fbpx
Si të përdorim shërbimin e përmbarimit të CJ?
07 / 30 / 2019
Dropshipping furnizuesi në Hangzhou, Shenzhen të Kinës - Wiio dhe Tan Brother
08 / 02 / 2019

Alternativa në rritje e biznesit tuaj në tregtinë elektronike 10 Oberlo

Unë besoj që ju keni dëgjuar dropshipping është mënyra më e mirë për të filluar biznesin tuaj në internet pa inventar, dhe tani ju jeni duke kërkuar për një kompani dropshipping për të punuar me ju.

Dropshipping zgjidh shumë probleme: Ju nuk keni nevojë të investoni shumë para. Ju nuk keni nevojë të mbushni kuti në dhomën tuaj të ruajtjes, garazhit ose dhomën tuaj të gjumit. Ju as nuk keni nevojë të prekni produktin ose të jeni përgjegjës për paketimin ose transportimin e produkteve. Kjo gjithashtu do të thotë që ju nuk duhet të shkoni në zyrën postare. Partneri juaj i transportit detar është përgjegjës për të gjithë këtë.

Në këtë post, unë do të rendis dhe rishikoj kompanitë më të mira të dropshipping për t'ju ndihmuar të filloni. Në mënyrë tipike, ata trajtojnë disa deponime jashtë dhe logjistikë të tjerë të përfshirë në shpërndarjen e produktit te klienti

1. CJDropshipping - Dropshipper me bazë në Kinë

Basedshtë me vend në Kinë, por nuk i shet produkte askujt në Kinë kontinent.

CJDropshipping është një nga partnerët më profesionalë që lëshojnë anije në Kinë. Ka shumë produkte të konsumit mbi të. Shumica e çmimeve të produktit janë konkurruese dhe disa çmime të produktit janë shumë më të ulëta se furnizuesit e AliExpress ose eBay. Kjo ju lejon të gjeni produkte më konkurruese për të cilat jeni të apasionuar dhe të ndërtoni një biznes që i shet ato.

2. SaleHoo - Baza e të dhënave të furnitorëve 8,000 +

SaleHoo është një kompani me qendër në Zelanda e Re që siguron shitësit me pakicë deri në milion 1.6 produkte nga afërsisht me shumicë dhe shitës të ndryshëm 8,000.

Ju mund të shfletoni furnizuesit që janë të listuar në platformë, në mënyrë që të keni mundësi vetëm të keni akses tek furnizuesit e besuar, të cilët mund të dërgojnë në një kohë të arsyeshme.

Kostoja dhe çmimi: $ 67 / vit

3. Spocket - Një Aplikacion i të Dhënave të Dropshippping

Spocket është një aplikacion i bazës së të dhënave për biznesin dropshipping. Ju mund t'i renditni produktet sipas shteteve dhe t'i renditni në dyqanin tuaj të e-commerce. Spocket lehtëson gjetjen e produkteve nga SH.B.A. dhe Bashkimi Evropian. Këto produkte do të dërgohen brenda vendit tuaj në vend që të dërgohen nga Kina, duke zvogëluar kohën e transportit.

Kostoja dhe çmimi: Plani bazë: $ 96 / vit; Plani Pro: $ 348 / vit; Plani i Perandorisë: $ 828 / vit

4. Dropified - Aplikacioni Popullor i Dropshipping për AliExpress

Shtë një tjetër aplikacion dropshipping për mbushjen e dyqanit tuaj me produkte dhe automatikisht përpunon porosinë tuaj në AliExpress, duke përfshirë adresën e transportit të klientit. Dropified është shumë fleksibël sepse ju lejon të punoni me platforma të ndryshme të tregtisë elektronike dhe një gamë më të gjerë të shitësve që lëshojnë transport.

Kostoja dhe çmimi: Plani i ndërtuesit: $ 39 / Muaj (duke paguar çdo vit); Plani Kryeministri: 97 $ / Muaj (duke paguar çdo vit)

5. AliDropship - Një prizë e fuqishme për heqjen dorë nga puna

Alidropship është një shtojcë që ju lejon të sillni produktet e ofruara nga gjigandi i tregtisë elektronike Alibaba në dyqanin tuaj të e-commerce me pothuajse të njëjtin çmim me shumicë.

Alidropship luan një rol në WordPress dhe WooCommerce është njësoj si roli i Oberlo në Shopify tregtarët e e-commerce. Kjo ju lejon të qaseni në inventarin e produkteve nga furnitorët e AliExpress dhe t'i renditni në dyqanin tuaj të e-commerce me vetëm një klik.

Kostoja dhe çmimi: Një tarifë një herë $ 89

6. ChinaImportal - Një Platformë Gjithëpërfshirëse për Dropshipping

ChinaImportal ofron udhëzues dhe këshilla për blerjen nga furnizuesit kinezë, si dhe zgjedhjen e furnizuesve dhe shërbimet e verifikimit të ndërmarrjeve, për fillimet dhe bizneset e vogla dhe të mesme në të gjithë botën.

Kostoja dhe çmimi: Paketa kryesore: $ 279 (Qasja gjatë gjithë jetës); Paketa fillestare: $ 479 (Qasja gjatë gjithë jetës); Paketa e biznesit: $ 979 (Qasja gjatë gjithë jetës)

7. Doba - Produkte 2,000,000 nga qindra furnizues

Kjo bazë e të dhënave të 2 milion produkteve nuk sjell vetëm shumë furnizues në një treg, por gjithashtu do të vendosni porosi për klientët në Doda. Ende nuk është e lirë, ne kemi lexuar disa komente negative, shumë prej të cilave përmendin se çmimet nuk janë aq të ulëta sa të fitosh.

Kostoja dhe çmimi: Një gjyq falas 14 ditë

8. Megagoods - Përqendrohuni te Produktet e Lojërave Elektronike dhe Lojëra të Konsumatorit

Shtë një depo me bazë në Kaliforni që mund të lëshojë produktet tuaja si paketim dhe markë tuaj, zakonisht më pak se koha që duhet për të dërguar nga një furnizues jashtë shtetit.

9. DHgate - 1 Milionë Furnizues Kinezë & 40 Milion Produkte

Ka më shumë se një milion furnizues kinezë në DHGate. Praktikat më të mira për blerjen nga DHgate: Kontrolloni vlerësimet dhe vlerësimet e përdoruesve. Ashtu si kur blini diçka në eBay ose Taobao, ki kujdes për çdo gjë që mund të jetë një falsifikim ose imitim dhe përgatituni të merreni me një shpërndarje të ngadaltë dhe disa nuanca.

10. Sunrise me shumicë - Transportuesi me shumicë me pika

Sunrise me shumicë është një shërbim që lëshon produkte anije drejtpërdrejt te klientët tuaj.

Ju mund të përdorni më shumë se marka 15,000 të produkteve që mund të kërkoni.

Sunrise ju lejon të eksportoni produktet tuaja (përfshirë imazhe dhe përshkrime) në eBay, Amazon dhe faqen tuaj në internet

Kostoja dhe çmimi: $ 49.00 / muaj; $ 199.00 / vit

përfundim

Shpresojmë, këto kompani që do të lënë anije do t'ju japin disa ide se ku mund të filloni dhe mbase do të filloni të fitoni direkt nga dera.

Komente Facebook