fbpx

Christine Wang

05 / 16 / 2019

A do të ndikojë Lufta e Tregtisë Kinë-SH.B.A. duke ndikuar në biznesin apo tregtinë elektronike ndërkombëtare?

Presidenti amerikan Donald Trump ka vendosur një rritje tarifore nga 10 në 25 përqind në importet kineze me vlerë $ 200 miliardë dollarë. Një raport i freskët [...]
04 / 29 / 2019

Sekretet kryesore të 8 që nuk i dini në lidhje me burimin nga 1688, Taobao, Aliexpress, Alibaba, Lightinthebox, DHgate, MadeinChina

Dropshipping ishte me origjinë nga Kina, CJ e sillte atë nga Kina në botë. Aktualisht, nëse jeni të angazhuar në biznesin e lundrimit, është e nevojshme ta kuptoni këtë [...]
03 / 18 / 2019

Artikujt kryesorë festiv 5 për të shitur gjatë gjithë vitit

Në një vit rreth, ne mund të kemi shumë raste të rëndësishme për tu mbajtur mend, siç janë festat e ditëlindjes, dasma, apo festivale, etj. Secila prej këtyre festimeve kërkon [...]
03 / 07 / 2019

Dallimi midis Transportit CJ dhe Shopify Transportit

Të kuptuarit e mënyrave më të mira për të dërguar produktet tuaja tek klientët tuaj është një pjesë e rëndësishme e administrimit të biznesit tuaj. Para se të bëni porosinë tuaj të parë, duhet [...]