fbpx
Sa foto dhe video të përsosura i çojnë shitjet në dyqanin tuaj?
01 / 09 / 2020
8 Produkte të zgjedhura me dorë me potencial të shkëlqyeshëm për ditën e Shën Valentinit 2020
01 / 22 / 2020

Karakteristikat e nyjeve të mira dhe të këqija për Dropshipping

Në mesin e klientëve tanë, ka disa dropshippers super të suksesshëm që bëjnë dhjetëra mijëra shitje pjesa më e madhe në ditë. Ju djema duhet të tronditeni siç isha kur dëgjova këtë. Si ata arritën një sukses të tillë në dropshipping? Sikur po hodhën së bashku një dyqan në internet dhe filluan të fitojnë para me fat? Padyshim NUK! Në të vërtetë, e vërteta është se ata kanë harxhuar shumë kohë para fillimit. Në fakt, ka të bëjë me përgatitjet.

Para fillimit të dyqaneve, ata bënë një ton të hulumtimit të tregut në mënyrë që të kishin shansin më të mirë të suksesit pasi të ishin gati për të filluar. Ishte një arsye që ata arritën sukses në dropshipping. Kjo ishte për shkak se ata gjetën një vend fitimprurës për të filluar.

Përzgjedhja e një kamare mund të bëjë ose prishë biznesin tuaj dropshipping, kështu që bëni atë një pjesë të procesit dropshipping që ju duhet të shpenzojnë kohë për të. Nuk është e vështirë, por ka disa metoda që ju duhet të dini në mënyrë që të zgjidhni me sukses një kamare fitimprurëse dropshipping.

Për të filluar, duhet të dimë se cilat janë nuancat e mira dhe cilat janë nijet e këqija. Më lejoni t'ju tregoj disa veçori të një ngrohtë të mirë për dropshipping:

1. Niche me një larmi produktesh.

Merrni një shembull, nëse do të shesë enë tryezash, ka pjata, lojë me birila, gota verë, takëm për zgjedhje. Dhe pllaka ka lloje të pllakave të porcelanit, pllaka metalike, pllaka bambuje, pllaka plastike etj. Do lloj ka mijëra ndryshime, ju lehtë mund të gjeni mijëra produkte për të mbushur dyqanin tuaj, dhe azhurnimet e rregullta të reja të ardhjeve ndihmojnë për të tërhequr klientë të rinj dhe për të mbajtur klientët e vjetër.

Dhe nëse po planifikoni të vendosni markën tuaj, opsione të ndryshme dhe azhurnime të rregullta janë shumë të rëndësishme. Dhe vjen një ide tjetër, nëse mund të ketë shitje të kombinueshme në kamare, kjo do të ishte e shkëlqyeshme që klientët të blejnë produkt me vlera të ulëta me produkt me vlera të larta për të balancuar koston e transportit. Por nuk do të thotë që niches me më pak mundësi produkti janë të këqija. Nëse mund të gjeni një produkt që godet pikën e dhimbjes në treg dhe përqendrohuni në një ose disa produkte, ai gjithashtu mund të funksionojë mirë. Por nëse nuk mundeni, më shumë opsione janë më të mira se sa më pak, apo jo?

2. Produkte që klientët mund të presin për shkak të veçantisë apo çmimit shumë më të ulët

Siç u përmend në videot e mëparshme, nuk është e mençur të shisni një produkt që mund ta blini lehtësisht në një dyqan të komunitetit, sepse pak njerëz janë të gatshëm të presin me ditë, ndonjëherë në muaj për të marrë produktin. Do të gjeni më mirë diçka të veçantë apo stile unike për sendet e zakonshme që vështirë se i shihni në dyqanet offline. Ose, nëse një produkt shet me një çmim shumë më të ulët në internet sesa dyqanet offline, njerëzit janë gjithashtu të gatshëm të presin për të kursyer para. Mjetet elektrike dhe ato të dorës janë nishanet tipike të një çmimi shumë më të ulët në internet sesa dyqanet offline.

3. Konsumatorët e synuar janë të gjerë

Shtë e lehtë të kuptosh nëse po shisni mjete kopshtarie, konsumatorët e synuar janë ata që kanë një shtëpi me një kopsht apo kopshtarë profesionistë. Por nëse vendosni të shesni sende kuzhine, konsumatorët tuaj të synuar janë çdo familje, kështu që kërkesa është shumë më e madhe. Jo aq shumë familje kanë një kopsht pasi kanë një kuzhinë, dhe jo aq shumë kopshtarë profesionistë sa ata që do të gatuajnë, apo jo? Prandaj, moda e grave renditet në vendin e parë në shumë platforma të tregtisë elektronike sepse gratë janë grupi me fuqinë më të madhe blerëse.

4. Produkte që kanë kosto të ulët transporti dhe rrezik

Kjo pikë është insistuar edhe në videot e mëparshme, shumë kosto e transportit do të kufizojë marzhin tuaj të fitimit. Mos harroni të shmangni sendet e rëndë dhe të rëndë.

Dhe cilat karakteristika e bëjnë një vend të keqe për dropshipping:

1). Produkte që janë shumë të personalizuara.

Veshja e hollë e përshtatshme është një shembull tipik, siç janë bluzat dhe fustanet e pakta, ju do të përballeni me kthime ose shkëmbime nëse veshja nuk përshtatet, dhe kjo situatë vazhdon të ndodhë.

2). Produkte që kanë besnikëri ndaj markës.

Smartphone është pa dyshim domosdoshmëri e përditshme për çdo të rritur dhe adoleshentë, kërkesa është e madhe, por nuk është një kamare e mirë për dropshipping, sepse tregu është i dominuar nga disa marka kombëtare, konsumatorët janë të varur nga marka të caktuara, nuk do të paguajnë për një i panjohur. Kamerat profesionale janë të njëjta. Përkundrazi, ju mund të zgjidhni të shisni ndriçimin, kjo kamare ka qindra mundësi të stilit, por jo besnikëri ndaj markës.

3). Produkte që kanë potencial të rrezikshëm për shëndetin ose sigurinë personale.

Një tjetër ngrohtë që nuk duhet të prekni është pajisjet mbrojtëse, si përkrenare. Kjo kamare nuk duket e keqe, por çka nëse nuk funksionon në një aksident? Ju djema do të futeni në telashe të mëdha. Nëse jeni të interesuar për pajisje shtesë për biçikleta, është më e sigurt të shesni kapakë biçikletë ose këmbanat. Plotësimi i konsumit është një tjetër ngrohtësi me të cilën do të tregoheni më të kujdesshëm, në fakt, ju sugjeroj të mendoni dy herë para se të vendosni me çdo produkt marrës sepse nuk mund të siguroheni që konsumatorët nuk do të vuajnë nga helmimi nga ushqimi ose diarreja. Kjo është arsyeja pse ju nuk mund të gjeni produkte marrëse në platformën e CJ-së.

Tani ndërsa kemi shkuar mbi 4 karakteristika të niches së mirë dhe 3 tipare të kamareve të këqija, tjetër do të dëshirojmë të ndajmë 5 kamare të mira në vitin 2020 me ju djema, sipas të dhënave nga CJ App.

Niche e parë është shtrëngimi automatik karikues wireless wireless. Mbajtësit e telefonave inteligjentë janë në rritje, si dhe karikuesit e telefonit pa tel, dhe ky lloj produkti është produkte të sapo shfaqur të kombinuara me këto dy funksione. Ka një potencial të madh në vitin 2020.

E dyta vjen heqës elektrik të flokëve, ky lloj produkti është i nevojshëm nga çdo femër që dëshiron lëkurë të lëmuar. Shtë më e sigurt dhe më e përshtatshme se brisku, dhe shitjet do të rriten ndërsa bëhen më të ngrohta.

E treta është veshje për formën e trupit si formimi i pantallonave dhe rripave të hollimit. Njerëzit po ndjekin formën e kurbës, kështu që kjo kamare është super e nxehtë, gjithmonë ekziston një kërkesë e madhe për këto produkte gjatë gjithë vitit.

Ndriçim është kamareja e katërt që dua të rekomandoj. Nëse keni parë videot tona të rekomanduara të mëparshme, do të zbuloni se gjithmonë ka ndriçim në lista. Kemi zgjedhur produkte sipas të dhënave reale nga CJ dhe platforma tjetër elektronike e-komerciale, ndriçimi është gjithmonë i popullarizuar për dropshipping, dhe ka mijëra ndryshime, gjithnjë bëhuni dizajne të reja për tu shtyrë.

Ngrohtë e fundit që unë do të doja të rekomandojë është Produkte POD. Me teknologjinë moderne, shitësit me pakicë nuk janë më të lidhur me modelin e ruajtjes së inventarit. Një avancim i tillë është Print on Demand (POD), CJ ka një seri të produkteve POD të cilat mund t’i gjeni në shiritin e lartë të navigimit të aplikacionit CJ. Nën-ngrohtëja më e nxehtë është çanta dhe këpucët, pse të mos shkoni dhe të shihni nëse ka diçka që ju intereson?

Kjo është gjithçka për sot. Nëse doni të merrni një vrojtim të shpejtë, ju lutemi shikoni videon më poshtë. Në vazhdim, ne do të ndajmë 5 metoda se si të gjeni një vend të mirë për biznesin tuaj dropshipping nëse thjesht po vendosni. Mos harro duke na pajtuar kështu që ju nuk do të humbisni azhurnimet tona.

Komente Facebook