fbpx
Bulk Listing-funktionen är tillgänglig nu!
11/26/2019
Fotografering och videor Fotograferingstjänst online nu
12/12/2019

CJPacket - bra lösning för din Dropshipping-verksamhet under högsäsongen

Som alla drop-shippare vet, sker högsäsongen för online shopping ofta i Q4. Black Friday, Halloween, Thanks Giving Day och Christmas Day alla firas vid den tiden. Men ett allvarligt problem kommer alltid att uppmärksamma oss—leveranstid. Många paket är backloggade i lager eller postkontor, så leveranstiden kan inte alltid garanteras som tidigare och spårningsinformationen kanske inte får aktuella uppdateringar. Under högsäsongen kommer CJPacket att vara en bra lösning för din dropshipping-verksamhet.

För att ge dig bättre upplevelse på CJ uppgraderade vi vår sjöfartstjänst. Vi har nått ett avtal med flygbolagen och transportföretagen. CJPackets paket kommer att levereras med speciella flygplan och lastbilar, vilket avsevärt förkortar leveranstiden. Speciellt för vanliga artiklar över 285g kommer den beräknade leveranstiden att vara 5-7 dagar, snabbare än andra leveransmetoder som ePacket.

För våra kvalitetskunder som dagligen har stabila och bulkbeställningar kommer vi att överväga att lagra de vinnande produkterna i deras butiker i våra amerikanska lager. Med tillräckligt med lager kan vi bara hålla leveranstiden. Om vi ​​har lager i amerikanska lager kan objektet till och med levereras inom 3 dagar. Det är typ av att njuta av USPS + -tjänst med CJPackets pris. Titta på följande bild som visar CJPackets leveranstid inom 8 dagar.

När det kinesiska nyåret närmar sig kommer många fabriker att ha nästan 1-månaders semester och kan inte göra just-in-time-produktion för varor till vårt lager. Därför rekommenderar vi också våra kunder att köpa privat lager i våra lager antingen i Kina eller USA. Du måste betala för de produkter du vill lagra i förväg. När din kund gör en beställning kommer vårt system automatiskt att fråga om du vill ha ett avdrag under betalningen. Sedan skickar vi det direkt från vårt lager, vilket minskar den genomsnittliga behandlingstiden.

Rånad lastbil, föremål som tullar har beslagtagit, snöstormar i Nordamerika, vi har upplevt utmaningar med leveranstiden. Men vi förädlar också våra tjänster för att göra dropshipping bekvämt.

Tillgängliga länder fram till mars. 2020 och lägga till fler länder.

ATÖsterrike
AUAustralien
BEBelgien
BRBrasilien
CAKanada
DETyskland
ESSpanien
FIFinland
FRFrankrike
GBFörenade kungariket Storbritannien och Nordirland (the)
INindien
ITItalien
MXMexico
NLNederländerna (den)
SESverige
THThailand
USAmerikas förenta stater (the)
VNViet Nam
Facebook Kommentarer