fbpx

Често поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

1Што е испорака на капка? Јас сум нов човек, како да научам?
Dropshipping е метод за исполнување на мало со кој мало не чува стока во залиха, туку наместо тоа директно ги пренесува нарачките на клиентот и деталите за пратката до Добавувачот, кој потоа ја испраќа стоката директно до Крајниот клиент. Продавачите остваруваат профит од разликата помеѓу Добавувачот и цената на продажбата што ја доставува Добавувачот на Добавувачот. Може да научите од CJ училница и поставувајте прашања на CJ елити
2Зошто Dropshipping е иднината?
Повеќе или помалку, „dropshipping“ е деловна активност каде трговците на мало не ги чуваат акциите во негова сопственост ниту ги обработуваат барањата. Сите барања се задоволени и транспортираат директно од дистрибутер, како што е CJDropshipping. Ова му овозможува на малопродажбата да се насочи околу рекламната страна на бизнисот. Бројни имиња во оваа веб-деловна активност започнаа со пукање, на пример, Амазон и Запос. Денес, шпедитерите со пад од милијарди долари како што се „Вејфаир“ и милионскиот „Blinds.com“ можат да ви покажат колку е навистина профитабилен овој пазар. Следниве се пет причини зошто dropshipping е привлечен за луѓето кои сакаат да започнат нов бизнис и да заработат пасивни приходи. Испраќањето испорака е иднина
3Како да започнете Брза испорака бизнис?
 • Испуштањето капки е исклучително популарен деловен модел за новите претприемачи, особено Genенс Ксерс и Милениуми, поради вештините за маркетинг на Интернет кои го надминуваат финансискиот капацитет. Бидејќи не треба да складирате или ракувате со предметите што ги продавате, можно е да започнете бизнис со ограничени средства.
 • Интернет-страница за е-трговија што работи со модел на превоз на капки ги купува предметите што ги продава од трети добавувачи или производител, кој потоа ја исполнува нарачката. Ова не само што ги намалува оперативните трошоци, туку и го ослободува вашето време да ги фокусирате сите свои напори за стекнување клиенти.
 • Ако сте подготвени да започнете бизнис што може да се натпреварува со гигантите за малопродажба и го стори тоа со ограничен буџет, тогаш следете ги шесте чекори подолу. Иако не се потребни многу почетни средства за започнување бизнис со испорака на капки, ќе биде потребна огромна напорна работа.
 • Проверете го овде: Како да започнете Брза испорака бизнис
  4Како да извршите реклами со Фејсбук?
  CJDropshipping е сигурен извор на испорака и компанија за исполнување. Не сме добри во рекламите на Фејсбук. Ако сакате да ја започнете вашата кампања на Фејсбук, треба да научите од некаде на друго место, како YouTube, Facebook Group или платен курс. Еве неколку канали што ги знаев (тие канали се само за повикување, треба да научите и да одлучите сами).
 • Бесплатни канали:
 • 1 Youtube 2. Група на Фејсбук
 • Платени канали:
 • 1 Непотребен метод - Рачно проучување на случај на наддавање за реклами на Фејсбук.
  5Што е понуда и јачина на СПП?
 • Без надомест за наплата, без месечна претплата, без такси за чување, без минимална нарачка
 • CJ APP е лесен за употреба за стотици илјади производи кои објавуваат, обработуваат нарачки и бесплатно
 • Инвентар и испорака на магацини во САД, уште еден побрз превоз од е-пакет
 • Извори на сите производи за вашиот бизнис со испорака на капки и бесплатно
 • 7 * 24 поддршка преку Интернет со различен јазик
 • Снабдување на видео и слики со професионални производи
 • Контрола на квалитетот и градење бренд за вас
 • Цената е нормално пониска од продавачите на Aliexpress и eBay
 • Ист ден обработка ако производи се складираат во магацин.
 • Ажурирање на производи за топла продажба во реално време
 • Ние наплатуваме на нашите пратки за наплата само производи чинат + трошок за испорака доколку производите се од нашиот магацин. Исто така, нашата АПП е бесплатна за секого. Деталите можете да ги проверите овде: Надоместок за услугата CJDropshipping
  6Која е разликата помеѓу CJ Dropshipping и другите апликации за измама?
  Проверете го овде: Споредба на CJDropshipping.
  7Која е разликата помеѓу СП и Алиекспрес?
  Willе разберете зошто СП наместо Алиекспрес читајќи овде: Зошто СП наместо Алиекспрес
  8Како доаѓа името на „СП“?
  СП е скратен со симпатична накит, а нашето потекло е името на компанијата Yiwu Cute Jewelry копродукции, ООД Ние започнавме од накит и потоа се префрламе на падот на превозот од 2015. Проверете го овде: CJDropshipping Проширувачка историја
  9Како да се работи со CJ Dropshipping?
  Прво, треба да креирате своја сметка. Креирај нова сметка 1 Известете ги вашите најдобри продавачи со врската или сликата на Вашите досегашни добавувачи. Тогаш ние ќе се обидеме да ви извориме и да ви цитираме подобра цена од вашиот сегашен продавач. Видеото можете да го погледнете овде. Гледајте упатство 2 Ако ви се допаѓа цената, тогаш испратете ги нарачките до нас, можете да поставите нарачки за испорака преку нашата апликација. Видеото можете да го погледнете овде. Гледајте упатство. Вие исто така може да поставите нарачки за CSV или ексел за испорака на испорака. Видеото можете да го погледнете овде. Гледајте упатство. 3 Откако плативте за нарачки за испорака за капка, тогаш ќе се обидеме да ги исполниме нарачките во истиот ден и да ги генерираме броевите за следење за сите нив.
  10Како да ги наведете предметите за испорака на капки на мојата продавница или веб-страница?

  Ако ја имавте овластено вашата продавница во нашата АПП, тогаш еве начин да ги наведете производите во вашата продавница Како да наведете производи до продавници

  Ако не сте во можност да ја овластите вашата продавница на нашата АПП, тогаш мора да ги наведете нашите производи рачно, ве молиме наведете ги производите само со копче ЛИСТА наместо Извор

  11Како да го проверите статусот на инвентарот?
  Можете да го проверите на нашите веб-страници. Повеќето од нашите производи ќе бидат во полна резерва затоа што повеќето производи ги произведуваме сами по себе, можеме да ги вратиме во нормала за кратко време, ако не е на залиха. Затоа, ве молиме, не грижете се за инвентарот.
  12Колку е тоа за испорака во различна земја?
  Трошокот за испорака зависи од тежината и атрибутите на производите. Имаме алатка за да го пресметаме испорака. Ве молиме, проверете дали имате сметка на app.cjdropshipping.com и сте најавени Проверете овде
  13Кога и како можам да го добијам бројот за следење и времето на испраќање?
  Нормално, ние ќе го испратиме бројот за следење и ќе ги испратиме во рок од два работни дена по приемот на вашата исплата. Може да се повикате на овој туторијал: Добијте броеви за следење
  14Може ли да добијам подобра понуда ако имав долгорочна соработка?
  Секако, ние би сакале да ви понудиме попусти ако вашата количина или количина на нарачката за рефус зависници е доволно голема. Нормално, 1000 нарачки или 2000 УСД вкупно ќе им се понудат нарачки 1-5%.
  15Како е пакувањето како за секоја нарачка?
  Нормално, пакетите ги пакуваме во вреќа со пликови што содржат сијалица за воздух. Ние користиме и хартиена кутија / цртан филм за за некои специјални производи. Прилагодено пакување е исто така достапно ако сакате. Проверете го видеото овде.
  16Како можам да поставам Нарачка за испорака за капка?
  Ако ви се допаѓа цената што ја цитиравме, тогаш испратете ги нарачките до нас, Можете да поставите нарачки за испорака преку нашата апликација. Видеото можете да го погледнете овде. Гледајте упатство. Вие исто така може да поставите нарачки за CSV или ексел за испорака на испорака. Видеото можете да го погледнете овде. Гледајте упатство.
  17Дали ќе испратите фактура или сметки заедно со парцелата?
  Не, нема. Нормално, ние испраќаме само предмети без фактура и сметки заедно со парцели, освен ако не побарате од нас.
  18Дали давате бела ознака / услуга за брендирање?
  Да. Проверете детали овде: Услуга за додатоци и видео тука: Ласерско гравирање
  19Дали парцелите ќе се изгубат за време на испораката?

  Beе се појави ризик од губење на нарачката 1-3% при испорака доколку користите China Post Обичен мал пакет Плус, нема да прифатиме никакви поплаки или наплата при изборот на овој метод на испорака. Не прифаќаме никакви поплаки за не-примени ставки ако вашиот клиент не поддржува да го расчисти обичајот. Ако некои неконтролирани фактори водат до нарачката што недостасува од DHL, ePacket, USPS, China Post регистрирана Воздушна пошта, ние повторно ќе ја испратиме нарачката до вашиот клиент. Кликнете овде: Дознај повеќе

  20Прилагодени артикали за измет
  Имаме околу 2000 фабрики во соработка. И во исто време, ние исто така имаме своја фабрика за производство на накит, како и производи поврзани со облека. Вие само треба да ни дадете слики за повикување и тогаш можеме да ви понудиме убава цена за dropshipping.
  21Може ли да користам Oberlo / Shopified и CJ APP во исто време?
  Да ти можеш. Како и да е Ако некои од броевите за следење не се синхронизирани за успешно да ги купуваат продавниците, треба да го направите ова: Зошто мојот број за следење не е синхронизиран за да се купува?
  22Зошто моите клиенти не ги примиле производите навреме дури и повеќе од 2 месеци?
  Нашето просечно време на испорака во САД е 6-14 дена по еПакет и 14-25 дена од страна на China Post регистриран Воздушен пошта, сепак, тоа е просечна бројка што значи дека веројатно ќе има неколку одложувања за време на испораката за некои несреќни парцели. Понекогаш заради фестивалот, сериозно време, безбедносен преглед, итн. Како и да е, ние секогаш ќе ги следиме наредбите за одложување за вас. Кликнете овде: Дознај повеќе
  23Зошто нема информации за следење на мојот пакет на веб-страница?
  Нормално, ќе бидат потребни околу 3 дена за следење на ажурирањата на информациите кога се испраќаат. Ако не сте ги виделе ажурирањата за информации за следење на Интернет 3 дена од испраќањето, тогаш може да се случи поради одложување на обработката на поштата, треба да почекаме уште 2 дена. Додека некои производи се премногу жешки за да се зачува инвентарот, веројатно ќе има моментално нема залиха за артиклите на кои работите. Без грижи, тие ќе бидат вратени на залиха за 2-3 дена, а информациите за следење ќе бидат ажурирани наскоро. Но, можете да направите и одредена поставка на таблата за CJ, за да избегнете жалба од клиенти: Ве молиме следете ја поставката овде: Зошто Следењето број не работи? Синхронизирај ги броевите за следење пред или по испраќањето
  24Зошто информациите за следење на мојот пакет остануваат на локација подолго време без да направат промена?

  За меѓународниот превоз, обичајот е многу строга улога. Тие секогаш на големо ги испитуваат парцелите наместо еден по еден. Кога ќе најдат една опасна статија во најголемиот дел од картонот и се случи една од нашите парцели (и покрај тоа што обично сме производи) се исто така во овој цртан филм, тогаш тие ќе престанат да го одобруваат големиот картон и ќе ги тргнат настрана. Следниот чекор, ќе им стават понапреден увид, ќе го отворат картонот и ќе ги прегледуваат еден по еден. За овој период, ќе потрае многу време, затоа информациите за следење остануваат уште без да се движат. Дознај повеќе

  25Дали имате услуга за фотографирање и снимање видео? Колку ќе биде потребно за да се сними видео?
  Да, можеме да ги направиме и двете: Услуга за додатоци Забележете: За клиентот кој соработувал повеќе од 2 месеци, а просечната количина на дневна нарачка е повеќе од 500USD, ние ќе обезбедиме услуга за фотографирање (слики бесплатно. Нормално, ќе бидат потребни 2 работни дена за да се направи видео ако производите се складираат во нашиот магацин Yiwu. Но, понекогаш ќе потрае повеќе денови ако производот не се складира во нашата магацин Yiwu. Како да користите услуга за видео снимање од Dr Cship Dropshipping? Види Детали
  26Што е со данокот и зошто ставаш помала вредност на пакет?
  Некои клиенти се жалат на цената што ја напишавме на пакетот ePacket во последно време, затоа ваквото однесување го разјаснуваме овде за да го отстраниме недоразбирањето. Како прво, сè што испраќа од една до друга земја мора да ја објави вредноста. Тоа е владината политика. Искрено кажано, тоа е обичајна политика. И секоја земја има различен даночен стандард, на пример, Второ, секоја земја има различен даночен стандард, а цената што обично ја пишуваме на пакетот е пониска од реалната цена. На пример, цената на Царинската декларација прикажана погоре е 2.10 $, но е далеку пониска од реалната цена. Тоа е затоа што ако го напишеме по пониска цена, клиентите нема да го плаќаат Данокот. И ова е многу важно, секоја парцела и секој продавач треба да го сторат тоа. Значи, да се прогласи пониска вредност може да се избегне данокот ефикасно.
  27Кое е цената за испорака и времето на испорака?

  Со ова Видео ќе знаете Која е цената на испорака и времето на испорака? Разликата од Aliexpress цената на испорака до CJ превозот цена. Испораката цена се инсистира на тежина, атрибути, земји одредишта и исто така и начини на испорака. Вие момци треба да ја пресметате цената на испорака со користење на нашата Алатка И, исто така е достапно со време на испорака.

  28Може ли да увезувам производи од CJ во мојата продавница за Shopify, WooCommerce, eBay, Amazon, Lazada, Shopee, Shipstation? Кои видови продавници се достапни за да се интегрираат CJ?
  Во моментов се интегриравме со Shopify, WooCommerce, eBay, Amazon, Lazada, Shopee, Shipstation. Ако вашата продавница е една од нив, ќе се постави сè што автоматски ќе обработува. Во спротивно, ќе мора рачно да набројувате или увезувате производи во вашата поединечна продавница и да ги поставите нарачките за најголемиот дел од ексел до нас.
  29Зошто нема крајно купување и која е разликата помеѓу списокот или изворот на дното? Зошто вели дека не е пронајден?
  Бидејќи ние сме компанија за испорака на испорака, ние не продаваме малопродажба, нашите нарачки се засноваат на вашите нарачки, тоа е причината зошто немаме купување на дното. LIST значи дека производите се многу специфични со детали, како што се цените, испораката и сл. Може да се наведат во вашата продавница со клик. ИЗВОР значи дека производите се од нашата соработка фабрика, тие не советуваат детали за производите како што се инвентар, големина, варијанти, тежина итн., За детали треба да ги контактираме, а потоа ќе се ажурираат во списоци со производи.
  30Колку е планот за услугата и членот на АПП, кои се вашите такси?
  Ние наплатуваме на нашите пратки за наплата само производи чинат + трошок за испорака доколку производите се од нашиот магацин. Исто така, нашата АПП е бесплатна за секого. Деталите можете да ги проверите овде: Надоместок за услугата CJDropshipping
  31Може ли вашите пакети да не ги прикажуваат кинеските информации, „изработени во Кина“ или „испорака од Кина“?
  Единствено решение за отстранување на потеклото на производот „Кина“ е да се испорачаат од магацинот во САД. Било какви пакувања што треба да го исчистат обичајот од Кина во други земји, ќе треба да го прикажат местото на потекло на етикетите.
  32Ако најдам производ во Таобао или 1688 година, можеме ли да ви обезбедиме линк, тогаш ја купувате и испраќате за нас?
  Да, тоа функционира. Нормално, ќе додадеме 5% -15% од дополнителната цена на цената на производот 1688 како маргина и такса за обработка, а потоа ќе ги пресметаме трошоците за испорака со користење на нашата Испорака Калкулатор. така, нашата крајна цена ќе биде цената на производите + цената на испорака. Проверете го ова упатство за тоа како да испратите барање за извори до нас: Побарувачка за пошта
  33Кога додавате pP производи, дали е можно да изберете повеќе од еден метод за испорака со цел да им дадам избор на моите клиенти?
  Всушност, можете да го направите тоа! Можете да додадете рачно било што начини на испорака во вашата продавница и да го промените методот за испорака на страницата за нарачки CJ кога поднесувате нарачки до СП.
  34Кои се тековните производи со топла продажба, добитнички и трендови?
  Треба да инсталирате CJDropshipping APP на вашиот мобилен уред. Ве молиме, пребарувајте CJDropshipping на APPLE STORE, GOOGLE PLAY или некоја друга продавница за апликации на Андриод. Ние ќе ве известуваме преку мобилниот уред секој работен ден. Вие исто така може да се претплатите на CJDropshipping YOUTUBE CHANNEL за да ги гледате видеата.
  35Како да се следи стандардниот испорака на Aliexpress?
  36Колку начини на плаќање можеме да избереме? Дали треба да плаќаме однапред?
  Ние нудиме 8 начини на плаќање, PayPal, T / T (банкарски трансфер на трансфер), Western Union и CJ паричник, Payoneer, кредитна картичка, плаќање, Midtrans. И не треба да плаќате однапред. Детали: начини за плаќање
  37Како да отворите спор за CJ APP
  Ние би сакале да му помогнеме на вашиот бизнис да расте, и ние ќе бидеме одговор за секоја нарачка за испорака од СП. Ве молиме, прочитајте овде: Отворете спор
  38Кои производи можам да ги продадам на CJ APP?
  Имаме два различни типа на производи на нашата АПП. Првиот вид е извор на производи што значи дека овој производ е достапен во нашите фабрики во соработка, но немаме спецификација за тоа, треба да ја контактираме соработуваната фабрика за детали како што се тежината, инвентарот и квалитетот итн за да можеме да знаеме вкупната цена dropshippinig и ќе ви се врати со специфична листа откако ќе ја имаме, тоа е причината зошто треба да го доставите барањето за извори до нас. Вториот вид може да се прочита производи што можат да се набудуваат што значи дека производите се достапни со специфичен список, како што се тежина, инвентар, амбалажа, вкупна цена за спуштање итн., Можете да ги наведете во вашата продавница со еден клик. Значи, треба да ги продадете производите што со долниот список наместо Извор.
  39Како се справувате со политиката за поврат на поврат за поврат?
  40Како луѓето сакаат CJDropshipping? Што е прегледот, оценката за CJDropshipping?
  Проверете го тука: Луѓето сакаат CJDropshipping
  41За измама со АлиЕкспрес: Како ги осигурате потенцијалните нови клиенти што знаат за долгото време на испорака? Дали го додавате „2-4 недели време на испорака“ во делот за ЧПП и / или страница со производи?
  Подобро е да го наведете и на страницата за FAQ или на страницата со производи, сепак, тоа ќе влијае на вашата продажба откако клиентите ќе ја видат. Најдобар начин е да пронајдете побрз метод на испорака. Еве ви препорачуваме да го пробате ова: Испорака Калкулатор
  42Како да ги вратите Нарачките за испорака на капка?
  43Како да увезувате или наведете СИТЕ производи CJ или масовно во моите продавници?
  Треба да го користите нашиот API за увоз или набројување на СИТЕ производи CJ во вашата продавница, проверете го овде: Создавач. Исто така, можете да ја користите нашата опција за список со рефус: Наведете производи по големо
  44Зошто производите CJ се поевтини од Aliexpress, но цената на испорака е поголема?
  Аликспрес цената за испорака е лажна, продавачите ја додадоа испораката на цената на производите. Ве молиме, прочитајте го написот: Дознај повеќе
  45Како да се користи CJ Google Chrome Extension за 1688, испорака и купување на Drop Drop Taobao?
  CJ е исто така достапен со Google Chrom Extension. Слично како Оберло работи со Алиекспрес, CJ Chrome Extension работи со 1688, Taobao и Tmall за извори, списоци, трговија на големо итн. И се развива повеќе функции. Можете да го инсталирате со кликнување: МОНТАЖА и научете како да го користите со кликнување: Како да се користи наставката CJ Chrome?
  46Како да се зголеми количината на барање извори? Колку барање за извори можам да објавам секој ден?
  Барањето за извори е популарна карактеристика во СП. Ние сме прирачник да ги пронајдеме производите од нашата фабрика за соработка, пазарот на Yiwu, 1688, Taobao што сте заинтересирани да ги продавате. Поминавме време на истражување и набројување на нашата платформа. СП би сакал да ве потсетам момци за скапоцени извори за набавка или нашиот тим ќе биде презафатен за да може навреме да ја извршат работата. И ова влијае и на другите клиенти на кои им е потребен резултат итно. Нашиот систем автоматски ќе ја зголеми количината на барање за извори кога продолжувате да нарачувате до СП.

  За почетен корисник: 5 барање за извори достапно секој ден

  За корисниците поставени повеќе од 50 нарачки: 10 барање за извори достапно секој ден

  За поставената нарачка од корисници, повеќе од 2000USD: 20 барање за извори достапно секој ден

  За поставената нарачка од корисници, повеќе од 2 милиони УСД: неограничено

  Можете исто така да го купите нашиот платен план за зголемување на количината на барање.
  47Што е приватен инвентар?
  Ако сакате побрза испорака директно од домашниот превоз во САД или да спречите производи од недостаток на залиха, тогаш треба да купите приватен инвентар.

  Тоа значи дека акциите се достапни само за вас, и можете да го користите овој инвентар за да ја намалите цената на производот во следната нарачка.

  Како да набавите инвентар или трговија на големо на АПП на СП?
  49Како да ја поврзете вашата eBay продавница со апликацијата CJ Dropshipping?
  50Како да ги користите CJ Drop Shipping и Aliexpress подобро во исто време?
  Не станува збор за операцијата на CJ APP. Станува збор за умислица. Прочитајте го овде: Треба да користите и Aliexpress и CJ
  51Како работи CJ Dropshipping и кој е преглед?
  Проверете ги чекорите на написот: Како работи CJ Dropshipping и кој е преглед?
  52Како да се искористи приватниот инвентар на CJ Dropshipping?
  53Како да го скратите времето за обработка или да го направите побрзо?
  Времето на обработка и времето за испорака се рекламира во просек. За време на испорака, може да дојде до одложување за некој пакет, особено за време на сезоната на врв. За време на обработка, ако производот е подготвен во нашиот магацин, тие можат да го обработуваат истиот ден или следниот ден по вашата нарачка. Ако мора да нарачаме од добавувачот, времето за обработка е околу 2-3 денови, вклучувајќи го и времето потребно за да го примиме производот во нашиот магацин. понекогаш добавувачот може да има недостаток на залиха, тогаш ќе ве информираме за доцнењето. Ако имате стабилни нарачки, ние обично го препорачуваме нашиот клиент да го купи приватниот инвентар да го стави во нашиот магацин за да го забрза времето за обработка. Имаме магацини во YIWU, Шенжен, САД (исток и запад) за подобро ракување со пратката. Проверете детали овде: Како да го скратите времето за обработка и испорака или да го направите побрзо за Shopify Dropshipping?
  54Како да ја потврдите вашата адреса за е-пошта по регистрацијата?
  Проверете го овој напис и следете ги чекорите: Како да ја потврдите адресата за е-пошта по регистрацијата?
  55Како да ја поврзете вашата продавница за Амазон со апликацијата CJ Dropshipping?
  56Како да додадете карактеристики за следење на нарачки во вашата продавница за Shopify?
  57Како да се поврзете ShipStation со CJ Dropshipping?
  Ве молиме следете ги овие чекори: Како да се поврзете ShipStation со CJ Dropshipping?
  58Зошто моите производи се објавуваат и се продаваат на СП?
  Кога ни испраќате барање за извори на производи, тогаш ние ќе потрошиме време да го извориме и да го направиме како приватен производ кој е видлив само за вас! Ако не ни испративте нарачки за овој производ во текот на 2 недели, тогаш веројатно ќе го направиме овој производ да биде јавен, што значи дека производот ќе биде видлив за сите други луѓе. Во меѓувреме, ако го продадете овој производ и побарате од нас да одржуваме многу залихи за вас според вашиот договор, а вие не сте во можност да го продадете овие инвентар во редовно време, ние ќе го направиме и овој јавен. Понекогаш, кога објавувате барање за извори до СП. Производот може веќе да постои и да се рекламира во СП, што не го најдовте. Willе го означиме успехот на ова барање за набавка и ќе го видите производот како јавен статус што значеше дека производот ќе биде видлив за сите корисници со пребарување. Прочитајте ја нашата политика за приватност овде: Политика на приватност
  59Дали треба да ја наплаќам паричникот CJ пред да ја користите вашата услуга?
  Не, не мора да го наплаќате CJ Wallet пред да ја користите нашата услуга. Полнење паричник за CJ е само за да добиете бонус.
  60Како да поставите формула за испорака во продавницата за Shopify
  61Како да ја поставите политиката за испорака на продавницата за испорака на капки на клиенти?
  62Како да поставите нарачки за примерок или за тестирање во СП?
  Нарачки за примерок или тестирање се сметаат за нарачки на големо во CJDropshipping! Разликата е на големо е на големо, но примерокот или наредбата за тестирање е за една или две артикли. Ве молиме следете ги овие чекори: Како да поставите примерок или налог за тестирање?
  63Зошто магацин на CJ USA не прифаќа производи што се враќаат?
  Како што можете да видите, повеќето производи што се намалуваат се производи со мала вредност и цената на трудот во САД е многу висока (15USD / час). Ако добиеме вратена ставка, треба да ја отвориме и да го провериме квалитетот и да бараме SKU, итн. Што ќе чини многу повеќе од вредноста на самата ствар. Тоа е причината зошто ако производите се вратат со клиенти, тие треба да се вратат во нашиот магацин во Кина наместо магацинот во САД.
  64Како да користите услуга за исполнување на СП?
  Проверете ги чекорите на написот: Како да користите услуга за исполнување на СП?
  65Како да ги пренесете продавниците на друга сметка на СП?
  66Како да се генерира фактура што содржи нарачки за одредено време?
  67Што е награда за поени и како да се искористи?
  Проверете ги чекорите на написот: Што е награда за поени и како да се искористи?
  68Како да се користи нова карактеристика на пакетот?
  Проверете ги чекорите на написот: Како да се користи нова карактеристика на пакетот?
  69Како да ја поврзете вашата продавница за Shopee со апликацијата CJ Dropshipping?
  70Како да ја поврзете вашата продавница Лазада со апликацијата CJ Dropshipping?
  71Како да извезувате нарачки од Shopify со помош на алатка?
  пред поставување на ЦСВ или ексел пад нарачки за испорака. Willе треба да извезувате нарачки од Shopify, можете да го сторите тоа или од делот за нарачки од продавницата Shopify или со користење на EXPORT OrderPro од Shopify APP Store.
  72Како да увезувате броеви за следење на Excel или CSV за да купувате продавница на големо?
  После извезувањето броеви за следење од CJ APP, ќе треба да увезете броеви за следење во продавницата на Shopify со употреба на MassFulfill за да го сторите тоа. Можете да го пребарувате од продавницата Shopify APP.
  73Најчести проблеми со продавницата за Воокомер и што треба да направам?
  74Зошто не се набројува списокот на продавницата на eBay и што треба да направам?
  75Зошто мојот број за следење не е синхронизиран за да се купува?
  76Која е Упатството за е-пошта CJ Испратено до моите клиенти кога нивните производи се испорачани?
  Ние не испраќаме е-пошта до вашите клиенти, ние само го активираме системот за е-пошта на вашата продавница и тој ќе им ја испрати е-поштата на вашите клиенти. Така, шаблонот се управува во вашата продавница. Треба да проверите со упатството за исполнување на продавницата.
  77Како да пребарувате или да внесувате производ по слика на CJ?
  78Дали е можно некои производи во Aliexpress или други платформи што сум ги увезувал не се достапни во СП. Како да продолжам тогаш?
  Треба само: Поврзете ги производите од вашата продавница со CJ, тогаш врската ќе се постави и нарачките автоматски ќе дојдат во CJ системот. Willе можете да Поставете ги нарачките на овој начин
  79Како можам да добијам договор за исполнување или дополнување од СП?
  СП обезбедува договор за испорака за капка за преземање за сите регистрирани и валидни корисници кои продаваат производи или нарачуваат од CJ. Можете да го преземете тука: Договор за паѓање
  80Дали треба да ги изменам или ревидирам сите производи добиени од „Алиекспрес“? Како можам да ги поврзам производите со CJ?
  Нема потреба да го ревидирате списокот на производи во вашата продавница - Само користете ја функцијата за автоматско поврзување на CJ: Како да ги поврзете производите?
  81Како да растете бизнис со CJ COD?
  Во некои земји, Пари на испорака (КОД) сè уште е вообичаен избор за клиентите при купување преку Интернет. Willе ги спречи да не земат пари, но не го добиваат производот. Затоа, особено во земјите од Југоисточна Азија, многу продавачи ќе го препознаат КОД како популарен начин на плаќање: Кеш на испорака
  82Како да го добиете API пристапот за програмери?
  Ако имате знаење за работа со кодирање, можете да го користите CJ API за да го поврзете CJ со вашата страница. Проверете го документот овде: Документ за API
  83Како да поставите наредба за рачно измет до СП?
  Ве молиме следете ги чекорите овде: Како да поставите наредба за рачно измет до СП?
  84Како да се користат магацини во СП за да се зајакне измет?
  СП веќе има два магацини во САД сега, ќе додаде повеќе магацини во САД и во целиот свет. Ве молиме следете ги чекорите овде: Како да се користат магацини во СП за да се зајакне измет?
  85Како да креирате под-сметка за вашиот VA во CJ APP?
  Willе треба да ангажирате вработени за да се справите со вашиот бизнис кога имате стабилни нарачки дневно. Во оваа ситуација, станува неопходно да се сподели сметката. Ве молиме следете ги чекорите овде: Како да креирате под-сметка за вашиот VA во CJ APP?
  Фејсбук Коментари