fbpx
925 bizhuteri argjendi është një kategori e re e modës për Dropshipping
08 / 30 / 2019
Si të përdorim tiparin e ri të paketave të personalizuara?
09 / 09 / 2019

Isfarë është shpërblimi i pikëve dhe si ta përdorim atë?

Point Rewards është një shërbim i shtuar rishtazi në CJDropshipping. Me vendosjen e porosive në sistemin CJDropshipping, ju mund të merrni pikë të caktuara sipas shumës së shitjeve tuaja. Për shembull, nëse shuma e shitjeve tuaja është 1000 dollarë, mund të merrni pikë 100 të cilat do të tregohen në pultin tuaj të CJ. Pasi të grumbulloni disa pika, mund të përdorni këto pika për të marrë shërbimin përkatës në Kinë, i cili do t'ju ofrojë lehtësi të shkëlqyeshme, nëse do të vini në Kinë ose planifikoni të udhëtoni në Kinë.

Pra, çfarë përfshihet në shërbimin e Shpërblimeve të Pikës? Si ta përdorni?

Cilat janë ato shpërblime?

1. Shërbimi i marrjes

Kur do të vini në Kinë, ne do të organizojmë një taksi që të presim në aeroport para mbërritjes së fluturimit. Taksi ynë special do t'ju çojë në kudo që dëshironi të shkoni. Duke marrë si shembull zyrën tonë në Hangzhou, shoferi ynë do t'ju marrë nga aeroporti në zyrën tonë. Sidoqoftë, aeroporti i marrjes duhet të jetë brenda distancës së automjetit 2 orë larg nga zyra jonë e Hangzhou. Nëse destinacioni juaj i fluturimit është aeroporti i Pekinit, na vjen keq që nuk ju morëm në Pekin.

2. Shërbimi hotelier

Ne gjithashtu do të ofrojmë shërbim për prenotim hotelesh për ju. Kur ndiheni të hutuar për prenotimin e një hoteli kinez paraprakisht, ne do të donim t'i caktonim dikujt që ta bëjë atë për ju. Pavarësisht se është një hotel me tre yje ose një hotel me pesë yje, ne do të përsosim gjithçka për ju. Ju mund të dëshironi të dini nëse mund të kombinoni shërbimin marrës me këtë. Përgjigja është po. Mund të zgjidhni shërbimin Pickup dhe Hotelin së bashku.

3. Shërbimi i Ushqimit

Duke folur për ushqimin kinez, shumë prej jush mund të njohin kuzhinën Chuan e cila është e famshme për erëzën e saj. That'sshtë e saktë, kuzhina Chuan është kryesori i kuzhinave të famshme 8 kryesore. Në fakt, përveç kuzhinës Chuan me origjinë nga provinca Sichuan, kuzhina Zhe nga provinca Zhejiang është një kuzhinë e madhe në Kinë, si dhe të tilla si derri Dongpo i cili është mjaft i popullarizuar në Kinën juglindore. Nëse dëshironi të provoni ushqimin kinez, ky shërbim do të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme për ju.

4. Shërbimi i Përkthimit

Keni frikë të mos jeni në gjendje të kuptoni kinezisht dhe të flisni kinezisht? Kjo nuk ia vlen të kapni shqetësimin tuaj. Ne do t'ju ofrojmë shërbim profesional të përkthimit për ju. Ne do të caktojmë një përkthyes të aftë së bashku me ju për t'ju sjellë një përvojë të mirë. Në përgjithësi, shërbimi do të jetë përkthim kinez-anglisht dhe anglisht-kinez. Në të ardhmen, mbase do të mbështesim gjuhë të tjera, gjë që varet gjithashtu nga numri i kërkesave.

5. Shërbime turistike

Ju mund të vijnë në Kinë për biznesin tuaj dropshipping. Por peizazhet fantastike kineze gjithashtu meritojnë të kenë një pamje. Në Hangzhou, West Lake është një vend i domosdoshëm për turistët. Nëse ju pëlqen një peizazh i qetë dhe i bukur, Liqeni i Perëndimit është një vend i përsosur për të pasur një vizitë. Dhe lajmi i mirë është se West Lake është një tërheqje plotësisht e lirë. Ne gjithashtu mund të prenotoni një vizitë grupore në një vend tjetër të interesit paraprakisht edhe për ju.

Se si të përdorin atë?

Ju mund të gjeni seksionin e Shpërblimeve të Pikës në pultin e panelit CJDropshipping si shfaqjet e figurave të mëposhtme dhe klikoni në pikën.

Kur planifikoni të përdorni një shërbim si Shërbimet e Hotelit, thjesht vendosni treguesin e miut atje dhe atëherë faqja do të shndërrohet në atje ku mund të zgjidhni llojin e hotelit, numrin e dhomës dhe personat. Pasi të zgjidhni të gjithë informacionin e kërkuar, pikat e nevojshme do të llogariten dhe do të shfaqen automatikisht në qoshe. Ju mund të zgjidhni shërbime të tjera duke përdorur të njëjtën mënyrë.

Pasi të keni përfunduar hapat e zgjedhjes, vetëm duhet të bjerë poshtë Dërgo.

Pastaj Rishikimi i Rezervimit do të paraqitet për ju që të konfirmoni. Nëse gjithçka është e saktë, ju lutemi klikoni Dorëzoni. Por do të dështojë nëse pikat tuaja të disponueshme nuk janë të mjaftueshme për të paguar shërbimin, prandaj ju duhet të përmirësoni sasinë e shitjeve për të marrë më shumë pikë.

Në fund, faqja e suksesit të rezervimit do të tregojë si fotografinë e mëposhtme. Nëse dëshironi rezervoni më shumë shërbime, atëherë thjesht kliko butonin që tregon në fund.

Shpërblimet e Pikës janë shërbim krejtësisht i ri dhe falas për klientët CJDropshipping. Në të kaluarën, ne ofrojmë shërbime të shkëlqyera ndihmuese dhe transporti për klientët tanë. Ju shisni, ne burojmë dhe dërgojmë për ju. Tani, përveç shërbimit fantastik të ndihmës dhe transportit, ne gjithashtu do të ofrojmë një shërbim të mrekullueshëm vizitues që përfshin transferimin e aeroportit, rezervimin e hotelit, udhëtimin, përkthimin dhe ushqime të ndryshme kineze. Për sa kohë që planifikoni të vizitoni Kinën, ju mund t'i merrni ato shërbime të lezetshme duke përdorur pikat tuaja pa shpenzuar asnjë qindarkë.

Shitet me shume produkte tani!

Komente Facebook