamja e domosdoshme e stinës.

Për ton të drejtë të lëkurës
Ju lutemi ngjitni formulave të pigmentuara ose subtly pastër. Nëse jeni të drejtë me lëkurat me pije freskuese, rozë, atëherë kërkoni një rozë me petale. Nëse jeni të drejtë me lëkurë të verdhë, të verdhë, atëherë kërkoni një rozë koralisht.
Për shembull, ngjyra e buzëve e buzëve e Maybelline në Pinkalicious. Formula me nektarin e mjaltit është kremoze dhe ushqyes, por gjithsesi lë një ngjyrë të freskët dhe të gjallë në buzët tuaja.
Për tonin e lëkurës mediatike
Kuq buzësh rozë është më e preferuara juaj, mund të provoni një ngjyrim shalqiri të këndshëm dhe të ndritshëm, ose të kërkoni një rozë me lë të nënkuptuar karamel nëse dëshironi diçka më delikate.
Për një hije të bukur të shalqirit, provoni buzëkuqin e Lansome Design Lansome në Korsetë. Ju merrni ngjyrën e plotë të mbulimit dhe shkëlqimin e bukur. Ky buzëkuq rozë është plot me përbërës zbutës që i mbajnë buzët tuaja të lagura gjithë ditën.
Për ton më të thellë të lëkurës
Kërkoni një rozë më të guximshme dhe të purpurtë, si një fushia ose magenta, nuk do t'ju lejojë.
A ju pëlqen Yves Saint Laurent's Rouge Couture Satyn Radiance Lipstick në 76 Ekspluzive Pink? Isshtë e mbushur me antioksidantë dhe hidratim intensiv, kështu që buzët tuaja do të duken të zbukuruara gjatë gjithë ditës.

Kuq buzësh portokalli

Vazhdojmë t’i shohim buzët e portokallta pa pushim në burimet në Instagram të një redaktori të bukurisë, pasi po vjen vera, portokalli është më i këndshëm në tonet e ngrohta të lëkurës. Sigurohuni që ta shtoni këtë në rutinën tuaj të bukurisë verore për një pamje seriozisht lajkatare.

Për ton të drejtë të lëkurës
Hijet e vërteta portokalli ose mandarina plotësojnë lëkurën tuaj të drejtë, veçanërisht hije që kanë sipërmarrje pjeshke, korale. Buzët e guximshme dallohen dhe do të marrin çdo pamje të thjeshtë përbërjen në nivelin tjetër.
Isshtë Lancome Rouge Drama Matte 196 Portokalli Sanguine që menjëherë fitoi zemrën time, kunata ime e bleu atë për mua, me të vërtetë e mahnitshme, magjepsëse dhe e guximshme!
Për tonin e lëkurës së ullirit
Toni juaj i lëkurës së rrezitur natyral funksionon më së miri me hije të gjalla ose të thella portokalli. Një pop me portokall elektrik plotëson tonet e ullirit në fytyrën tuaj dhe një ngjyrim i thellë, portokalli duket gjithashtu i mahnitshëm. Nëse jeni të interesuar, mos harroni të provoni.
Për ton të thellë të lëkurës
Tonet e thella të lëkurës mund të tërheqin një gamë të gjerë ngjyrash portokalli. Nga mandarina të ndritshme në hije portokalli me humor, të djegura, keni hapësirë ​​për të luajtur me një larmi të gjerë ngjyrash në familjen portokalli. Ne rekomandojmë që ngjyrat e portokallit dhe ngjyrave të kuqe të portokallit të jenë vërtet të mirëpritura nga blogerët e kozmetikës për hije të veshshme, të përditshme.
Provoni Lancome Matte Shaker në Or-engjëll, një hije të kuqërremtë-portokalli që duket me lehtësi elegant.

Buzekuq i kuq

Për ndonjë arsye, nuk ka hije të buzëve më klasike se të kuqe. Si një hije totale e energjisë, e kuqja duket e mirë për të gjithë, dhe kur keni një takim në orarin tuaj, ajo me të vërtetë rrit besimin. Absolutisht, zgjidhni një të kuqe blu ose portokalli të bazuar në tonin e lëkurës tuaj.

Për ton të drejtë të lëkurës
Buzëkuqët më të mirë për tonet e drejta të lëkurës kanë zorrë të ndritshme / vjollcë. Prandaj, kur të zgjidhni një buzë të kuqe, ki kujdes me hije shumë të lehta dhe largohuni nga hije portokalli, tërhiqeni më shumë drejt të kuqve të kaltërosh të thella.
Ju mund të provoni Chanel Rouge Coco në Etienne, hije me humor të butë për natën e datës.
Për tonin e lëkurës mediatike
Një gamë e gjerë e hijeve zakonisht kanë tendencë të plotësojnë lëkurën tuaj, hijet e kuq buzësh janë një falas për të gjithë.
Ngjyra me ngjyrë të verës është ideale për një pamje që po përpiqeni të merrni nga dita në natë. Kjo është Nars Satin Buzëkuq në Red Red.
Për ton të thellë të lëkurës
Buzëkuqët më të mirë për tonet e thella të lëkurës janë ngjyrat e buzëve në hije të ngrohta. Pra, shkoni për ngjyra me të vërtetë të kuqe ose portokalli. Vazhdoni të lëvizni për disa buzëkuqë të zjarrtë që janë lajkues në tonet e ngrohta të lëkurës.
Aplikoni kuq buzësh Nyx Matte në Indie Flick, buzët tuaja do të duken gati për pistë në këtë hije portokalli-të kuqe.

Kuq buzësh

Berry është pak më shumë sesa një buzëkuq nudo / rozë, por mund të konsideroni përdorimin e një buzëkuq me shkëlqim të lartë si një mënyrë për ta lehtësuar veten në trend pasi buzëkuqi i manave është i mrekullueshëm. Ashtu siç ka të gjitha llojet e harlisur të manave për të ngrënë, ka hije të ndryshme që mund të zgjidhni në varësi të tonit tuaj të lëkurës.

Për ton të drejtë të lëkurës
Ju duhet të vishni buzëkuqë me kokrra të kuqe, të cilat kanë sipërmarrje blu siç janë kumbulla e thellë, verërat dhe nuancat e arrave me oksigjen, nëse keni më shumë sipërme rozë në lëkurë. Kuq buzësh MAC në Heroine, Bourjois Rouge Kuq buzësh në Velvet Grand është një zgjedhje e mirë.
Për ton të thellë të lëkurës
Ju duhet të vishni buzëkuqë me kokrra të kuqe, të cilat kanë sipërmarrje portokalli, të tilla si nuanca burgundy, të kuqe të thella dhe të kuqe marine, nëse keni më shumë zorrë të verdhë në lëkurën tuaj.
Buzëkuqi i Matte Urban i kalbjes në gjak të keq, Rimmel E vetmja buzëkuq 1 në një lloj-një-lloj është një zgjedhje e mirë për ju.

Buzëkuq oxblood

Muajt ​​e vjeshtës dhe të dimrit bëjnë thirrje për buzë të errëta, dhe oxblood është hija e përsosur e modës për të ushtruar sportin tuaj kur temperatura fillon të pikojë. Kjo e errët e ngjyrës së kuqe është e butë dhe oh-aq-e bukur.

Për ton të drejtë të lëkurës
Përkundër asaj që mund të mendoni, buzëkuqja e errët mund të duket e mahnitshme në lëkurën e zbehtë - veçanërisht ngjyrat e arrave të pasura. Shumë njerëz kanë turp larg përdorimit të këtyre ngjyrave të lagura sepse kanë frikë nga buza e buzëve duke krijuar një kontrast kryesor kundër lëkurës së tyre. Në përgjithësi, ndiqni këtë rregull: Ngjitni buzëkuqët që janë në familjen e Berry, si mjedër ose ferrë. Shmangni çdo hije që ka shumë kafe në to sepse ato mund ta bëjnë fytyrën tuaj të duket me baltë - jo e pastër. Buzëkuqja matore e Loreal Paris në Ricë me ngjyra në Matte-R nuk është e keqe.
Për tonin e lëkurës mediatike
Ata me tone të lehta deri në mesatare të lëkurës zakonisht kanë imponime neutrale ose të ngrohta. Nëse kjo është ju, do të thotë të keni më shumë larmishmëri për të zgjedhur kur bëhet fjalë për kuq buzësh të errët, me kafe të kuqërremtë dhe kumbulla më të lezetshme. Ndërsa mund të tërhiqni plotësisht një ngjyrë me ndikim të lartë si violet, ju gjithashtu mund të ngjiteni në një opsion më të sigurt si një i kuq i thellë, në varësi të humorit tuaj. Provoni me buzëkuq të lëngshëm Loreal Paris Infallible Pro Matte në 70% Yum.
Për ton të thellë të lëkurës
Për ata që kanë tone më të errët të lëkurës, zgjedhin purples të thella dhe të kuqtë me bazë blu. Zgjidhni ngjyrat e thella të buzëve si kafe me çokollatë të purpurt dhe të errët. Këto ngjyra të guximshme do të çiftëzohen bukur me lëkurën tuaj. Pse të mos provoni një nënshkrim të Loreal Paris Rouge, kuq buzësh të lëngshme të qëndrueshme mat në I Dare.

Në të vërtetë, kuq buzësh e bëjnë një femër të duket më tërheqëse, dhe funksionon si një përmirësues i humorit për vajzat dhe gratë. Për më tepër, buzëkuqi sot është një artikull shëndetësor shumë i rëndësishëm që mund të ndihmojë shumë në mirëmbajtjen e shëndetit të buzëve tuaja. Nga kjo ditë e tutje, aplikoni buzëkuqët pa marrë parasysh qëndrimin në ambiente të mbyllura ose të dilni jashtë, kjo mund të rrisë shumë bukurinë tuaj dhe ju mbush me besim.

burim nga
https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/makeup/lip-makeup/top-lipstick-trends-winter.aspx
https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/makeup/lip-makeup/lip-colors-guide.aspx
https://www.shefinds.com/collections/these-are-the-best-nude-lipsticks-for-different-skin-tones/#slide-5
https://www.makeup.com/fr-ca/pink-lipstick-skin-tone
https://www.makeup.com/orange-lipstick-for-your-skin-tone
https://www.byrdie.com/best-lipstick-for-skin-tone
https://www.cosmopolitan.com/uk/beauty-hair/makeup/advice/a38815/berry-lipstick-to-suit-skin-tone/
https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/makeup/lip-makeup/dark-lipstick.aspx

Komente Facebook