fbpx
Pse Tarifat e Trump nuk ndikojnë në biznesin e lëshimit të automjeteve
08 / 06 / 2019
CJPacket ka përfunduar integrimin me pronat
08 / 15 / 2019

A është e vdekur pikëpamja në Q4 2019?

1. Ben Malol ka thënë:

Në lidhje me Dropshipping duke qenë i Vdekur ...

Doja të referoja disa gjëra rreth Robert Zincepostimi, së pari për të dhënë një reagim konstruktiv, sepse ai investoi shumë kohë duke e shkruar atë, që jam i sigurt se nuk ishte në qëllime të këqija,

Dhe sinqerisht, ai përmendi disa argumente të vlefshme që duhen paraqitur.

Por ka disa probleme,

Së pari, nuk mund të thuash që Dropshipping ka vdekur. Dropshipping është diçka që po bëjnë mijëra bizneset e 100, duke gjeneruar miliarda.

Përkufizimi i Dropshipping: "lëvizja (mallrat) nga prodhuesi direkt te shitësi me pakicë pa kaluar nëpër kanalet e zakonshme të shpërndarjes."

PROBLEM është se shumë janë duke shikuar që të lëshojnë rrugën e gabuar. Nuk ka të bëjë me sa produkte që provoni, apo sa para keni investuar. Nuk ka të bëjë as me gjetjen e një “fituesi”.

Ai mentalitet është vetë destruktiv, sepse e shndërron atë në një lojë me numra. Dhe ju e dini se çfarë tjetër është një lojë me numra? Mbushja e një bilete lotarie.

Ajo që po bëni është thjesht mbushja e biletave të llotarisë, duke shpresuar se tjetra është fituese.

Po, shanset tuaja për të fituar janë më të larta kur plotësoni biletat e llotarisë 100, krahasuar me 1. Por edhe atëherë, shanset tuaja nuk janë të pakta.

A e dini se Reklamat në Facebook dhe produkti nuk kanë të bëjnë pothuajse asgjë me suksesin e një produkti?

Shtë Marketingu dhe pozicionimi që merrni me produktin….

Shtë marka dhe tregimi që ju tregoni përmes produktit…

… Dhe më e rëndësishmja

Itsshtë lidhja që ju bëni me perspektivat tuaja, qoftë në nivelin nën-të vetëdijshëm, ose të vetëdijshëm.

Asnjë ofertë manuale e Facebook ose strategji e optimizmit nuk do ta krijojë kurrë atë.

As testimi i produkteve 1,000 nuk do ta krijojë atë.

Ju e dini pse?

Për shkak se çdokush mund të provojë produkte, çdokush mund të gjejë disa produkte në ali express, kushdo mund të blejë një kurs reklamash në facebook dhe të mësojë të drejtojë reklama…

… Dhe pikërisht atje ai kishte të drejtë. QAT është i ngopur.

Por ju e dini se çfarë nuk është e ngopur dhe nuk do të ngopet kurrë? Mësoni të jeni një Tregtar i VALRTET. Krijimi i një STORY dhe mësimi për ta pozicionuar produktin tuaj në atë mënyrë që askush tjetër nuk mund ta kopjojë.

Sepse NUK është produkti juaj që ata janë duke blerë. Shtë MARKETINGU që po blejnë.

Dhe më beso kur them, që tregimi i duhur, dhe marketingu do të mposhtin Reklamuesin më të mirë të Facebook në botë.

Ndaloni mbushjen e biletave të lotarisë

2. Karianne Gagnon tha:

❌Ecom nuk ka vdekur! ❌

Ecommerce është një model biznesi në internet, thjesht.

Dropshipping nuk ka vdekur as. Llogaria ime bankare mund të dëshmojë. 💸💸

🤔 Ndoshta ju keni probleme me Reklamat në Facebook, përkundrazi.

Por ju tashmë e dini që ata mund të punojnë; ju thjesht mund të mendoni se ata janë pak më të vështirë për të parë tani, në krahasim me 2015.

Dhe keni të drejtë; Facebook po bëhet gjithnjë e më i vështirë. Ata kërkojnë më shumë aftësi, më shumë përkushtim, më shumë investime. Justshtë ashtu si gjërat kur konkurrenca rritet.

Nëse nuk keni pasur ndonjë sukses me Facebook, ju rekomandoj të shikoni Ad Google Shopping Ads. Ata janë topi aktual me varje të ulët që nuk kërkon aq aftësi për të marrë të drejtën.

Reklamat e blerjeve në Google janë goxha të reja. Me siguri keni dëgjuar pëshpëritje prej tyre, duke parë disa ekrane me lëng, keni disa pyetje. ❓❓❓

Epo, unë jam këtu për tu detyruar. Kam shkruar hapa se si të filloni me Google. Unë u përpoqa të mbuloja bashkuar gjithçka që ju nevojitet për të ditur që nuk do të gjeni lehtësisht në internet. Këto janë hapa, duhet të Google për më shumë detaje. Shtë e pamundur të mbulosh gjithçka këtu.

Kjo po supozon se keni një dyqan dhe njohuri themelore mbi ecom. Nëse jo më vjen keq, unë nuk jam duke shkruar një roman 594845th për të bërë një dyqan dhe se si të lëshoj nga Ali.

1. Qendra Tregtare

Hapi i parë është të krijoni qendrën tuaj tregtare në Google Merchant Center.

Kjo është ajo që filtron / miraton / nuk aprovon produktet tuaja për Reklamat e Google Shopping.

Dyqani juaj do të miratohet brenda javëve 2. Nëse kërkon më shumë se kaq, duhet të ndiqni mbështetjen e Google. Ndërsa prisni, duhet të lëvizni në hapat e ardhshëm.

2. Njoftimi i të dhënave

Hapi i dytë është të krijoni burimin tuaj të të dhënave për të dërguar të dhënat e dyqanit tuaj në Qendrën e Tregtarëve. Unë rekomandoj të përdorni DataFeedWatch. Nëse jeni në Shopify, ekziston një version falas nga vetë Shopify që mund ta shkurtojë atë (jo ideal).

Kështu do ta vendosni produktin tuaj në platformën Ads / Merchant Center.

3. Hulumtim fjalen

Hapi i tretë është të kërkoni produkte që mund t’i shisni me sukses në Google. Siç e dini shumica prej jush (shpresoj 😂), Google është një motor kërkimi. Njerëzit hyjnë në fjalë kyçe dhe presin të marrin pikërisht ato që kërkojnë në rezultatet.

Ajo që duhet të bëni është të gjeni fjalët kyçe që:

✅ Nuk janë shumë konkurrues. Ju nuk dëshironi të bëni ofertë $ 3 për të marrë një klikim.

✅ Keni një vëllim të mirë. Asnjë pikë për të punuar në një fjalë kyçe që mezi ka ndonjë trafik. Unë synoj kërkime 500 + në muaj.

✅ Do t'ju japë një shans për të bërë shitje. A mund të përputheni me çmimet e konkurrencës më të lartë apo ato janë shumë të ulëta për ju? Shikoni reklamat ekzistuese për fjalen kyçe që ju intereson dhe shihni nëse mund të mbani një diferencë fitimi nëse përputheni me çmimin e tyre. Unë rekomandoj $ 15 +, në mënyrë ideale $ 25.

** Jo në SHBA? Nuk ka problem! përdorim isearchfrom.com për të parë reklamat në SHBA! **

Për të gjetur këto fjalë kyçe, thjesht mund të përdorni Planifikuesin e Fjalë kyçe të Google! (Mjetet, Planifikuesi i fjalëve). Ju do të shihni ata metrics fjalët kyçe për t'ju dhënë një ide.

4. Ngarkimi brenda udhëzimeve specifike

Në thelb, njerëzit që kërkojnë produkte në Google janë të gatshëm t'i blejnë ato. Ata janë në kërkim të një dyqani që i ka, dhe ndoshta po bëjnë çmimin më të mirë.

Këtu hyjnë në lojë Reklamat e Blerjeve. Shtë një mënyrë e shpejtë që njerëzit të shfletojnë produktet që u duhen, të krahasojnë çmimet dhe në fund të blejnë ato që u duhen.

Ju nuk keni nevojë t'i bindni ata për blerjen e vetë produktit; Përkundrazi, ju duhet t'i bindni ata rreth:

✅ Duke besuar dyqanin tuaj
✅ Konkurrencës për çmimin
✅ Cilësia e produktit tuaj

Ata po gjuajnë për një marrëveshje të mirë. Pra, ju vetëm duhet ta bëni atë një marrëveshje të mirë.

MEGJITHATE!

Google është një motor kërkimi. Kush thotë se motori i kërkimit gjithashtu ulërin SEO! Optimizimi i motorit të kërkimit. Po, e njëjta gjë që keni parë duke përshkruar bloge duke provuar të renditen në faqen e parë në rezultatet e kërkimit.

SEO e Google Ads është pak më ndryshe, por e ngjashme. Për të bërë SEO, duhet të lidhni fjalët kyçe që keni gjetur në hapin 3. Në titull / përshkrim. Këtu janë disa udhëzime.

✅ Gjatësia e titullit: karakteret 60
✅ Fjalë kyçe% në përshkrim: midis 5 dhe 10%
✅ Përsëritni titullin 3 herë në përshkrim
Have Keni vetëm fjalë kyçe përkatëse
✅ Shmangni karakteret si /%? * $) (Në titull. - është mirë.

Mësoni më shumë duke kërkuar në Google (😉). SEO është një art, është shumë e gjatë për të shpjeguar gjithçka këtu.

5. Fillimi i disa reklamave

Tani që keni disa produkte që presin të miratohen në qendrën tuaj tregtare, koha për të marrë disa reklama që rrokullisen!

Ju duhet të krijoni një '' Fushata Tregtare ''.

Kjo fushatë tregtare do të synojë një vend. Të gjitha produktet tuaja do të përfshihen në të.

Për strategjinë tuaj të ofertave, përdorni maksimalisht klikimet. Cap klikoni maksimumin tuaj me një çmim të mirë. Mund të shkoni në mes të 10 dhe 50 cent. Unë nuk rekomandoj të shkoj më lart; do ta bëjë të vërtetë të vështirë për ju të ktheni një fitim nëse nuk e dini se çfarë po bëni. Që ju ndoshta nuk jeni. 😂

Vendosni përparësinë e reklamës në nivele të ulëta.

6. Monitorimi i reklamave tuaja

Dalëngadalë, do të filloni të merrni klikime dhe përshtypje. Nëse e keni bërë mirë, do të filloni të merrni disa SHITJE! 🤑

Këtu janë disa çështje për t'u kujdesur për:

CT CTR juaj është nën 0.9%? Merrni imazhe më të mira ose keni një çmim më të mirë

Ion Konvertimi juaj është shumë i ulët / në 0%? Kontrolloni nëse përdorni fjalë kyçe të sakta, ose kontrolloni nëse dyqani juaj është një rrëmujë e pabesueshme.

❌ Keni shpenzuar kaq shumë para dhe nuk keni marrë shitje? Uleni ofertën tuaj!

7. Prerja e rosave të këqija jashtë

Jo çdo produkt është menduar të jetë një fitues. 😢 Koha për të kuruar. 🔪

Tani, në fushatën tuaj të përgjithshme, shkoni te skedari juaj '' Produkte ''. Në një skedë tjetër, hapni skedën tuaj '' Ad Group ''.

Kontrolloni të gjitha produktet që shpenzuan më shumë se $ 20 pa tërhequr një konvertim. Në grupin e reklamave, filtroni ato. Ruani filtrin, pastaj përjashtoni të gjitha produktet e këqija. Mbani '' Everythingdo gjë tjetër '' të përfshira. 🔪 🔪

Po, nuk do të shpenzosh asnjë cent më shumë për të. Outshtë jashtë pamjes, jashtë mendjes. Ju mund të vazhdoni me jetën tuaj dhe të lini pasojat e këqija. 💔

8. madhesise

Në mes të gjithë kësaj, ju do të gjeni një bandë fituesish. Disa të mëdha, disa të vogla. Ju duhet t'i doni të gjithë në mënyrë të barabartë dhe t'i ushqeni me një vëmendje të bukur. 💖

Krijoni një fushatë të re! Njësoj si fushata e mëparshme. Thjesht kopjoni një të vjetër për të mbajtur rezultatin tuaj në reklama.

SHPENZIM këtë herë, në skedën e grupit të reklamave, do ta filtroni këtë një fitues të juajin. Ju do të PCRFUNDON '' Everythingdo gjë tjetër '' dhe PCRFshini '' Fituesja juaj bukuroshe që po ju kthen fitim '' 💖

Vendosni përparësinë e reklamës në mes.

Ju nuk keni nevojë ta përjashtoni atë produkt nga fushata juaj e përgjithshme.

MOS:

Increase Rritni në mënyrë drastike ofertën tuaj. Shembull: oferta juaj është në 0.2, mos e vendosni atë në 0.4! kjo është një rritje e CPP 100%. Shkoni gradualisht.

❌ Vendosni një buxhet të çmendur. Merrni atë sloooow dhe filloni në $ 20. Rriteni gradualisht nëse është duke bërë mirë.

❌ Vazhdoni të ndërroni ofertën në panik. Jepni algoritmet të paktën 5 ditë për tu rregulluar. 7 është ideal.

DO:

✅ Mbani shënime për të gjitha ndryshimet tuaja për të qenë në gjendje të riktheni nëse e ngrini CPP-në tuaj lart.

✅ Hiqni fjalë kyçe që nuk janë fitimprurëse nëse shpenzojnë $ 20 pa konvertime.

✅ Ji i butë me ndryshimet e tua. Ju dëshironi të rriteni së bashku, jo veçmas.

✅ Shtoni gjithnjë e më shumë produkte në dyqanin tuaj. Ju jo gjithmonë mund ta bëni një produkt të shesë më shumë se 10 në muaj. Nuk ka rëndësi nëse keni produkte 500 që shesin 10 në muaj.

Fushata juaj mund të mos funksionojë menjëherë! Fineshtë mirë! Prisni ditë 7 për të parë se çfarë bën Google. Nëse nuk arrin asnjëherë rezervë, ndaleni në atë fushatë dhe lini produktin në fushatën e përgjithshme, ku gjithsesi po fiton para. Ju jeni duke humbur vetëm pak nga personalizimi; me mire se asgje.

9. Njihuni me kiminë e Google

Me atë haremin e ri tuajin, keni akoma punë për të bërë.

Me siguri më keni parë duke përmendur rezultatin e reklamave më parë.

Whatfarë bisha kurioze. 🤔 howshtë se si vlerësohet cilësia e reklamës suaj nga Google.

Google do t'ju përparojë në ankand nëse:

CT CTR-ja juaj është e lartë (pricemimi i mirë? Fotografi e mirë? Titulli i mirë i saktë?)

Website Uebfaqja juaj është e mirë (Ngarkon shpejt? Shkalla e ulët e fryrjes?)

Prandaj, do të merrni një CPC më të ulët dhe do të shfaqeni më lart në rezultate!

10. Di nëse jeni duke bërë një punë të mirë

Pas një ose dy muajsh, duhet të synoni për këto metrikë:

300% + ROAS (imja është vazhdimisht 500% edhe në ditët e mia të këqija)

CP 0.3 CPC (minat janë 0.5 deri 0.25)

CP $ 17 CPP (minat janë $ 13)

5% e produkteve janë fituese (20% e minave janë fituese)

Profit15% fitim neto (imja është 30%)

^^^^^^ Disa metrika realiste për ju që të vlerësoni sa mirë jeni duke bërë.

Nuk do të prisja të prisja edhe para një muaji. Unë do të prisja të fitoja para shënimit të muajve 2. Nëse nuk jeni, ju po bëni diçka të gabuar! Dhe ju duhet të përmirësoni sistemin tuaj.

Ju duhet të gjeni disa fitues para javëve 2 / 3. Fituesit tuaj ndoshta do të qëndrojnë gjithmonë fitimprurës; kështu, sa më shumë të gjeni, aq më shumë para do të fitoni, dhe aq më shumë do të jeni në gjendje të provoni duke punësuar Vas me fitimet tuaja për të shkallëzuar edhe më shpejt. 💯

Ky është një draft i ashpër se si të filloni me reklamat në Google. Nuk është e plotë; ka shumë për të thënë në një postim të thjeshtë në Facebook. Por është e mjaftueshme që ju të merrni topin në kodrina dhe të filloni hulumtimin tuaj.

Google është RIPE për kërkesën tuaj. It'sshtë një platformë MASSIVE, e PAPRANUAR, UNSPOKEN OF. Facebookshtë Facebook-u '’i vjetër’ ku mund të tërheqësh ROAS qesharake, me përpjekje qesharake. Faleminderit më vonë 😉

** It'sshtë ende një biznes, ende kërkon një sasi fillestare të përpjekjeve, dhe para se ta automatizoni atë, do të duhet ta zotëroni atë. Por unë jam një gomar dembel dhe dembel (10 muaj në vit me pushime, dikush? 😨 Prisni, çfarë? 😱), dhe nëse e bëra të funksionojë - kështu mundeni! **

Kënaquni! 😉

3. CJDropshipping ka thënë:

Nëse Dropshipping vdekur, CJ do të vdesë së shpejti. Vetëm mbani një sy në CJ, ju do të dini nëse dropshipping funksionon apo jo.

Komente Facebook
Andy Chou
Andy Chou
Ju shesni - ne anije burim dhe anije për ju!