fbpx

100 Shitësit më të mirë në CJ Dropshipping (Dhe 6 Reklamat e Nicheve të Nxehta)

Një dyqan produkti VS Store i përgjithshëm VS dyqan i ngrohtë: Cila është më mirë?
05 / 19 / 2020
Pse urdhërat e mi për blerje nuk sinkronizohen me CJ dhe si të vazhdojnë?
05 / 22 / 2020

100 Shitësit më të mirë në CJ Dropshipping (Dhe 6 Reklamat e Nicheve të Nxehta)

Këtu është lista e 100 shitësve më të mirë në CJ Dropshipping nga 15 Prillth deri në Maj 15th. Nga lista, janë 6 kamare të cilat patën një performancë shumë të shkëlqyeshme. Këto kamare shënohen me ngjyra të ndryshme në mënyrë që të mund të shfaqen në një mënyrë të qartë. 6 niches janë produkte bukurie, maska, bizhuteri të modës, produkte kopshtesh, produkte kuzhine dhe produkte të formësimit dhe hollimit. 11 vendet e para mbulojnë të gjitha këto niches.

Niche 1: Produkte Bukurie

Unexpectedfarë e papritur është që produktet e bukurisë renditen ngrohtë, kjo ngrohtë shënohet me rozë. Ka 16 produkte bukurie në listë, dhe dy në top 10, ngjitësit e puçrrave renditen në top 1 dhe xhel për heqjen e flokëve renditen në top 7.

Moti nxehet kur vjen vera, vajzat tregojnë më shumë lëkurë, kështu që kërkesa për produkte për heqjen e flokëve po rritet. Kjo shpjegon pse xhel për heqjen e flokëve renditet në top 7 dhe llak për heqjen e flokëve renditet në top 89, dhe kërkesa po rritet në mënyrë të vazhdueshme.

Zonjat po bëjnë një manikyr në shtëpi ndërsa sallonet e thonjve mbyllen nën këtë rrethanë të veçantë. Nuk është çudi që ka katër produkte gozhdë, numëron një të katërtën e 16 produkteve të bukurisë. Dhe të bësh manikyr është një mënyrë e këndshme për të vrarë kohën kur ka argëtime të kufizuara për të bërë.

Këto stilolapsë për pllakat e thonjve me xhel rekomandohen shumë, sepse është e re dhe shumë e lehtë për tu marrë me duart e gjelbërta. Me 60 mundësi ngjyrash, vajzat jo vetëm që do të blejnë njërën prej tyre.

Për më tepër, ky lloj stilolapsi për thonjtë e thonjve duhet të bashkë-përdoret me një llambë LED me tharëse flokësh UV, e cila renditet në vendin e 91. Nëse do të shesni stilolapin e thonjve, mos harroni ta rendisni këtë dyqan llambë UV LED në dyqanin tuaj, dhe përpiquni t'i kujtoni klientët tuaj në faqen e produktit tuaj se ata duhet të marrin një llambë për të shkuar me lapsin e pllakës së thonjve.

Niche 2: Maska

Maska ka renditur shitësit më të mirë për muaj, unë mendoj se nuk ka nevojë të flasim se si maska ​​kanë nevojë. Unë do të doja të ndaja disa politika të reja në lidhje me maskat, ditë më parë, në Kinë, maska ​​KN95 dhe maska ​​mjekësore u ndaluan të eksportohen. Tani është ende nën kufizime, transportuesit mund të dërgojnë vetëm një sasi të kufizuar maskash, kështu që tarifat e transportit për maska ​​KN95 dhe maska ​​mjekësore janë transporti shumë i lartë nga Kina në ditët e sotme. Lajmi i mirë është, ne kemi një inventar të këtyre dy maskave në depot e CJ në SHBA, nëse jeni duke shitur në SH.B.A., thjesht rendisni ose blini nga depoja e SHBA. Dhe për vendet e tjera perëndimore, duhet të merrni parasysh kostot e transportit. Një tjetër lajm i mirë është, maska ​​pambuku janë të pakufizuara, këto maska ​​me filtra janë alternativa shumë të mira.

Niche 3: Bizhuteri e modës

Bizhuteri e modës është një kamare e lartë fitimprurëse për dropshipping, pasi është e vogël, çmimi i përgjithshëm i dropshipping nuk do të ishte i lartë, por ju mund të shesni me një çmim të lartë duke bërë marketing të duhur. CJ Dropshipping filloi me një kompani të modës për bizhuteri, emri CJ është i shkurtër për Bizhuteri Cute, kështu që nëse doni të markës dhe shkallës së biznesit tuaj, kjo ngrohtë nuk mund të jetë një zgjedhje e keqe. Ekzistojnë 8 produkte në listën më të lartë 100, nën kamaren e bizhuterive të modës, ndërsa gjysma e tyre janë byzylykë, që do të thotë që rrathë me qindra stile janë më të lehta për t’u tregtuar. Ndërkohë, stili me shumë shtresa, qoftë për rrathë apo rrathë janë në trend këtë vit.

Ky lloj i byzylykut prej guri vullkanik ishte një shitës i nxehtë në vitin 2019, dhe vazhdon i pabanuar në vitin 2020, renditet në krye të 80 nga 100 shitësit më të mirë.

Niche 4: Produkte kopshtesh

Ndërsa njerëzit janë të detyruar të qëndrojnë në shtëpi, ata kalojnë më shumë kohë në kopshtari. Megjithëse ka vetëm 4 produkte kopshtesh në listë, renditja e tyre është në krye, sasia e përgjithshme e shitur nga këto 4 produkte është rreth 30,000 copë e muajit të kaluar.

Kjo rondele me presion të lartë renditet në vendin e 6, kjo është një produkt shumë i dobishëm, me të cilin mund të ujisni bimët, të lani tokën dhe murin e jashtëm, si dhe veturat. Ndërsa njerëzit nuk gjejnë askund për të larë makinat e tyre, ata janë më shpesh për të larë makinën në shtëpi vetë, kjo rondele me presion të lartë vetëm goditi pikën e dhimbjes, e bën makinën të larë shumë më lehtë.

Niche 5: Produkte kuzhine.

Produktet e kuzhinës mund të jenë një vend premtues nën COVID-19 pasi njerëzit duhet të darkojnë në shtëpi dhe të gatuajnë më shumë. Kjo kamare nuk më lëshon. Pesë produkte nën këtë kamare janë në top 30.

Ky organizator i sirtarëve të kuzhinës dikur rekomandohet në këtë blog, ai renditet në krye të 22 në listë.

Niche 6: Prodhimi i produkteve dhe hollimi

Shitësit e nxehtë nën formimin dhe kamare të hollimit janë arna të pakta, copëza të hollimit të barkut, pantallona formuese, krem ​​për tetë paketë hollues dhe rrip në formë barku. Përveç formësimit të rrobave, e cila është një kamare “e gjelbër” në CJ, arna të pakta po shfaqen së fundmi, ato renditen në krye 9 dhe top 47. Ndërsa aktivitetet në natyrë janë të kufizuara, njerëzit po fitojnë lehtësisht peshë gjatë karantinës, disa po bëjnë stërvitjen për të mbajtur i aftë, ndërsa shumë njerëz po kërkojnë një mënyrë më të “kohës së lirë” për të patur një kurbë të këndshme, kjo është arsyeja pse formësimi dhe hollimi i produkteve janë në kërkesë në rritje.

Komente Facebook