fbpx
Si të shkruani një përshkrim të detyrueshëm të produktit për dyqanin tuaj të pikave të lëshimit
05 / 14 / 2020
100 Shitësit më të mirë në CJ Dropshipping (Dhe 6 Reklamat e Nicheve të Nxehta)
05 / 20 / 2020

Një dyqan produkti VS Store i përgjithshëm VS dyqan i ngrohtë: Cila është më mirë?

Kur është fjala për dropshipping, një nga vendimet më të vështira për të bërë një newbie është se çfarë lloj dyqani duhet të kandidojë. Shumë prej tyre janë në gardh nëse duhet të drejtojnë një dyqan të vetëm një produkt, një dyqan të ngrohtë ose një dyqan të Përgjithshëm?

Ju lutemi vini re se një lloj dyqani i caktuar mund të funksionojë për ju por mund të mos jetë për dikë tjetër, dhe anasjelltas. E vërteta është se të gjitha këto metoda funksionojnë mirë dhe ka njerëz që bëjnë para në secilin prej këtyre llojeve të dyqaneve. Pra, nuk ka asnjë mënyrë "BEST" për të filluar dyqanin tuaj me shigjeta.

Sot, unë do të analizoj të mirat dhe të këqijat midis këtyre tre stipeve të dyqaneve në mënyrë që ju djemtë të merrni një vendim të mirë për saktësisht se çfarë lloji të dyqanit dropshipping dëshironi të filloni. Le të zhyten brenda!

Një dyqan produkti

  • Pro të një dyqani produktesh

1. muchshtë shumë më tepër kohë dhe me kosto efektive

Meqenëse është vetëm një artikull, nuk është punë e madhe të vendosni një urdhër provë / mostër në këtë artikull specifik nga furnizuesi juaj. Kështu që është shumë më tepër kohë dhe me kosto efektive.

Ne krye te kesaj:

1) Ju mund të shihni nëse furnizuesi është i besueshëm dhe i besueshëm;

2) Gjithashtu garantojnë cilësinë e lartë të këtij produkti;

3) Me vetëm një produkt në dyqanin tuaj, ju jeni në gjendje të synoni të gjithë energjinë dhe burimet tuaja në të, duke u përqëndruar në markën tuaj dhe marketingun, në vend që të kaloni ditë dhe javë duke i lustruar përshkrimet e produktit dhe duke xhiruar imazhe dhe video të produkteve.

2. Ju duhet të keni emrin e domain

Për një dyqan produkti, tjetri kokëfortë është se ju duhet të keni emrin tuaj domain të produktit tuaj.

Për shembull, nëse jeni duke shitur turi i kitarës në dyqanin tuaj dropshipping, merrni guitarmug.com si emrin e domain. Duke zotëruar fushën e produktit, ai ju jep autorizim të plotë dhe klientët do t'ju gjejnë më zyrtar, gjë që do të rrisë mundësinë e klientëve që bëjnë një blerje në dyqanin tuaj në vend të të tjerëve.

Por vetëm në rast se fusha juaj e produktit është marrë, bëni një rregullim paksa, si theguitarmug.com. Vetëm mos harroni mos shkoni shumë larg.

  • Kundërvajtjet e një dyqani produktesh

1.Ajo është me rrezik të lartë dhe presion të madh

Me vetëm një produkt për të shitur, pjesa thelbësore është të zgjidhni një produkt fitues dhe fitimprurës. Ndihmimi i produkteve është gjithmonë një dhimbje koke e madhe e pronarëve të biznesit të anashkaluar. Tani po i numëroni të gjitha në këtë një produkt. Ky është një presion mjaft i madh me të cilin duhet të merreni.

Për më tepër, është mjaft e rrezikshme që produkti juaj mund të jetë i ngopur ose krejtësisht i parëndësishëm për klientët tuaj. Si pasojë, ju do të keni një shans të lartë për të dështuar.

2. Mundësia e klientët e kthimit janë të ulëta pasi njerëzit mund të kenë nevojë për produktin tuaj vetëm për një kohë.

Dyqan i pergjithshem

  • Mirat e dyqanit të përgjithshëm

1. moreshtë më miqësore për fillestarët

Për dallim nga dyqani me një produkt ose dyqan i ngrohtë, ju nuk i vendosni të gjitha vezët tuaja në një shportë, kështu që është më pak e rrezikshme. Duke shtuar qindra produkte në trend në dyqanin tuaj dropshipping dhe më pas shitja e tyre, ju mund të fitoni më shumë fitime dhe madje edhe biznese të qëndrueshme. Do të jetë më pak sherr për të kandiduar në një afat të gjatë. Ka më shumë klientë të mundshëm, me të cilët mund të arrini.

2.Më shumë klientë të mundshëm që mund të arrini

Shumëllojshmëria juaj e produkteve synon pothuajse të gjithë. Duke arritur më shumë njerëz, përfundimisht do të filloni shitjen e blerësve të mundshëm.

3.Test produkte të shumta menjëherë

Ju duhet të provoni produkte të shumta menjëherë, në mënyrë që të ketë më shumë hapësirë ​​për ju që të provoni produktet fituese. Thjesht shtoni produktet që dëshironi t’i mbuloni dhe promovoni ato përmes Facebook, instagram dhe mediave të tjera sociale.

  • Kundërvajtjet e dyqanit të përgjithshëm

1.Dificult për të tregtuar biznesin tuaj

Ju e dini, nëse filloni të punoni pa ndonjë kamare të veçantë, do ta keni vërtet të vështirë të tregtoni biznesin tuaj pasi nuk do ta gjeni audiencën tuaj të synuar aq specifike sa një dyqan produkti ose dyqani i ngrohtë.

Për shembull, nëse po shesni produkte bukurie, vegël, produkte për fëmijë dhe mobilje menjëherë në dyqanin tuaj.

Kur një klient të shikojë dyqanin tuaj, ai do të vërejë se ju jeni duke shitur pothuajse gjithçka, por e specializuar në asnjë. Ata ndoshta do të ndjeheshin shumë më pak të inkurajuar për të blerë nga ju. Ose duke parë shumëllojshmëri të gjerë të produkteve që keni në dyqanin tuaj, ato ngatërrohen dhe ngatërrohen. Dhe klientët e hutuar NUK blejnë.

2. Shkalla e konvertimit është e ulët

Për shkak se shumica e vizitorëve janë vetëm duke kontrolluar produktet pa blerë qëllim, për dallim nga dyqan ngrohtë tërheq vizitorët të cilët tashmë janë të interesuar në kamare e tyre.

3.Ka më shumë konkurrencë

Në krahasim me një dyqan me një produkt dhe një dyqan të ngrohtë, një dyqan i përgjithshëm është në konkurrencë me pothuajse të gjitha dyqanet e tjera të tregtisë në treg. Pa një specifik të përcaktuar ngushtë, është jashtëzakonisht e vështirë për dyqanet e përgjithshme të bëhen miqësore me SEO.

Ju lë jo shumë zgjedhje, por të përdorni fjalë kyçe me të vërtetë të gjera si 'blerje në internet' ose 'blerje në internet' dhe mund të imagjinoni se sa shumë dyqane të krijuara mirë të tregtisë tashmë janë duke përdorur këto fjalë kyçe.

Ta themi thjesht, me një fjalë kyçe të tillë gjenerike, dyqani juaj nuk do të renditet mjaft i lartë në faqen e rezultateve të kërkimit.

Dyqan i ngrohtë

  • Pro të dyqanit të ngrohtë:

Konkurrenca 1.Less

Shanset tuaja për të hasur dikë që shet saktësisht të njëjtat mallra janë shumë më të ulëta.

Dhe ju keni për të zgjedhur atë që ju jeni me të vërtetë i apasionuar pas. Si tifoz i kamareve tuaja, ju e dini se cilat tipare të sakta të produktit janë të vlefshme për audiencën tuaj të synuar. Kështu që ju duhet t'i jepni dyqanit tuaj më shumë personalitet, dhe të dilni me përshkrimet tuaja unike të produktit të cilat janë tërheqës për klientët tuaj të mundshëm dhe fitues për sa i përket SEO.

2.'sshtë më e lehtë për të markuar dhe treg

Të kesh një ide të qartë për njerëzit me të njëjtën mendje për të cilët janë gjithashtu pasionantë niches tuaj, ju jeni në gjendje të bëni përmbajtje rreth ngrohtë tuaj që do të rezonojë mirë me ta.

Nëse po shisni dekor për zyrat e shtëpisë në dyqanin tuaj të ngrohtë, vizitorët klikojnë në faqen tuaj dhe shihni se të gjithë artikujt e listuar në dyqanin tuaj janë pikërisht ato që dëshirojnë, por më argëtuese dhe krijuese, ata do të jenë super të ngazëllyer dhe do të shkatërrojnë. butoni blej tani.

3.Ju mund të fitoni më shumë klientë të vetmuar

Duke folur gjuhën e klientëve tuaj për të krijuar lidhje emocionale dhe lidhje me ta, ju mund të fitoni klientë më besnikë. Dhe do të ketë më shumë të ngjarë të rezultojë në blerje të përsëritura të shpeshta.

  • Cons të dyqanit të ngrohtë

1.Hard për të gjetur ngrohtë fituese.

Askush nuk mund të thotë me siguri se një dyqan i ngrohtë do të bëhet absolutisht i suksesshëm. Kjo është arsyeja pse dyqanet e ngrohta kërkojnë shumë prova dhe prova, deri sa ta gjeni fituesin.

2.Ju mund të provoni vetëm një vend në çdo kohë

Dhe ju mund të provoni vetëm një vend në një kohë që kushton kohë, para dhe përpjekje. Më shumë gjasa do të dekurajoheni kur shumica e niches që keni zgjedhur nuk keni shitur mirë.

Epo, debati midis një dyqani produkti kundër dyqanit të përgjithshëm dhe dyqanit të ngrohtë ndoshta nuk do të përfundojë kurrë. Ashtu siç e thashë në fillim, nuk ka diçka të tillë si mënyra "Më e mirë" për të filluar dyqanin tuaj me shigjeta. Të gjithë kanë këndvështrime të ndryshme mbi llojet e dyqaneve që mund t'ju ngatërrojnë në vend që t'ju ndihmojnë në vendimmarrjen tuaj.

Kështu që ju duhet të vlerësoni aftësitë tuaja, aftësitë e marketingut dhe madje edhe buxhetin, të provoni atë dhe të gjeni se cili lloj dyqani funksionon më mirë për ju.

Komente Facebook