fbpx

Pyetjet e bëra më shpesh

1Isfarë është Transporti Drop?
Transporti me pika është një metodë e përmbushjes me pakicë në të cilën shitësi me pakicë nuk i mban mallrat në magazinë, por përkundrazi transferon drejtpërdrejt urdhrat e blerësve të fundit dhe detajet e dërgesës tek furnitori, i cili më pas dërgon mallrat drejtpërdrejt tek Klienti Fundit. Shitësit e fitojnë fitimin e tyre në ndryshimin midis furnizuesit dhe çmimit të shitjes të paguar nga furnitori tek shitësi.
2Pse Dropshipping është E ardhmja?
Pak a shumë, "dropshipping" është një biznes ku shitësi me pakicë nuk i mban aksionet në zotërimin e tij ose të saj dhe as i përpunon kërkesat. Të gjitha kërkesat janë të kënaqura dhe transportohen direkt nga një shpërndarës, siç është CJDropshipping. Kjo i mundëson shitësit të përqëndrohet në anën e reklamave të biznesit. Emra të shumtë në këtë biznes me bazë në internet filluan me dropshipping, për shembull, Amazon dhe Zappos. Sot, dropshippers miliardë dollarë si Wayfair dhe Blinds.com milion dollarësh mund të vijnë për t'ju treguar se sa fitimprurës është ky treg. Më poshtë janë pesë arsyet pse dropshipping është tërheqës për njerëzit që duan të fillojnë një biznes të ri dhe të fitojnë të ardhura pasive. Transporti i pikave është e ardhmja
3Si të filloni biznesin e transportit detar?
 • Transporti i pikave është një model biznesi jashtëzakonisht i popullarizuar për sipërmarrësit e rinj, veçanërisht Gen Xers dhe Millennials, për shkak të aftësive të marketingut në internet që tejkalojnë kapacitetet financiare. Meqenëse nuk keni nevojë të rezervoni ose të merreni me sendet që jeni duke shitur, është e mundur të filloni një biznes transporti me mjete të kufizuara.
 • Një uebfaqe e tregtisë elektronike që funksionon me një model transporti transportues, blen artikujt që i shet nga një furnitor ose prodhues i palëve të treta, i cili më pas përmbush urdhrin. Kjo jo vetëm që ul kostot operacionale, por gjithashtu çliron kohën tuaj për të përqendruar të gjitha përpjekjet tuaja në blerjen e klientit.
 • Nëse jeni gati të filloni një biznes që mund të konkurrojë me gjigandët me pakicë dhe ta bëni këtë me një buxhet të kufizuar, atëherë ndiqni gjashtë hapat më poshtë. Ndërsa nuk kërkon shumë fonde për fillimin e një biznesi të transportit nga rënia, do të kërkojë një punë të jashtëzakonshme.
 • Kontrolloni këtu: Si të filloni biznesin e transportit
  4Si të ekzekutoni reklama në Facebook?
  CJDropshipping është një burim i besueshëm i anijeve rënie dhe kompani përmbushëse. Ne nuk jemi të mirë në Ads në Facebook. Nëse dëshironi të filloni fushatën tuaj në Facebook, duhet të mësoni nga diku tjetër, si Youtube, Facebook Group ose kurs me pagesë. Këtu janë disa kanale që unë i dija (Ato kanale janë vetëm për referencë, duhet të mësoni dhe vendosni vetë).
 • Kanalet Falas:
 • 1. Youtube 2. Facebook Group
 • Kanalet e paguara:
 • 1. Metoda e papjekur - Studimi i Caseështjeve Manual i Tenderimeve për Reklama në Facebook.
  5Farë është oferta dhe forca e CJDropshipping?
 • Pa tarifë konfigurimi, pa tarifë mujore, pa tarifë ruajtjeje, pa porosi minimale
 • CJ APP është i lehtë për t’u përdorur për qindra mijëra produkte, duke postuar, përpunuar porositur dhe pa pagesë
 • Inventarizimi dhe transporti i depove të SH.B.A.-së, një tjetër dërgesë më e shpejtë se ePacket
 • Ndihmuese për çdo produkt për biznesin tuaj të anijeve rënie dhe falas
 • 7 * 24 mbështetje online me gjuhë të ndryshme
 • Video dhe imazhe të produkteve profesionale ofrojnë
 • Kontrolli i cilësisë dhe ndërtimi i markës për ju
 • Pricemimi normalisht më i ulët se shitësit e Aliexpress dhe eBay
 • Përpunimi në të njëjtën ditë nëse produktet janë të rezervuara në depo.
 • Përditësimi i produkteve të shitjes së nxehtë në kohë reale
 • Ne ngarkojmë transportuesit tanë me rënie vetëm produktet me kosto + kosto të transportit nëse produktet janë nga depoja jonë. Gjithashtu, APP-ja jonë është falas për këdo. Ju mund të kontrolloni detaje këtu: Tarifa e shërbimit të CJDropshipping
  6Cili është ndryshimi midis CJ Dropshipping dhe APP-ve të tjera të Dropshipping?
  Kontrolloni këtu: Krahasimi i CJDropshipping dhe Printimi në Kërkesë po vjen së shpejti.
  7Cili është ndryshimi midis CJ dhe Aliexpress?
  Ju do të kuptoni pse CJ në vend të Aliexpress duke lexuar këtu: Pse CJ Në vend të Aliexpress
  8Si vjen emri "CJ" i anijeve rënie?
  CJ është shkurtuar nga Bizhuteri Cute, dhe emri i origjinës së kompanisë sonë është Yiwu Bizhuteri Cute Co, Ltd Ne kemi filluar nga bizhuteri dhe pastaj kaloni rënie të biznesit të transportit që nga 2015. Kontrolloni këtu: Histori e zgjeruar e CJDropshipping
  9Si të punoni me Transportin CJ Drop?
  Së pari, duhet të krijoni Llogarinë tuaj. Krijo nje llogari te re 1. Njoftoni shitësit tuaj më të mirë me lidhjen ose foton e Aliexpress të furnitorëve tuaj aktual. Atëherë do të përpiqemi të burojmë dhe të citojmë një çmim më të mirë se shitësi juaj aktual. Videon mund ta shikoni këtu. Shikojnë tutorialin 2. Nëse ju pëlqen çmimi, atëherë dërgoni porositë tek ne, Ju mund të vendosni urdhra të anijeve rënie përmes APP-së tonë. Videon mund ta shikoni këtu. Shikojnë tutorialin. Ju gjithashtu mund të vendosni urdhra të anijeve csv ose excel. Videon mund ta shikoni këtu. Shikojnë tutorialin. 3. Pasi të keni paguar për urdhërat e transportit nga rënia, atëherë ne do të përpiqemi të përmbushim urdhërat në të njëjtën ditë, dhe të gjenerojmë numrat e përcjelljes për të gjithë ata.
  10Si t’i rendisni artikujt e transportit të pikave në dyqanin ose faqen time të internetit?

  Nëse e kishit autorizuar dyqanin tuaj në APP-në tonë, atëherë këtu është mënyra për të renditur produktet në dyqanin tuaj Si të renditni produktet në dyqane

  Nëse nuk jeni në gjendje të autorizoni dyqanin tuaj në APP-në tonë, atëherë duhet të rendisni produktet tona me dorë, ju lutemi rendisni produktet vetëm me butonin LIST në vend të Burimit

  11Si ta kontrolloni statusin e inventarit?
  Ju mund ta kontrolloni atë në faqet tona të internetit. Shumica e artikujve tanë do të jenë në aksione të plota, sepse ne prodhojmë shumicën e artikujve vetë, mund t'i kthejmë ato përsëri në normale brenda një kohe të shkurtër, nëse ato nuk janë në gjendje Prandaj, ju lutemi mos u shqetësoni për inventarin.
  12Sa është për transportin në vend të ndryshëm?
  Kostoja e transportit është në varësi të peshës dhe cilësive të produkteve. Ne kemi një mjet për ju për të llogaritur transportin. Ju lutemi sigurohuni që keni pasur një llogari në app.cjdropshipping.com dhe të keni hyrë në llogari Kontrolloni këtu
  13Kur dhe si mund të marr numrin e gjurmimit dhe kohën e dispeçimit?
  Normalisht, ne do të dërgojmë numrin e përcjelljes dhe do t'i dërgojmë brenda dy ditëve të punës pas pranimit të pagesës suaj. Ju mund t'i referoheni këtij tutoriali: Merrni numrat përcjellës
  14A mund të marr një ofertë më të mirë nëse do të kishte një bashkëpunim afatgjatë?
  Sigurisht, ne do të dëshirojmë t'ju ofrojmë zbritje nëse sasia ose sasia e Urdhrit të Transportit Bulk Drop Bulk është mjaft e madhe. Normalisht, urdhërat 1000 ose 2000 USD vlera totale e porosisë do t'ju ofrohet zbritje 1-5%.
  15Si është Paketimi për Orderdo Renditje?
  Normalisht ne i paketojmë produktet në një qese zarfi që përmban llambë ajri. Ne përdorim edhe kuti letre / karikaturë për disa produkte speciale. Paketimi personal është gjithashtu në dispozicion nëse ju kërkohet. Ju lutemi kontrolloni videon këtu.
  16Si mund të vendos një urdhër transporti?
  Nëse ju pëlqen çmimi që ne kemi cituar, atëherë dërgoni porositë tek ne, Ju mund të vendosni porosi të transportit me pika përmes APP-së tonë. Videon mund ta shikoni këtu. Shikojnë tutorialin. Ju gjithashtu mund të vendosni urdhra të anijeve csv ose excel. Videon mund ta shikoni këtu. Shikojnë tutorialin.
  17A do të dërgoni faturë ose faturë së bashku me Parcelën?
  Jo, nuk do të Normalisht ne dërgojmë vetëm sende pa faturë dhe faturë së bashku me paketat përveç nëse na kërkoni që ta bëjmë këtë.
  18A Ofroni Shërbim Etiketimi të Bardhë / Branding?
  Po, ne e bëjmë Ju lutemi kontrolloni detajet këtu: Shërbim i shtesave dhe video këtu: Gdhendje me lazer
  19A do të humbasin ngastrat gjatë dorëzimit?

  Do të ekzistojë rreziku i humbjes së porosisë 1-3% gjatë dorëzimit nëse përdorni Paketën e Vogël të Paketave të zakonshme të Kinës, nuk do të pranojmë asnjë ankesë ose rimbursim kur zgjidhni këtë metodë të transportit. Ne nuk pranojmë asnjë ankesë për sendet e marra nëse klienti juaj nuk mbështet për të pastruar zakonin. Nëse disa faktorë të pakontrollueshëm çojnë në porosinë që mungon nga DHL, ePacket, USPS, China Posta e Re e Regjistruar në Ajër, ne do t'ua dërgojmë përsëri porosinë klientit tuaj. Ju lutemi klikoni këtu: Mësoni Më Tepër

  20Artikujt e personalizuar për transportin me pika
  Kemi rreth fabrika të bashkëpunuara 200. Dhe në të njëjtën kohë, ne gjithashtu kemi fabrikën tonë për të bërë bizhuteri, si dhe produkte të lidhura me veshje. Thjesht duhet të na ofroni fotografi për referencë dhe atëherë ne mund t'ju japin kuotim një çmim të bukur për transportin me pika.
  21Mund ta Dërgoj Urdhrin Tuaj në Aliexpress nga Oberlo / APP i Shopified
  Po ti mundesh. Ne kemi shumë dyqane Aliexpress për ju që të importoni të dhënat e produkteve tona në faqen tuaj të internetit Shopify. Dyqanet tona Aliexpress të listuara në cjdropshipping.com, ju lutemi kontrolloni navigacionin me emrin: Dyqane.
  22Pse klientët e mi nuk i morën produktet me kohë edhe më shumë se Muaj 2?
  Koha jonë mesatare e dërgimit në SH.B.A. është ditë 6-14 me ditë ePacket dhe 14-25 nga Posta Ajrore e Regjistruar nga China Post, megjithatë, është një shifër mesatare që do të thotë se do të ketë ndoshta disa vonesa gjatë transportimit për disa parcela të pafat. Ndonjëherë për shkak të festivalit, motit serioz, inspektimit të sigurisë etj. Sidoqoftë, ne gjithmonë do t'i ndjekim këto urdhra vonesash për ju. Ju lutemi klikoni këtu: Mësoni Më Tepër
  23Pse nuk ka asnjë informacion Ndjekjeje të Paketës sime në Uebfaqe?
  Normalisht, do të duhen rreth 3 ditë për të gjurmuar azhurnimet e informacionit kur ato shpërndahen. Nëse nuk keni parë azhurnimet e informacionit për ndjekjen në internet ditë 3 që nga dita e dërgimit, atëherë mund të jetë për shkak të vonesës së përpunimit të zyrës postare, duhet të presim për ditë të tjera 2. Për sa kohë që disa produkte janë shumë të nxehtë për të mbajtur inventarin, ka të ngjarë të ketë një çast jashtë tregut për artikujt për të cilët po punoni. Pa shqetësime, ato do të kthehen në magazinë brenda ditëve 2-3 dhe informacioni i përcjelljes do të azhurnohet së shpejti. Por mund të bëni gjithashtu disa vendosje në Panelin e CJ për të shmangur ankimin e klientit: Ju lutemi ndiqni cilësimin këtu: Pse Numri Ndjekës nuk po funksionon? Sinkronizoni numrat përcjellës para ose pas dispeçimit
  24Pse Informacioni i Ndjekjes së Paketës sime Qëndroni në një Vendndodhje për një kohë të gjatë pa bërë ndonjë ndryshim?

  Për transportin ndërkombëtar, zakonet janë një rol shumë i rreptë. Ata gjithmonë janë duke inspektuar ngastrat me shumicë në vend të një nga një. Kur ata gjejnë një artikull të rrezikshëm në një kuti kartoni të madh dhe ka ndodhur një prej parcelave tona (pavarësisht se ne jemi zakonisht produkte) janë gjithashtu në këtë karikaturë, atëherë ata do të ndalojnë së miratuari kartonin e madh dhe do t'i marrin mënjanë. Hapi tjetër, ata do t'u bëjnë atyre një inspektim më të përparuar, ata do të hapin kartonin dhe do t'i inspektojnë ato një nga një. Për këtë periudhë do të duhet shumë kohë, kjo është arsyeja pse informacioni i përcjelljes mbetet ende pa lëvizur. Mësoni Më Tepër

  25A keni shërbimin e fotografimit dhe xhirimit të videove? Sa kohë do të duhet për të xhiruar një video?
  Po, ne mund t'i bëjmë të dy: Shërbim i shtesave Ju lutemi vini re: Për klientin që bashkëpunoi për më shumë se muaj 2, dhe shuma mesatare e porosisë ditore është më shumë se 500USD, ne do të ofrojmë shërbim fotografimi (Fotografi for falas. Normalisht, do të duhen ditë pune 2 për të bërë një video nëse produktet ruhen në depon tonë Yiwu. Por ndonjëherë do të duhen më shumë ditë nëse produkti nuk është i furnizuar në Magazinën tonë Yiwu. Si të përdorni shërbimin e xhirimit video nga CJ Dropshipping? Shiko Detail
  26Po në lidhje me taksën dhe pse vendos një vlerë më të ulët në një paketë?
  Disa klientë po ankohen për çmimin që kemi shkruar në paketën ePacket kohët e fundit, kështu që ne sqarojmë këtë sjellje pikërisht këtu për të eliminuar keqkuptimin. Para së gjithash, gjithçka dërgon nga një vend në një vend tjetër duhet të deklarojë vlerën. Kjo është politika e qeverisë. Sinqerisht të themi, është politikë me porosi. Dhe çdo vend ka një standard të ndryshëm tatimi, për shembull, Së dyti, çdo vend ka një standard të ndryshëm tatimi, dhe çmimi që ne zakonisht shkruajmë në paketë është më i ulët se çmimi real. Për shembull, çmimi i Deklaratës Doganore të treguar më lart është 2.10 $, por është shumë më i ulët se çmimi aktual. Kjo sepse nëse e shkruajmë me një çmim më të ulët, klientët nuk do ta paguajnë taksën. Dhe kjo është shumë e rëndësishme, secila parcelë dhe secili shitës duhet ta bëjnë këtë. Pra, për të deklaruar vlerën më të ulët mund të shmangni taksën në mënyrë efektive.
  27Cila është çmimi i transportit dhe koha e dorëzimit?

  Me këtë video do të dini Whatfarë është çmimi i transportit dhe koha e dorëzimit? Dallimi nga çmimi i transportit Aliexpress në çmimin e transportit CJ. Pricemimi i Transportit insistohet në peshë, atribute, vendet e destinacionit dhe gjithashtu metodat e transportit. Ju djema duhet të llogaritni çmimin e transportit duke përdorur tonën Mjet Dhe është gjithashtu në dispozicion me kohën e dorëzimit.

  28A mund të importoj produkte CJ në dyqanet eBay, Amazon, Lazada, Shopee? Kindsfarë lloj dyqanesh është në dispozicion CJ për t'u integruar?
  Aktualisht, jemi integruar me Shopify, WooCommerce, eBay, Amazon, Lazada, Shopee, Shipstation, Brightpearl. Dhe do të integrohet me Wordpress, Wix, Magento, Squarespace, Ecwid, Etsy shtesë. Nëse dyqani juaj është një prej tyre, do të vendoseni gjithçka duke përpunuar automatikisht. Përndryshe, ju do të duhet të renditni ose importoni produkte në dyqanin tuaj individual me dorë dhe të vendosni urdhërat me shumicë të shkëlqyera për ne.
  29Pse nuk ka fund të blerjes dhe cili është ndryshimi në mes të listës së fundit ose të burimit? Pse thotë që nuk u gjet?
  Për shkak se ne jemi kompani transporti, ne nuk bëjmë pakicë, porositë tona janë bazuar në porositë tuaja, kjo është arsyeja pse ne nuk kemi të blejmë fund. LIST nënkupton që produktet janë shumë specifike me detaje, si çmimet, transporti etj., Ato mund të radhiten në dyqanin tuaj duke klikuar. BURIM do të thotë që produktet janë nga fabrika jonë e bashkëpunuar, ata nuk këshillojnë detaje në lidhje me produktet siç janë inventari, madhësia, variantet, pesha etj., Ne kemi nevojë t'i kontaktojmë për detaje, dhe më pas ato do të azhurnohen në produktet e listuara.
  30Sa është Tarifa e Shërbimit dhe Plani Anëtar i APP, cilat janë tarifat tuaja?
  Ne ngarkojmë transportuesit tanë me rënie vetëm produktet me kosto + kosto të transportit nëse produktet janë nga depoja jonë. Gjithashtu, APP-ja jonë është falas për këdo. Ju mund të kontrolloni detaje këtu: Tarifa e shërbimit të CJDropshipping
  31A nuk mund të tregojnë Paketat tuaja Kineze, "Made in China", ose "Anije nga Kina"?
  E vetmja zgjidhje për të hequr origjinën "Kina" të produktit është që ajo të dërgohet nga depoja jonë e SHBA. Anydo paketë që duhet të pastrojë porosi që shkon nga Kina në vendet e tjera do të duhet të tregojë vendin e origjinës në etiketat e personalizuara.
  32Nëse gjej një produkt në taobao ose 1688, a mund të ju sigurojmë lidhjen dhe ju bleni dhe dërgoni për ne?
  Po, funksionon. Normalisht, ne do të shtojmë 5% -15% të çmimit shtesë mbi çmimin e produktit 1688 si tarifë marzhi dhe përpunimi, dhe më pas do të llogarisim koston e transportit. Llogaritësi i Transportit. kështu që çmimi ynë përfundimtar do të jetë çmimi i produkteve + kostoja e transportit. Ju lutemi kontrolloni këtë udhëzues se si të postoni kërkesë ndihmuese tek ne: Kërkesa e ndihmës postare
  33Kur shtoni produkte është e mundur të zgjidhni më shumë se një metodë të transportit në mënyrë që t'iu japin klientëve të mi një zgjedhje?
  Në fakt, ju mund ta bëni atë! Mund të shtoni me dorë çdo mënyrë të transportit në dyqanin tuaj, dhe të ndryshoni metodën e transportit në faqen e porositjes CJ kur paraqisni urdhra në CJ.
  34Cila është prodhimi aktual i nxehtë i shitur, fitues, i prirur?
  Ju duhet të instaloni APP CJDropshipping në pajisjen tuaj celular. Ju lutemi kërkoni CJDropshipping në SHTYPI APPLE, GOOGLE PLAY ose ndonjë dyqan tjetër APP Andriod. Ne do t'ju njoftojmë përmes pajisjes celulare çdo ditë pune.
  35Si të gjurmoni Transportin Standard Aliexpress?
  36Sa metoda pagese ne mund të zgjedhim? A kemi nevojë për pagesa përpara?
  Ne ofrojmë 8 mënyra pagese, PayPal, T / T (Transferimi i Telit Bankar), Western Union dhe CJ Portofoli, Payoneer, Karta e Kreditit, Pagesa, Midtrans. Dhe nuk keni nevojë të paguani përpara. Details: Mënyra pagese
  37Si të hapni një mosmarrëveshje për CJ APP
  Ne do të dëshironim të ndihmonim biznesin tuaj të rritet, dhe ne do të jemi përgjigjja për çdo urdhër transporti nga CJ. Ju lutemi lexoni këtu: Hapni një mosmarrëveshje
  38Cilat produkte mund të shes në CJ APP?
  Ne kemi dy lloje të ndryshme të produkteve në APP-në tonë. Lloji i parë është produkte me burim që do të thotë se ky produkt është i disponueshëm në fabrikat tona të bashkëpunuara, por ne nuk kemi specifikimet në të, duhet të kontaktojmë fabrikën e bashkëpunuar në lidhje me detaje të tilla si pesha, inventari dhe cilësia etj, kështu që ne mund të dimë çmimi i përgjithshëm dropshippinig dhe do t'ju kthehet me listë specifike pasi ta kemi, kjo është arsyeja pse ju duhet të paraqisni kërkesën për burim tek ne. Lloji i dytë është produkte të listueshëm që do të thotë se produktet janë të disponueshme me listën specifike, të tilla si pesha, inventari, paketimi, çmimi total dropshipping, etj. Ju mund t'i listoni ato në dyqanin tuaj me një klik. Kështu që ju duhet të shesni produktet që me Lista e poshtme në vend të Burimit.
  39Si merreni me politikën e kthimit të rimbursimit të rimbursimit?
  Ju lutemi shikoni këtu: Rimbursimi ose Riparimi i Politikës
  40Si i pëlqejnë njerëzit CJDropshipping? Farë është vlerësimi, vlerësimi i CJDropshipping?
  Ju lutemi kontrolloni këtu: Njerëzit si CJDropshipping
  41Për Dropshipping me AliExpress: Si siguroheni që klientët e rinj potencialë dinë për kohën e gjatë të transportit? A e shtoni "Kohën e Transportit javë 2-4 javë" në seksionin FAQ dhe / ose në Produktin?
  Shtë më mirë që ju ta përmendni atë si në FAQ ose në Faqen e Produkteve, megjithatë, kjo do të ndikojë në shitjet tuaja pasi klientët ta shohin atë. Mënyra më e mirë është që ju të gjeni një metodë më të shpejtë të transportit. Këtu ju rekomandojmë të provoni këtë: Llogaritësi i Transportit
  42Si të ktheni urdhërat e transportit?
  Ju lutemi kontrolloni këtu: Si të ktheni urdhërat e transportit?
  43Si të importoni të GJITHA Produkte të CJ në dyqanet e mia?
  Ju duhet të përdorni API-në tonë për ta bërë atë, ju lutemi kontrolloni këtu: Zhvillues
  44Pse produktet CJ është më e lirë se Aliexpress, por kostoja e transportit është më e lartë?
  Kostoja e transportit Aliexpress është e rreme, shitësit shtuan transportin në koston e produkteve. Ju lutemi lexoni këtë artikull: Mësoni Më Tepër
  45Si të përdorni CJ Google Chrome Extension për 1688, Transportin dhe Blerjen Drop Drop?
  CJ është gjithashtu në dispozicion me Google Chrom Extension. Ngjashëm me punën Oberlo me Aliexpress, CJ Chrome Extension po punon me 1688, Taobao dhe Tmall për ndihmuese, renditje, shitje me shumicë etj. Dhe më shumë veçori është duke u zhvilluar. Mund ta instaloni duke klikuar: INSTALONI dhe mësoni se si ta përdorni duke klikuar: Si të përdorni Extensionin CJ Chrome?
  46Si të rritet sasia e kërkesës ndihmuese? Sa kërkesë ndihmuese mund të postoj çdo ditë?
  Kërkesa për burim është një tipar i njohur në CJ. Ne jemi manuale për të gjetur produktet nga Fabrika jonë e Bashkëpunuar, Tregu Yiwu, 1688, Taobao që jeni të interesuar të shisni. Kemi shpenzuar kohë në kërkime dhe renditje në platformën tonë. CJ do t'ju dëshirojë t'ju kujtoj djemtë burim të çmuar të burimit ose ekipi ynë do të jetë shumë i zënë për të bërë punën në kohë ndihmuese. Dhe kjo prek edhe klientët e tjerë që kanë nevojë urgjente për rezultatin. Sistemi ynë automatikisht do të rrisë sasinë e kërkesës ndihmuese kur vazhdoni të vendosni urdhra në CJ.

  Për përdoruesin fillestar: Kërkesa ndihmuese 5 është në dispozicion çdo ditë

  Për përdoruesit të vendosur më shumë se urdhra 50: Kërkesa ndihmuese 10 në dispozicion çdo ditë

  Për porosinë e vendosur nga përdoruesi sasi më shumë se 2000USD: Kërkesa ndihmuese 20 në dispozicion çdo ditë

  Për porosinë e vendosur nga përdoruesi më shumë se 2 milion USD: e pakufizuar

  Ju gjithashtu mund të blini planin tonë të paguar për rritjen e sasisë së kërkesës.
  47Farë është inventari privat?
  Nëse dëshironi të dërgoni më shpejt drejtpërdrejt nga transporti i brendshëm i SH.B.A.-së ose të parandaloni produktet nga mungesa e stokut, atëherë duhet të blini një inventar privat.

  Do të thotë që stoku është në dispozicion vetëm për ju, dhe ju mund ta përdorni këtë inventar për të zbritur çmimin e produktit në porosinë tuaj të radhës.

  Si të blini inventarin ose shitjen me shumicë në CJ APP?
  49Si të përdoret përmbarimi nga Amazon (FBA) me aplikacionin CJ Dropshipping?
  50Si ta lidhni dyqanin tuaj eBay me aplikacionin CJ Dropshipping?
  51Si të përdorim transportin e transportit nga CJ dhe Aliexpress më mirë në të njëjtën kohë?
  Nuk bëhet fjalë për operacionin në CJ APP. Bëhet fjalë për mendjemprehtësinë. Ju lutemi lexoni këtu: Ju duhet të përdorni si Aliexpress ashtu edhe CJ
  52Si funksionon CJ Dropshipping dhe Cili është përmbledhja?
  Ju lutemi kontrolloni hapat e këtij artikulli: Si funksionon CJ Dropshipping dhe Cili është përmbledhja?
  53Si të përdoret inventari privat në heqjen dorë nga CJ?
  Ju lutemi kontrolloni hapat e këtij artikulli: Si të përdoret inventari privat në heqjen dorë nga CJ?
  54Si ta shkurtojmë kohën e përpunimit ose ta bëjmë atë më të shpejtë?
  Koha e përpunimit dhe koha e dërgimit të reklamuar janë mesatarisht. Për kohën e transportit, mund të ketë vonesë për disa pako, veçanërisht gjatë sezonit të pikut. Për kohën e përpunimit, nëse produkti është gati në depon tonë, ata mund të përpunojnë të njëjtën ditë ose ditën tjetër pas porosisë tuaj. Nëse duhet të porosisim nga furnizuesi, koha e përpunimit është rreth 2-3ditë duke përfshirë kohën që na duhet për të marrë produktin në depon tonë. ndonjëherë furnizuesi mund të ketë mungesë në magazinë, atëherë ne do t'ju informojmë për vonesën. Nëse keni porosi të qëndrueshme, ne zakonisht rekomandojmë klientin tonë që të blejë inventarin privat për të vendosur në depon tonë në mënyrë që të përshpejtojë kohën e përpunimit. Ne kemi depo në YIWU, Shenzhen, SHBA (lindje dhe perëndim) për trajtimin më të mirë të dërgesës. Ju lutemi kontrolloni detajet këtu: Si të shkurtoni kohën e përpunimit dhe të transportit ose ta bëni atë më të shpejtë për Shopify Dropshipping?
  55Si ta verifikoni adresën tuaj të emailit pas regjistrimit?
  Ju lutemi kontrolloni këtë artikull dhe ndiqni hapat: Si ta verifikoni adresën tuaj të emailit pas regjistrimit?
  56Si ta lidhni dyqanin tuaj të Amazonës me CJ Dropshipping APP?
  57Si të autorizoni dyqanet Wix në CJDropshipping.com?
  58Si të shtoni tipare për përcjelljen e porosive në dyqanin tuaj të Shopify?
  59Pse produktet e mia publikohen dhe po shiten në CJ?
  Kur na dërgoni një kërkesë për burim produkti, atëherë ne do të harxhojmë kohën për ta buruar atë dhe ta bëjmë atë si një produkt privat i cili është vetëm i dukshëm për ju! Nëse nuk na keni dërguar porosi për këtë produkt gjatë javëve 2, atëherë me siguri do ta bëjmë këtë produkt të jetë publik që do të thotë se produkti do të jetë i dukshëm për çdo person tjetër. Ndërkohë, nëse e shisni këtë produkt dhe do të na kërkonit të mbajmë shumë inventar për ju nën marrëveshjen tuaj, dhe nuk jeni në gjendje t'i shesni këto inventarë në kohën e rregullt, ne do ta bëjmë këtë edhe publik. Ndonjëherë, kur i dërgoni një kërkesë ndihmuese CJ. Produkti mund të ekzistojë tashmë dhe të publikohet në CJ të cilin nuk e gjetët. Ne do ta shënojmë këtë sukses të kërkesës ndihmuese dhe do ta shihni produktin si status publik që nënkupton se produkti do të jetë i dukshëm për çdo përdorues duke kërkuar. Ju lutemi lexoni politikën tonë të privatësisë këtu: Politika e privatësisë
  60A duhet të ngarkoj Portofolin CJ përpara se të përdorni shërbimin tuaj?
  Jo, nuk keni pse të ngarkoni Wallet CJ përpara se të përdorni shërbimin tonë. Mbushja e kuletës së CJ është vetëm për të marrë bonus.
  61Si të vendosni formulën e transportit në dyqan Shopify
  62Si të rregulloni politikën e dorëzimit të dyqanit të transportit nga pikat tek klientët?
  63Si të vendosni urdhrat e kampionit ose të testimit në CJ?
  Mostrat ose urdhërat e testimit konsiderohen si urdhra me shumicë në CJDropshipping! Dallimi është me shumicë është me shumicë por mostra ose urdhri i testimit është nga një ose dy artikuj. Ju lutemi ndiqni këto hapa: Si të vendosni një mostër ose një urdhër testimi?
  64Pse depoja e CJ USA nuk pranon produkte që kthehen?
  Siç mund ta shihni, shumica e produkteve dropshipping janë artikuj me vlerë të vogël dhe kostoja e punës në Sh.B.A është shumë e lartë (15USD / orë). Nëse marrim një send të kthyer, duhet ta hapim atë dhe të kontrollojmë cilësinë dhe të kërkojmë SKU, etj që do të kushtojë shumë më tepër punë sesa vlera e vetë artikullit. Kjo është arsyeja pse nëse produktet e kthimit të klientit, ata duhet të kthehen në depon tonë në Kinë në vend të depove të SHBA.
  65Si të përdorim shërbimin e përmbarimit të CJ?
  Ju lutemi kontrolloni hapat e këtij artikulli: Si të përdorim shërbimin e përmbarimit të CJ?
  66Si të transferoni dyqanet në një llogari tjetër të CJ?
  Ju lutemi kontrolloni hapat e këtij artikulli: Si të transferoni dyqanet në një llogari tjetër të CJ?
  67Si të gjeneroni një faturë që përmban urdhra gjatë një kohe të caktuar?
  68Isfarë është shpërblimi i pikëve dhe si ta përdorim atë?
  Ju lutemi kontrolloni hapat e këtij artikulli: Isfarë është shpërblimi i pikëve dhe si ta përdorim atë?
  69Si të përdorim tiparin e ri të paketave të personalizuara?
  Ju lutemi kontrolloni hapat e këtij artikulli: Si të përdorim tiparin e ri të paketave të personalizuara?
  70Si ta lidhni dyqanin tuaj të Shopee me APP-në e CJ Dropshipping?
  Ju lutemi kontrolloni hapat e këtij artikulli: Si ta lidhni dyqanin tuaj të Shopee me APP-në e CJ Dropshipping?
  71Si ta lidhni dyqanin tuaj të lazadës me aplikacionin CJ për heqjen dorë?
  72Si të eksportoni porositë nga Shopify duke përdorur mjetin?
  para vendosja e csv ose excel urdhërat e transportit. Ju do të duhet të eksportoni urdhra nga Shopify, ju mund ta bëni atë ose nga seksioni i porosive të dyqanit Shopify ose duke përdorur EXPORT OrderPro nga Shopify APP Store.
  73Si të importoni numra ndjekës të Excel ose CSV për të blerë dyqan me shumicë?
  Pas eksportimit të numrave të ndjekjes nga CJ APP, do t'ju duhet të importoni numra gjurmues në dyqanin tuaj Shopify duke përdorur MassFulfill për ta bërë atë. Mund ta kërkoni nga dyqani Shopify APP.
  74Ështje të përbashkëta me dyqanin Woocommerce dhe çfarë duhet të bëj?
  75Pse dështon renditja në dyqan eBay dhe çfarë duhet të bëj?
  76Pse numri im i ndjekjes nuk është i sinkronizuar për të bërë blerje?
  77Cili është modeli i emailit që CJ u dërgon klientëve të mi kur produkti i tyre është dërguar?
  Ne nuk u dërgojmë postë elektronike klientëve tuaj, thjesht nxisim sistemin e postës elektronike të dyqanit tuaj, dhe ai do t'ju dërgojë email klientëve tuaj. Kështu që modeli menaxhohet në dyqanin tuaj. Ju duhet të kontrolloni me udhëzimet e përmbushjes së dyqanit tuaj.
  78Si të kërkoni ose buroni një produkt me imazh në CJ?
  Ju lutemi kontrolloni këtë artikull: Si të kërkoni ose buroni një produkt me imazh në CJ?
  79A është e mundur që ndonjë produkt në Aliexpress ose platforma të tjera që kam importuar të mos jetë i disponueshëm në CJ. Si mund të vazhdoj atëherë?
  Thjesht duhet të: Lidhni Produkte nga dyqani juaj me CJ's atëherë lidhja do të vendoset dhe urdhërat automatikisht do të vijnë në sistemin CJ. Do të jesh në gjendje të Vendosni urdhrat në këtë mënyrë
  80Si mund të marr një marrëveshje përmbushjeje ose lëshimi nga CJ?
  CJ siguron marrëveshje transporti për të shkarkuar për të gjithë përdoruesit e regjistruar dhe të vlefshëm që shesin produkte ose vendosin porosi nga CJ. Mund ta shkarkoni këtu: Marrëveshja për heqjen dorë nga puna
  81A duhet të modifikoj ose rishikoj të gjitha produktet me burim nga Aliexpress? Si mund t'i lidh produktet me CJ?
  Nuk ka nevojë të rishikoni renditjen e produkteve në dyqanin tuaj —— Vetëm përdorni tiparin automatik të lidhjes CJ: Si të lidhni produktet?
  82Si mund t'i rendis të gjitha produktet e CJ te Dyqani im ose nga Bulk?
  Për një kohë të gjatë, mësuam se përdoruesit tanë të shumtë po gjejnë një mënyrë për të renditur një pjesë të madhe të sendeve në dyqanin e tyre. Ekipi ynë gjithashtu mendon se duhet të konsiderohet dhe janë të gatshëm t'i përgjigjen kërkesës. Prandaj, tani mund të deklarojmë se tipari i listës më të madhe është në dispozicion tani: Lista e produkteve nga pjesa më e madhe
  83Si të rritet biznesi juaj me CJ COD?
  Në disa vende, Cash on Delivery (COD) është ende një zgjedhje e zakonshme për klientët kur bëjnë blerje në internet. Do t’i mbajë ata të mos merren para por të mos marrin produktin. Prandaj, veçanërisht në vendet e Azisë Juglindore, shumë shitës do ta njohin COD si një metodë popullore pagese: Para ne dore gjate dorezimit
  84Si të merrni qasjen API për zhvilluesit
  Nëse keni njohuri për punën e kodimit, mund të përdorni CJ API për të lidhur CJ me faqen tuaj. Ju lutemi kontrolloni dokumentin këtu: Dokumenti API

  Na tregoni nëse keni nevojë për ndihmë.

  Komente Facebook