fbpx
Si të zvogëloni efektet e Vitit të Ri Kinez në biznesin tuaj Dropshipping?
12 / 26 / 2019
Si të përdorni CJ APP në Shopify për të bërë më të lehtë Dropshipping
01 / 09 / 2020

Si të rritet biznesi juaj me CJ COD?

Në disa vende, Cash on Delivery (COD) është ende një zgjedhje e zakonshme për klientët kur bëjnë blerje në internet. Do t’i mbajë ata të mos merren para por të mos marrin produktin. Prandaj, veçanërisht në vendet e Azisë Juglindore, shumë shitës do ta njohin COD si një metodë popullore pagese.

Kohët e fundit, kemi filluar biznesin tonë në Tajlandë dhe kemi ngritur depon tonë. ODshtë mësuar se COD mund të shmangë tarifat dhe kohën e përpunimit të kartave të kreditit, dhe disa dyqane do të ofrojnë zbritje nëse paguhen në para, sepse ato mund të ofrojnë një çmim më të mirë për konsumatorin. Për plotësimin e nevojave të tyre, CJ lëshoi ​​një sistem për shitësit e COD.

Këtu janë udhëzimet për të përdorur faqen tonë të internetit COD:

Hapi 1: Identifikohu me llogarinë tuaj CJ, ose regjistroni një të re. Të dy duhet të rishikohen ;

Hapi 2: Zgjidhni produktin që dëshironi të shisni në Marketplace dhe Ruani imazhet e tij në faqen e produktit për promovim;

Hapi 3: Dërgoni lidhje chat me fotot e produktit në platformën tuaj sociale si reklama në Facebook, Instagram, Pinterest ose në faqen tuaj personale. Klienti juaj mund flasim drejtpërdrejt në dhomën e bisedës në lidhje me produktin pasi të keni futur emrin dhe emailin e tij / saj;

Hapi 4: Pasi klienti juaj të vendos porosinë për ju, duhet të shtoni produktin te Lista e shitjeve dhe vendosni çmimin tuaj;

Hapi 5: Shikoni produktin në Listën e Shitjeve dhe klikoni në ikonën e shportës tek shtojeni në shportë;

Hapi 6: Klikoni në butonin e shportës dhe shkruani koston e transportit, dhe konfirmoni dhe dërgoni lidhjen për klientin tuaj për të plotësuar informacionin e tij / saj përfshirë emrin, adresën, numrin e telefonit dhe emailin. Ne do t'ua dërgojmë emailin klientit tuaj për të gjetur paketën.

Hapi 7: Renditja do të tregohet nën Qendrën e Dropshipping> Urdhrat e Importuar> Procesi i kërkuar. Ju duhet të zgjidhni rendin dhe shtojeni në shportë.

Hapi 8: Pasi të keni konfirmuar të gjitha informacionet, duhet paguajeni atë me çmimin e CJ. Ne ofrojmë mënyra të shumta pagese përfshirë kartën e kreditit, Paypal, Payoneer ose transferimin e Wire.

Pas pagesës, ne do ta përpunojmë porosinë tuaj dhe do t'ia dërgojmë klientit tuaj. Ne do t'i transferojmë paratë në portofolin tuaj dhe ju mund t'i tërheqni ato pasi kompania e mallrave t'i mbledh ato nga klienti juaj.

Duhet të theksohet se COD do të jetë në dispozicion vetëm në Tajlandë për momentin. Do të jetë e hapur për më shumë vende në vendet Juglindore në të ardhmen. Ne sinqerisht shpresojmë se kjo do t'ju ndihmojë me biznesin tuaj të lundrimit në vendin tuaj.

Komente Facebook