fbpx
Issështjet dhe zgjidhjet e dyqanit të zakonshëm Woocommerce
09 / 24 / 2019
Pse numri im i ndjekjes nuk është i sinkronizuar për të bërë blerje?
10 / 11 / 2019

CJDropshipping po ndihmon drejtuesit që duan të shkallëzojnë shitjen në SH.B.A. në Q4

Qëllimi i çdo dropshipper është që në mënyrë efektive shkallëzoni shitjet ndërsa të ardhurat rriten, veçanërisht gjatë periudhës së lartë të trafikut siç është festa. Sidoqoftë, shkallëzimi i operacioneve tuaja mund të paraqesë mundësi të rralla, si dhe disa sfida unike.

A keni marrë parasysh ndonjëherë pyetjet e mëposhtme para se të planifikoni të zgjeroni biznesin tuaj në internet? A mundet që kompania juaj të merret me rritjen detyrat e përmbushjes pasi biznesi është rritur në shkallë? A keni mjaft ndihmuese e mallrave për të zgjeruar biznesin tuaj përballë urdhrave derdhës? Mund të siguroni akoma shërbim cilësor ndaj klientit kur arrini rritjen tuaj të pritshme?

Këto pyetje duhet të mendohen jashtë kutisë para shitjes në shkallë. Ndërsa rritni bazën e klientëve dhe katalogët e produkteve, mirëmbajtja e shërbimit ndaj klientit në një nivel të lartë është gjithashtu shumë e rëndësishme. Si mund të merremi me presionet e mëdha në ekipin e përmbushjes duke paketuar dhe transportuar në një mënyrë më të shpejtë?

Merrni CJDropshipping për ndihmë në tre aspektet e mëposhtme!

1. Stabiliteti i llogarisë suaj të reklamave në Facebook

Për shumë kompani të gatshme për të shkallëzuar, dropshipping mund të rritet në mënyrë efektive asortimenti i produktit tuaj pa një rritje të kostove shtesë. Njerëzit e angazhuar për të lënë anash të gjithë e dinë që reklamat në Facebook janë një mënyrë efektive për të tërhequr trafik për dyqanet tuaja në internet. Unë besoj se shumica prej jush kanë hasur ndonjëherë probleme të tilla si tuajat Llogari në Facebook ose PayPal eshte mbyllur pa asnjë arsye apo arsye të errëta ndonjëherë. Kaq e bezdisshme! Pse? Në të vërtetë, ajo është e lidhur me informacionin në fletën ekspres. Shumica e produkteve të dërguara nga Kina në Shtetet e Bashkuara janë etiketuar se burimi i furnizimit është nga Kina, e cila mund të shkelë rregulloren ose politikën e Facebook ose PayPal. Por pasi të zgjidhni metodën logjistike të USPS, problemi mund të zgjidhet me lehtësi.

2. Themimi i zbritur i transportit

Për dropshippers, Transporti mund të jetë më shumë kohë dhe kullon energji për drejtimin e një dyqani online, veçanërisht kur biznesi juaj po shkallëzon. Ne dëgjojmë gjatë gjithë kohës nga dropshippers që kanë pyetje rreth metodat e transportit, paketat përcjellëse, etj. CJDropshipping mund të ju ndihmojë të rritni të ardhurat tuaja ndërsa shënoni lart duke siguruar një zbritje të konsiderueshme për dorëzimin tuaj dhe ulur koston e transportit.

Duke pasur parasysh popullaritetin në rritje të mallrave kinezë në Shtetet e Bashkuara, ne lehtësojmë transportimin e paketave në SH.B.A. dhe jemi të lumtur t'u ofrojmë klientëve tanë tarifa transporti tepër kosto-efektive. CJDropshipping mund t’ju ​​ndihmojë të merrni shumë gjëra në paketat e transportit në SH.B.A. duke ju lejuar të përdorni një kalkulator të transportit. Ne kemi shërbime në SH.B.A. me USPS etj. Përqendrohuni në USPS dhe USPS + sot.

Transporti nga Magazina në Kinë dhe 10-30% OFF me USPS Transporti i Transportit nga Depoja e SHBA dhe 10-30% OFF me USPS + Shipping

Këshilla për USPS +

USPS + është metoda që CJ përdor për të dërguar pako amerikane për klientët që vendosin të ruajnë inventarin në depon tonë në SHBA).

Mimi: $ 2.00 - $ 2.50 më shumë për porosinë (kjo përfshin tarifën më të madhe të dërgesës nga Kina në SH.B.A.) Koha e dorëzimit: 2-5 ditë. Shkalla e dorëzimit: Ditët 2-5 është 99% Vendet në dispozicion: SH.B.A. Shkalla e paketave të pavlefshme: 0.01%

Nëse vendosni të depozitoni inventarin tuaj në depot tona në SH.B.A., ne e përpunojmë porosinë tuaj ditën tjetër përmes USPS, dhe siç mund ta shihni, në Ditën e 5th, ne po shikojmë shkallën e dorëzimit 99.9%. Më e rëndësishmja, ne nuk tarifojmë asnjë tarifë depoje, tarifë ruajtjeje ose çfarëdo tarife, çmimi i vetëm që ne ngarkojmë është depozita (e cila do të kthehet tek ju kur inventari zvogëlohet në 0 $), çmimi i produktit + USPS + tarifë transporti.

- Ruani inventarin tuaj duke e vendosur 30% si depozitë. Ne do të organizojmë për një dërgesë të madhe për të dërguar inventarin tuaj në depon tonë në SHBA. Kur informacioni i inventarit të ngarkohet në platformën tuaj CJ, mund të filloni të vendosni porositë të cilat do të dërgohen brenda ditëve 2-5 nga USPS +. Depozita 30% do t'ju kthehet 100%, kur inventari juaj zvogëlohet në 0 $. Arsyeja e vetme pse e ngarkojmë këtë është sepse duam të sigurohemi se jeni serioz në shitjen e produktit dhe jo vetëm ta vendosni atë në depon tonë për të mbledhur rrjete merimangash për Halloween…

- Mund të vendosni të vendosni poshtë 100% në inventar dhe vlera e inventarit për SKU mund të ulet në $ 1,000. Nëse zgjidhni këtë rrugë, pyesni agjentin tuaj të CJ për të parë nëse mund t'ju japin disa zbritje në transportin. Aranzhim i njëjtë për dërgesat me shumicë për të ardhur në depot tona në SHBA, dhe ne do t'i përpunojmë porositë tuaja ditën tjetër në SH.B.A. dhe do t'i dorëzojmë ato në duart e klientëve tuaj brenda ditëve 2-5.

3. Ndihmimi i produkteve me modë dhe fituese

CJ mund të burojë produkte me cilësi për biznesin tuaj dropshipping. Abonimi për produktet është i disponueshëm dhe shërbimet POD janë siguruar për ju për të kënaqur nevojat e klientëve. Një klik përmes https://app.cjdropshipping.com/ mund t'ju ndihmojnë në postimin e produkteve dhe përpunimin e porosive. Mund të arrihet azhurnimi i produktit të shitjes së nxehtë në kohë reale që ju mundëson të mbani ritmin me trendet e modës dhe të rritni shitjet e produkteve. Me rreth qindra fabrika të bashkëpunuara dhe depo të SH.B.A.-së, ju mund të dorëzoni një larmi të madhe të produkteve për klientët tuaj me një çmim më të ulët pa i ruajtur ato. Të gjitha këto shërbime mund t'ju ndihmojnë të shkallëzoni biznesin tuaj.

Nuk ka dyshim CJ është Man Friday juaj përballet me sezonin e ardhshëm të pikut. Provo tani!

Vendet në dispozicion të CJPacket janë si më poshtë:https://app.cjdropshipping.com/calculation.html

* Shënim: Metoda më e shpejtë e transportit është USPS +, një metodë vendase e transportit në SHBA

Komente Facebook
Andy Chou
Andy Chou
Ju shesni - ne anije burim dhe anije për ju!