fbpx

CJ do të Integrohet me Lazada për Dropshippers

CJ do të integrohet me Shopee për Dropshippers
07 / 15 / 2019
Shqyrtime të vërteta të Chinabrands, kjo është arsyeja pse gjithnjë e më shumë njerëz lëvizin nga Chinabrands në CJDropshipping
07 / 15 / 2019

Dropshipping CJ, një platformë e-commerce e cila është e integruar me produkte ndihmuese, çorape, shtypje dhe dërgesë për klientët në Shopify, Oberlo, eBay, Amazon, Etsy, etj. Lazada, e njohur si "Amazon" i Azisë Juglindore, Nr. 1 në internet blerja dhe destinacioni i shitjes, tërheq vëmendjen e gjerë nga shumë praktikues ndërkombëtarë të tregtisë elektronike: më shumë se 4.5 milion vizitorë në ditë dhe u shërben më shumë se 600 milion konsumatorëve. CJ do të integrohet me Lazada!

Informacione të përgjithshme për Lazada Group

Blerja Online dhe Qëllimi i Shitjes Online 1 të Azisë Juglindore
Lansuar në 2012 nga Rocket Internet, Lazada është destinacioni numër një në blerjen dhe shitjen në Azinë Juglindore - i pranishëm në Indonezi, Malajzi, Filipine, Singapor, Tajlandë dhe Vietnam. Me 300 milion SKU të disponueshme, Lazada ofron gamën më të gjerë të produkteve në kategori nga bukuria, moda dhe elektronika e konsumit deri tek mallrat shtëpiake, lodrat, pajisjet sportive dhe sendet ushqimore.

Duke u përqëndruar në ofrimin e përvojës së shkëlqyer të klientit, ai ofron kujdes të plotë ndaj klientit dhe kthime pa telashe përmes krahut të parë dhe të fundit të dorëzimit të kilometrave të mbështetur nga afërsisht partnerët logjistikë 100. Lazada Group është në pronësi të shumicës nga Alibaba Group Holding Limited (NYSE: BABA).

Lazada ndihmon më shumë sesa shitësit lokalë dhe ndërkombëtarë 100,000, si dhe markat 2,500, në shërbim të miliona konsumatorëve 560 në rajon përmes platformës së tij të tregut, të mbështetur nga një gamë e gjerë e zgjidhjeve të marketingut, të dhënave dhe zgjidhjeve të shërbimit të përshtatur. Lazada ofron një përvojë të shkëlqyer të klientit përmes një rrjeti të gjerë partnerësh logjistikë dhe është kilometri i parë dhe i fundit.

Zhvillimet dhe arritjet e Lazada

Lazada Group është një kompani e tregtisë elektronike e Azisë Juglindore e themeluar nga Rocket Internet në 2012 dhe në pronësi të Alibaba Group. Në 2014, Grupi Lazada operoi site në Indonezi, Malajzi, Filipine, Singapor, Tajlandë dhe Vietnam dhe kishte mbledhur afërsisht US $ 647 $ për disa raunde investimesh nga investitorët e tij si Tesco, Temasek Holdings, Summit Partners, JPMorgan Chase, Investment AB Kinnevik dhe Rocket Internet.

Sitet e saj lançuan në Mars 2012, me një model biznesi të shitjes së inventarit për klientët nga depot e veta. Në 2013 shtoi një model tregu që lejonte shitësit e palëve të treta të shesin produktet e tyre përmes faqes së Lazada; tregu zinte deri në 65% të shitjeve të tij deri në fund të 2014.

Në prill 2016, Alibaba Group bleu aksionet kontrolluese në Lazada për të mbështetur planet e zgjerimit të Alibaba në Azinë Juglindore.
Në Gusht 2018, Lazada është operatori më i madh i tregtisë elektronike në Malajzi, Vietnam, Tajlandë dhe Filipine, bazuar në vizitat mesatare mujore në internet. Në dhjetor 2018, Peng Lei u zëvendësua nga Pierre Poignant si CEO i Lazada, me Peng Lei duke marrë rolin e kryetarit ekzekutiv.

Zyrat e Lazadës

Headquarter: Mënyra e 8 SHENTON, # 43-01 AXA TOWER, SINGAPORE 068811

Indonezi: VENDI KAPITAL, 20TH, DHE XHUMI SHTYPI, JALAN JODERAL GATOT SUBROTO KAV 21, JAKARTA SELATAN 18

Malaysia: Niveli 20, Menara në të gjithë botën, 198 Jalan Bukit Bintang 55100 Kuala Lumpur

Singapore: Mënyra e 8 SHENTON, # 43-01 AXA TOWER, SINGAPORE 068811

Filipinet: 23F Net Building Building, 5th Avenue, Bonifacio Global City, Qyteti Taguig 1634, Metro Manila, Filipine

Tajlandë: 689 BHIRAJ TOWER, NJITSIA NR. 209, 29TH FLOOR, SUKHUMVIT RD. KLONGTON NUE, WATTANA, BANGKOK 10110

Vietnam: Kati 19, Ndërtesa e Saigon Center, Kulla 2, Rruga Le Loi 67, Ben Nghe Ward, Qarku 1, Qyteti Ho Chi Minh, Vietnami

Hong Kong: 24 / F NDERTESA NDERTESA BANKA E BESUES, RRUGOR 160 GLOUCHESTER, WAN CHAI, HONG KONG

Lazada azhurnon parullën e markës në 20th, 2019

Lazada nisi një fushatë të re të markave - Shkoni Atë që Zemra juaj Rrah Në Qershor 20th, 2019. Ky është azhurnimi i parë për Lazada në pesë vitet e mëparshme, synon të lartësojë rolin e kompanisë nga tregtimi dhe blerja në një "destinacion jetese". Slogani i ri Lazada me më shumë energji dhe gjallëri u zhvillua dhe u hartua nga një kompani këshilluese - Superunion Singapor dhe fushata pasuese u nis nga një kompani reklamuese - Wunderman Thompson Singapor.

Raportohet se kjo ripozicionim mbështetet nga strategjia e "blerjes së dyqaneve" të Lazada (konsumi i argëtimit të markës), e cila synon të përmirësojë përvojën e blerjeve për konsumatorët, të fuqizojë shitësit dhe të vazhdojë bashkëpunimin me komunitetet lokale (të tilla si "mompreneurs" dhe shitësit rurale).

Pierre Poignant, Drejtori i Përgjithshëm i grupit Lazada njoftoi se "si pionieri i e-tregtisë përreth zonës, fillimisht prezantuam Lazada në Azinë Juglindore e cila ofron një përvojë të lehtë blerjeje në internet për klientët. Ne bëhemi udhëheqës shtatë vjet më vonë dhe synojmë t'i shërbejmë 300 milion klientëve nga 2030.

Veshje peshkimi, çiklizmi dhe kamping produktet kanë potencial të dukshëm në 2019

Dihet që kërkesa për produkte sportive dhe jashtë mban rritje çdo vit në Azinë Juglindore. Deri më tani, madhësia e tregut global të sporteve Lazada & në natyrë ka arritur në $ 110 $, dhe parashikohet që madhësia e tregut global të arrijë në 300 $ milion dollarë në 2019. Në të ardhmen sportet dhe jashtë do të priren të jenë më të rastësishme, më shumë të ngjarë një mënyrë e jetës, prandaj, produktet sportive dhe jashtë vendit me potencial të madh do të bëhen mallëra të domosdoshme në jetën e përditshme.

* Tre kategori thelbësore të produkteve sportive dhe të jashtme përfshirë:
rekreacion në natyrë - përbëjnë 42% (kryesisht duke përfshirë biçikleta, ingranazhe peshkimi, produkte kampe, etj.);
këpucë dhe veshje - përbëjnë 36%;
ushtrimet dhe pajisjet e fitnesit përbëjnë 17% (pajisje dhe pajisje).

* Tregu kryesor i sporteve dhe produkteve të jashtme në Lazada përfshirë Tajlandën, Filipinet, Malajzia dhe Indonezinë, si dhe Singapori dhe Vietnami, të cilat po rriten relativisht shpejt.

-Lazada është e prirur të përqendrohet më shumë në këpucë dhe veshje në 2019 nga perspektiva e kategorisë dytësore. Të gjitha të dhënat përkatëse, përfshirë proporcionin e tij global dhe shkallën e blerjes tregojnë se kjo kategori ka rritje të shpejtë, shkallë të lartë të blerjes dhe proporcion.
-Elektronika dhe kostumet e vrapimit janë kategoria e fortë e rritjes nën kategorinë e kohës së lirë sportive.
-Përveç kësaj, Lazada kryesisht përqendrohet më shumë në kategoritë në natyrë, të tilla si veshje peshkimi, çiklizmi dhe kampe shkaktojnë zhvillim të shpejtë dhe proporcion të lartë.
-70% e blerësve janë meshkuj, dhe grupmosha është rreth 20-40 vjeç, ndërsa 30% janë femra sipas portreteve të konsumatorëve të Lazada. Kjo tregon se ka një potencial të madh për blerëset femra në sporte dhe produkte në natyrë.

Katër lloje shitësish që kishin nevojë dhe preferuan në Lazada

Së pari, kategori vertikale: kryesisht dhe kategori të specializuara, të tilla si këpucë sportive, peshkim, çiklizëm, JO dyqane ushqimore.
Së dyti, performanca e kostos: për të përmbushur nevojat e konsumatorëve në masë, çmimi mesatar është rreth RMB 50 - 100.
Së treti, lloji i markës: markë lokale e inkubuar ose markë dërgesë, kanë një ide mbi funksionimin e markës.
E fundit por jo më pak e, cilësi e lartë: cilësi e mirë, shkallë e lartë e blerjes, pastaj fitoni lëvdata publike.

Aftësi thelbësore për tregtarët me cilësi të lartë në Lazada

Së pari, pozicionimi i produkteve. Kuptoni kërkesën e tregut, zhvilloni produkte konkurrues dhe të diferencuar që plotësojnë kërkesat e klientëve.
Së dyti, aftësia e funksionimit. Jini të njohur me përvojën e funksionimit të tregtisë elektronike, përfshirë mjetet në sfond, analizën e të dhënave, kërkimin e fjalëve të nxehta, optimizimin e mallit dhe një aftësi tjetër themelore të funksionimit.
Së treti, dyqane me cilësi të lartë. Integrimi i Operacionit 4P (produkti, çmimi, vendi dhe promovimi) integritetin, si dhe planifikimin e zhvillimit të dyqaneve të reklamave.
E fundit, aftësia e lokalizimit ndërkufitar. Përfshirë njohjen me logjistikën, tarifat e taksave, politikat, analizën e shkelave të preferencave të konsumatorit vendor, pas shitjeve, sigurimit të cilësisë, etj.

Burimi nga:
https://www.lazada.com/
https://en.wikipedia.org/wiki/Lazada_Group
Hyrjet e lidhura:
https://cjdropshipping.com/2019/07/04/five-hot-selling-camping-products-in-summer-as-well-as-notes-for-selection/

Komente Facebook