fbpx
08 / 18 / 2018

Печатете по Побарувачка Vs. Општи производи Излегува од Кина: Која е попрофитабилна?

Повеќето dropshippers спаѓаат во две категории: печатење на побарувачка наспроти Општи производи. Печатење на барање е кога продавате свои сопствени дизајни на производи [...]
08 / 17 / 2018

Користејќи торба за чевли за да ја замените кутијата за чевли за испорака на капки

Ние искусни кутии за чевли оштетени при неодамна испорака. Како што знаете, одземањето од Кина во светски денови трае неколку дена. И повеќето превозници е груба кога ги има [...]
08 / 07 / 2018

Како да наведете или објавувате производи на CJ на вашата онлајн продавница?

1 Пријавете се на вашата сметка и потоа кликнете на MY CJ 2. Кликнете на Овластување и додадете продавници 3. Внесете ја идентификацијата на вашата продавница и овластете да ја пополните вашата [...]
07 / 07 / 2018

Како луѓето сакаат CJDropshipping?

Доколку сте Dropshipper на Shopify, треба да го проверите CJ Dropshipping! Извор. Исполни. Акции. Брод CJ Dropshipping ги заменува AliExpress & Oberlo сите во една апликација… [...]